Новак
DLC УЛ 150W Бензинска Пумпа осветлување LED Крошна светлина Commerical осветлување Таванот светлина Meanwell возачот 90-277V 110lm/W 5000K акции

DLC УЛ 150W Бензинска Пумпа осветлување LED Крошна светлина Commerical осветлување Таванот светлина Meanwell возачот 90-277V

Достапност: Залиха
DEN 7920.00


DLC УЛ 150 W Бензинска Пумпа осветлување LED Крошна светлина Commerical осветлување Таванот светлина Meanwell возачот 90-277 V 110lm/W 5000 K акции во САД
Боја температура : 5000 K CRI : 75-84 Прозрачна ефикасност : 110-120 lm/W агол на Гледање : 110 степени Влезен напон : AC90-277 V 50/60 Hz ПРЕСТАПНА : >90% LED type : Philips Led диоди Број на Led диоди : 154 КОМПЈУТЕРИ 130 W / 182 PCS 150 W Led драјвер : Значи и возачот ИП стапка : IP65 Светилка тело Материјал : Алуминиум Димензија : 380*380*78mm живот : 50000hrs , гаранција 5 години Операција температура : -20℃ 45℃ Оперативни Влажност : 20%-90% RH Температура на Чување : -30℃ ДО 80℃ УЛ DLC наведени Предност: Ø ФИЛИПС Чип, висок CRI Ø Значи И IP65 возачот,влезниот напон 100-277 VAC Ø Без УВ или МР во зрак Ø Лесно да инсталирате и да работат Ø заштеда на Енергија, долг животен век Ø Светлина е мека и единствен, безбедно да очи Ø Инстант почеток, БЕЗ треперење, НЕ потпевнува Ø Зелена и еко-пријателски без жива.

Параметрите на стоката

Wattage:
130W 5000K, 150W 5000K
Употреба:
Индустриски
сертификација:
УЛ,CQC,CE,FCC,PSE,VDE,ГШ,ССА,RoHS,EMC,LVD,CCC
Број На Модел На:
UCP-150W-120V-50К
Тело Материјал:
Алуминиум
Извор На Енергија:
AC
Карактеристики:
Висок Lumin
Извор На Светлина:
LED Светилки
Тип На Прекинувач:
Никој
База Тип:
Оптоварување
Е dimmable:
No
Е Светилки Вклучени:
Yes
Гаранција:
5 години
Напон:
85-265V

Подобро ви се допаѓа

ПОДОБАР КВАЛИТЕТ, ПОДОБРА ЦЕНА, ПОДОБРА УСЛУГА, ПОДОБРО СРЕДИНА, се секогаш она што ни следи.производот

Се повеќе и повеќе и повеќе e иновативни Производи се развиени Откако ќе ги примите враќа објект, кој е в

производ на зелена заштита на животната средина, не ултравиолетова и инфрацрвена светлина, не произвед

Интегриран дизајн, светлина меки природни без треперење, светла боја без изобличување, за повеќето од м

● nullnull : ,,.(.) : E128 : Е1 2(,,) : DC12 VDC24 V DC30 V()● : E12● : 【1】 ! : , 16 : 00??17;16 : 0017,??,....【2】 .,.【3】.,, !● : 【 1】 ,,,,,, ,ID●,!

Водоотпорен Мини USB Светлина Мултифункционален LED Отворено Преносни Итни Шатор СветилкаУлтра долги осв

Дел No : CHBL60 W Текст Volt : 100240 VAC Димензија : 182(D)*259(H)mm LED Извор : 120pcs SMD2835 Перки Дизајн Моќност : 60 W Лумен : 60007000 LM

Минимална животниот век : 50.000 часови7 Осветлување : долу6.Испорака1 Ние обезбедуваме ОЕМ&ODM и ќе производс

Патент Дизајн! Корозија / Вода / Прашина ТриДоказ Led Професионални Индустриски Осветлување 30 W Линеарна Л

led вок во safe ниска струја и низок напон, безбедно за човекови оперативен.Кадар на професионални дизајнер

производот е зелена заштита на животната средина, не ултравиолетова и инфрацрвена светлина, не произве

Дел No : CHBL100 W Текст Volt : 100240 VAC Димензија : 182(D)*291(H)mm LED Извор : 200pcs SMD2835 Перки Дизајн Моќност : 100 W Лумен : 1100012000

Идеален за : Супермаркети Индустрија куќи Ресторан & Производство на Храна Соба Складишта Фабрика Линеа

ICOCO Пренослива Машина за Шиење Светлината LED Светло 2 W 30 LED Магнетни Монтажа База Gooseneck Светилка за Сите М

led вок во safe ниска струја и низок напон, безбедно за човекови оперативен.можат да работат на висока темпе

4)за време на Испорака : 110days, според количината на цел,5) рок на Гаранција : 3 години бесплатна поправка или

ПОДОБАР КВАЛИТЕТ, ПОДОБРА ЦЕНА, ПОДОБРА УСЛУГА, ПОДОБРО СРЕДИНА, се секогаш она што ни следи.можат да раб

Повратни информации : Вашиот позитивен фидбек ќе биде добредојдена и ценета!Pls контактирајте со нас пре

ние исто така снабдување 150300watt ова доведе индустриски светлина(прилагоди) ,ако треба други моќве молиме

Се повеќе и повеќе и повеќе e иновативни Производи се развиени led вок во safe ниска струја и низок напон, бе

чист алуминиум за домување снабдување со добра топлина мијалник,осветлување насока е прилагодлив4.можа

започнетекрајотПроизвод Опција ЛистаЗабелешка : следните информации за повикување само Ве молиме конт

Дел No : CHBL80 W Текст Volt : 100240 VAC Димензија : 182(D)*259(H)mm LED Извор : 160pcs SMD2835 Перки Дизајн Моќност : 80 W Лумен : 80009000 LM

Се повеќе и повеќе и повеќе e иновативни Производи се развиени.чист алуминиум за домување снабдување со

Откако ќе ги примите враќа објект, кој е во оригиналниот ситуација, ние ќе рефундирање на дека вкупниот

1 PCS 150 W 200 W 300 W 400 W LED Висок Залив Светлина Работилница Склад Изложбена сала Стадион Бродоградилиште Рудн

Scroll