Новак
AVR AVC63-7F генератор делови/Автоматски Регулатор на Напон

AVR AVC63-7F генератор делови/Автоматски Регулатор на Напон

Достапност: Залиха
DEN 4752.00


AVR AVC63-7 F
Опис На Производот
• Интегрирана circuitry за компактна големина, едноставност, висока сигурност.
• Исклучително нерамен.
• Exciter областа тековната 7А континуирано, 11.5 На принудувајќи.
• Регулација на точност подобра од ± .25% без оптоварување на полно оптоварување.
• Брз одговор.
• Фреквенција надомест на штета.
• Overexcitation исклучување.
• Изградена-во паралелни droop надомест на штета.
• EMI сузбивање.
• Достапни од берза.
• АГЕНЦИЈАТА уверение.
• Квалификуван кадар за потребите на :
- IEEE C37.90.1 за Пренапони го Издржат Способност.
- ASTM B117-73, Метод 711-1 C, за Солена Магла.
Производ Екранот

Параметрите на стоката

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
AVC63-7F

Подобро ви се допаѓа

СпецификацијаНа AVC6312 B2 го регулираат нивото на побудување доставени до областа на конвенционален, brushless

Генератор Brushless AVR MX321 Автоматски Регулатор на НапонТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИBrushless AVR MX321 уреди со покажувач на Т

Нови Турбополнач Турбо 2674 A215 7629315001 S 7629315001 S GT2556 SWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОпис : Тип : Турбо ПолначБренд : Н

Нови Заеднички Железнички Инјектор 0950007760 095007760 950007750 0950007750Whatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОпис : Бренд : Нови cid)Т

Чонгкинг Квалитет! ull Одвратна Започнете Assy(D форма) се вклопува 168 F / GX160 / GX200 / 170 F 5.5 hp~7hp,163cc~212cc Бензински М

Чонгкинг Квалитет! Клипот Прстени Сет за 154 F 3 HP Бензински Мотор,1~1.5 kw Генератор деловиПогоден Генератор

Се надеваме дека ќе пристигнат на време, но, бидејќи ова е меѓународен испорака, превозот време ќе биде м

8944533411 MV158 Запре Електромагнетниот 12 VDC 8944533410 за МоторWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОпис : Дел Броеви : Z8944533410 Z8944

добар квалитет на алуминиум покрие AVR За 5kw Една Фаза EC6500 Бензински Генератор, Автоматски Регулатор на Н

Осигурајте се дека сте ги заврши сите детални информации, како лице за контакт, адреса, пост код и телефо

5.9 L 8.3 L За Дизел Гориво Исклучи Електромагнетниот Motorhome Ford 3965091 SA476512 BG2 X9 N392 AA (Cummins 6 CT Ford)Напон : 12 V ОЕМ Бр.Д

0 да 24 V (rms) Брзината на сензорот фреквенција Максимална 10000 Hz Започнете реле излез 5 A DC28 V DC напојување изл

·Ние сме во состојба да рефундирање на вашите пари, без превозот цена.Контактирајте со НАС1 Ако имате би

Неискористени, неоштетени и во оригиналниот пакет Pls проверете пакет пред да потпише за експрес испорак

Ние, исто така, ја прифати плаќање од страна на P a y p l,T / T и Western Union.По добивањето на вашиот врати објектот,

PX350 LIXi SE Целосно заменет KIPOR avr автоматски регулатор на напон за алтернаторСПЕЦИФИКАЦИЈА : Моќта & Уреди С

Превозот : Превозот со ЕМС(Кина Express),UPS, TNT, DHL,Fedex,треба 35 работни дена.Гаранција & Политика На Враќање : 1 го

Monalisa Jazzi спа Дисплеј панел замена M24 AНеколку парчиња се достапни во парк, бидејќи на стоп производствоКо

Нови Инјектор Assy 8976024856 8976024856 За 4 HK1 6 HK1 моторWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОпис : Бренд : НоваТип : ИнјекторДел NO

6689034 1 G57760011 Гориво Затвори Електромагнетниот за S220 S250 S300 S330 12 VWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОписТип : исклучи е

168 F Генератор Започнете Одвратна СобраниеGX160 Мотор Започнете Одвратна Собрание2 KW Генератор Започнете

Компресор Моторни 24 V Одговара За Багер ZAX2003 ZX2403Whatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianВовед : Дел име : Компресор МоторБ

Една Оска Џојстик Лифт Контролер 78903 78903 H ЗаWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОпис : Дел # : 78903,78903 H Тип : Џојстик Опр

Електромагнетниот 1756 ES12 SUC17 B2 S2 12 VWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОпис : Дел Броеви : 17 56 ES12 SUC17 B2 S2Напон : 12 VПримен

ПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна 04272733 Исклучување на Уредот 1011 Мотор 04287116 Исклучување на

Пумпа за вода дел од LX TDA 200 Пумпа Влажни Крајот Покрие лицето само, не вклучуваат телото маска

Потоа, го испрати назад на вашиот трошоците за превозот.Повратни информацииВашето задоволство е наша ц

Со PMG возбуда, постојан магнет генератор (PMG) се додава на алтернатор обезбедува AVR со напон Напојување на

Чонгкинг Квалитет! Чашката&Приклучокот за Полнење(ЕУ Тип) вклопува 168 F / GX160 / GX200 / 170 F / 173 F / 188 F / 190 F Напоју

По добивањето на вашиот врати објектот, тоа ќе трае 7 дена за евалуација и истражување.ИспоракаСо DHL / ФЕД

Scroll