Новак
5220 Генератор контролер

5220 Генератор контролер

Достапност: Залиха
DEN 7560.00
DEN 8400.00


Селективна оперативни секвенци, тајмери и аларм патувања може да бидат променети од страна на клиентот преку КОМПЈУТЕР со користење на 5200 серија конфигурација на софтвер и P810 интерфејс. Исто така, корисникот има можност да ги видите сите на систем на оперативниот параметри преку LCD екранот.
genset контролер 5220 Генератор контролер
1)5220 автоматска мрежа неуспех модул е дизајниран да им овозможи на ОЕМ за да ги задоволи повеќето од industrys комплекс спецификации.
3)Тежина : 0. Пренесување на товарот е автоматско на струја неуспех.
На напон, Струја и Моќ на набљудување. Моќен микропроцесори кои се содржани во рамките на овој модул се овозможува спектар на комплексни функции, за да се инкорпорирани како стандард :
Графички Иконата врз основа LCD дисплеј (со исклучок на потребата за преводи и јазици). Точната неуспехот на владата е наведено од страна на комбиниран скриени сусам запали Led и LCD екранот на предниот панел.
Широк опсег излез функции со користење изграден во реле излези или реле проширување на располагање. Ако е потребно генератор и да бидат отворени и престана рачно, и доколку е потребно, корисникот може да го пренесе оптоварување на генераторот
или рачно (преку надворешни push-копчиња) или автоматски.
Целосно да се конфигурираат влезови за употреба како аларми или голем број на различни функции. Дополнително, subset на оваа информација може да биде прилагодена од модули преден панел конфигурација на уредувачот. Тоа е првенствено наменета за следење на електричната мрежа (utility) на снабдување, со почеток генератор автоматски треба да падне надвор од границите. Дополнително модул набљудувачите на моторот, што укажува на оперативниот статус и грешка услови, автоматски затворање на моторот и да даваат вистински прво до грешка состојбата на мотор неуспех со светкави заеднички аларм LCD индикатор.

Параметрите на стоката

Бренд Име:
SHALUO
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
5220
Материјал:
Пластични
Клучни зборови:
Контролор
Употреба:
генератор

Подобро ви се допаѓа

Пумпа За Вода 1553473030 Се Вклопува D950 B5200 B6200 B8200 B7100 B1550 B1750Whatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОпис : Дел број : 1553473030Прим

Genset ATS Автоматско Префрлување Прекинувач 300 A Три Фаза 4 Столбови 4 PТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИСЛИКА3...

Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по yourpayment ceared Сосема нов замена е

Ако производот е надвор од работниот ред под правилна употреба наприрачникот во рамките на гарантниот

AVR AVC637 FОпис На Производот• Интегрирана circuitry за компактна големина, едноставност, висока сигурност.• И

Голем LCD екран контролер КОРИСТИ (240 * 128 LCD) графички приказ, под една страница може да се покаже дека речи

Име на производ : Мост Rectifier;Модел : MDS100 A;Max Просечната Напред бидат исправени Струја : 100 A Повторувачки Вр

L235 DT, L235 F, L275 DT, L275 F, L355 SS,L1802, L2002, L2200, L2202, L3350 DT,L4350 DTСите со V1902 B мотор & V2203MДИ мотори;KX101 Багер, KX1212 Багер, KX1212

Пумпа за вода 1624173034 Одговара на Трактор F2400 F2560 Пред Двигател 70mm ImpellerWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОписМесто н

Нови Заеднички Железнички Инјектор 2367051031 2367051030 2367051030 За TOYOTWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОпис : Бренд : НоваТи

1 КОМПЈУТЕР K0422582 Mazda6 / 3 CX7 Турбополнач Бензинтурбо за Mazda CX7 / 6 / 3Напомена : ако вашето место е далечински

168 F Генератор Започнете Одвратна СобраниеGX160 Мотор Започнете Одвратна Собрание2 KW Генератор Започнете

Генератор Brushless AVR MX321 Автоматски Регулатор на НапонТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИBrushless AVR MX321 уреди со покажувач на Т

Замена Контролер 702 MS Прирачник Започнете со Дизел Мотор Електрични Control PanelТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИНа 702 е дос

DSE4520 Длабоко Морето Контролер за Генераторот DSE 4520Вебстраница : Опис / Функции / Апликации : КЛУЧНИ КАРАКТ

Нови Инјектор Assy 8976024856 8976024856 За 4 HK1 6 HK1 моторWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОпис : Бренд : НоваТип : ИнјекторДел NO

Новиот довод на Гориво Пумпа 1052205960 За 6 D102 6 D95 Мотор PC2005 БагерWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОпис : Спецификациј

Осигурување се вклучени во Превозот и Ракувањето со трошоци што се платени 8 вати Фреквенција 50 / 60 Hz изб

Пумпа За Вода 1553473030 Се Вклопува D950 B5200 B6200 B8200 B7100 B1550 B1750Whatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОписТип : Пумпа За ВодаДел#

Дизел Гориво Исклучи Електромагнетниот 3931570,3935649,4089574 SA476512 за Cummins 6 CTНапон : 12 V ОЕМ Бр.Дел Број 3965091,3935289Уп.

Нови Заеднички Железнички Инјектор 0950007760 095007760 950007750 0950007750Whatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОпис : Бренд : Нови cid)Т

Scroll