Новак
За F F-150 Raptor 08-12 Раководител Светлината LED Ангел Очи Црна Боја V4

За F F-150 Raptor 08-12 Раководител Светлината LED Ангел Очи Црна Боја V4

Достапност: Залиха
DEN 19656.00
DEN 21599.52

Restyled појавата со повисоки перформанси осветлување излез. Во спротивно, нема да биде гаранција против превоз!
1.
На овој начин, ние можеме да испратите објекти од рок од 24 часа, што е можно, и можете да ги добиете безбедно во најкусо време. Тоа значи малиот зрак проектор леќа е bi xenon проектор леќа. Домување е донесен УВ третман
2. Надградите вашиот возило со racing изглед.
Тоа е игра и приклучокот. Малиот Зрак Сијалица Тип : D2 H/H7 Модел; Висок Зрак Сијалица Тип : H1 Модел. Лесна инсталација (Професионална инсталација се препорачува). Led диодите ќе остане кул состојба и подолг живот спам со НИТУ боја исчезнува.Тие ги имаат истите конекции и жици со оригиналниот автомобили. Боја : Црна Домување. Сите овие главата светилки ние го носат во моментов се инсталирани со Халоген сијалица во неговата висока зрак; И таму не е сијалица во својата ниска зрак, или затоа што производителот ги остава дека опции за купувачи. Па таму ќе биде 4 светла заедно. Кога ќе го вклучите ниска зрак на слаба светлина ќе светне.
Предност :
1. Примачот Име И Презиме :
2. И тоа е, исто така, OK (ок) за Десната рака диск. И тие можат да изберат да инсталирате со Халоген сијалица или HID Xenon сијалица. Површината стврднување третман
3.
Забелешки :
Ве молиме отворете & провери предмети; Бидете сигурни дека тоа е непроменети пред да потпишете. Кога ќе го вклучите здраво зрак, високиот зрак и ниска зрак светлина до заедно како висока светлина.
Овој објект е еден пар : Лево светилка и Право Светилка за еден автомобил употреба. Телефон за контакт Бр.
Производ детални слики
. Сите овие главата светилки имаат истите конекции и жици со оригиналниот автомобил. Главата светилки имаат проектор објективот и светлината ќе биде добро фокусирани. Пакет се Вклучени : Еден пар за еден автомобил употреба (Лево и Десно Светилка 2 ПАРЧИЊА/картон).

Параметрите на стоката

Бренд Име:
SuperTuning
Име На Модел:
F150
Автомобил Производител:
Ford
Извор На Светлина:
халоген
Материјал Тип:
PC
Напон:
12V
Година:
2008-2012
Специјални Функции:
LED
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CCC
Тип На Објект:
Фарови
Објектот Тежина:
11kg

Подобро ви се допаѓа

Опис На Производот : Вклучувајќи : Lelf светлина и Вистинската светлина вклучуваат : Производ : LED Taillightsгол

Бидете внимателни за да се избегне дробење или сечење на светилки Ви благодарам многу! За да избегнете и

ИмеВредностИме на производ 4 D Автомобил логотоГолемина14.5cmx7.2cmУпотребаавтомобил предЖивотен век3000050000ho

Моќност : 60 W Напон : 1030 V DC Прозрачна флукс : 4000 Водоотпорен стапка : IP67 Боја температура : 6000 K Домување clor :

Совршено се вклопуваат, лесна инсталација Повратни информации 1 : Ние се потпираме на нашата репутација

1 Пар Килибар Пред LED Пак Сигнал Светлина За 20072017 Jeep Wrangler JK JKU Индикатор Ламбата Чадот ЛеќаLED Пак Сигнал Св

Спецификација : Точка Име : ЕЛ Автомобил Амбиентниот Светлосни Направи Автомобил : Универзална Автомоби

Бидејќи некои автомобили имаат патен компјутер и протокол,на пример : Европскиот и Американскиот модел

Продавачот ВетувањеE ASY ПРЕВОЗОТ Обично, хонг конг ПОСТ Воздух Пошта е претпочитаат превозот начин, зато

Чашата е од NEG Возилото Апликација За "Фолксваген" Suran 2010 2011 2012 2013 2014 Пакет Содржина : 4 парчиња CCFL Прстени 2

ee Mrke Леќа Магла Светилка, светилки drl Магла Светлина, LED Магла Светлина, LED светилки drl, LED Дневни Работи Св

Опис На Производот : Вклучувајќи : Lelf светлина и Вистинската светлина вклучуваат : Производ : LED Taillightsгол

Ако имате било какви други превозот барање, ве молиме љубезно ве молиме контактирајте со нас, ние ќе кол

Опис На Производот : Ако имате било каков проблем во врска со метод на плаќање, ве молиме контактирајте г

Опис На Производот : Вклучувајќи : Lelf светлина и Вистинската светлина вклучуваат : Производ : LED Taillightsгол

4x 3 LED Автомобил Полнење 12 V Сјај за Внатрешни Декоративни 4in1 Атмосфера Сина Светлина СветилкаДраги приј

Scroll