Новак
Јули Кралот 1600LM 24W 6000K LED Светло Водич П5 Леќа Магла Светилка+1000LM 14W Ден Работи Светла светилки drl Случај за Nissan Infiniti Рено

Јули Кралот 1600LM 24W 6000K LED Светло Водич П5 Леќа Магла Светилка+1000LM 14W Ден Работи Светла светилки drl Случај за Nissan

Достапност: Залиха
DEN 5279.52

H11 порта се поврзете со оригинални H11 магла светилка порта!
3.Супер Светло 1600 LM 24 W 6000 K LED светло водич магла светилка собранието + 14 W 1000 LM LED Дневни Работи Светла светилки drl случај за Nissan Livina 2007 ~ ON, Ма Ши 2005 ~ ON, Teana 2004 ~ ON, Qashqai 2007 - 2012, Сончев 2003 ~ ON, Geniss 2007 ~ 2012, Sylphy 2006 ~ 2008 Година, Infiniti и "Рено" seires итн , IP67, П5 леќа, 1 сет/многу, бесплатен превозот
Пл се провери вашиот автомобил Магла Светилка тип исто како на Денот, светлата за пред вашата цел . Црна линија се поврзете на батеријата;
5. Случај за "Опел" Movano 2010-
Детали За Производот
Светлосни ефекти
LED СВЕТИЛКИ DRL
LED Светилка за Магла
Работни резултати : (Одисеја како пример)
I. Производ функција :
Неговите предности се како што следува :
А, автентични, посебен автомобил.
Применливи модели :
1.
Б, увезени чипови и LED светлата се произведени со користење на високо-квалитетни високо-технолошки спецификации
C, LED светла безбедност и долг животен век, барем во повеќе од 50. Перформанси параметри
Големина : 90mm
Напон : 12 V
Боја : 6000 K
Што в e : повеќе 50000h
Водоотпорен одделение : IP67
Температурата на работа опсег : -40 степен ~ 80 степен
LED СВЕТИЛКИ DRL :
Моќ : 14 W
Флукс : над 1000 M
LED магла светилка :
Моќност : 24 W
Флукс : над 1600 M
III. случај за Nissan серија
Altima Teana 2007~НА
Dualis 2007-НА
Qashqai 2006-2015
Juke 2014-НА
Март 2010-2012 Година Тајландски Тип
Март 2010 година-НА Тајван Вид/Тип Кина
Март 2013-НА
Март 2013-НА латино-Американски Тип
Maxima 2010-НА Блискиот Исток Тип
Micra 2002-2014
Murano 2015~НА
Големиот Livina 2007-2012
Livina 2013-НА
Забелешка 2013-ЗА Европски Тип
Забелешка 2013-НА
Обратно 2014-НА
NV 400 2011-НА
Pathfinder 2013~2016 година
Platina 2002-2010 Мексико Тип
Primera 2001-НА
Pulsar 2014-НА Австралија Тип
Pulsar 2014-НА
Sentra-FE 2007-НА
Sentra 2013-НА латино-Американски Тип
Sylphy 2006-2012
Сончево 2003-2006
Сончево 2011-НА
X-trail 2014-НА
2.
D, светлина пенетрација, така што возилото пред и минувачите лесно да се детектира.

Параметрите на стоката

Емитуваат Боја:
6000K Ладно Бела
Температура На Боја:
6000K
Wattage:
15W
боја:
Бела
Објектот Тежина:
1670g
Бренд Име:
Јули Кралот
Altima-Година:
2015,2010,2014,2009,2008,2012,2011,2013,2007
Објектот Дијаметар:
0cm
Тип На Објект:
Правец На Ветер
Специјални Функции:
П5 леќа LED магла собрание
Nissan Модел:
Altima
Материјал Тип:
ABS материјали + LED светилка мушка + алуминиумска плоча + алуминиумски метал
Име На Модел:
N-II
За Возило Брендови/Модел:
Nissan
Автомобил модел:
Случај за Nissan Infiniti и Рено серија
Lumens:
1600lm

Подобро ви се допаѓа

Светла бела SMD LED светилкиШирок аголСо heatsinkМоже да се користи за автомобил внатрешни светла, денот работ

Висок светлост и високо боја рендерирање.Чашата е од NEG.Долг живот.Заштеда на енергија и ниска светилка

Ние тест секој производ пред да оди надвор нашата врата Карактеристики : Направени со висок квалитет 3Emit

Купувачот е одговорен за сите дополнителни такси превозот.И, ве молиме проверете со вашиот земјата цари

Плаќање : Можеме да го прифатиме Aliexpress, Т / T) или Western Union Пакет : Еден Пар на светилки Ако тоа се случи, само

2017 Нови 2бр 4.4 инчи 18 W Кри чипови 800 LM Автомобил LED Светлата Сијалица Работа светлина ATV теренски камион бр

Надградите вашиот возило со racing изглед Тоа е лесно да се инсталира.Авто Главата светлина4 И тоа може да с

Ние во голема мера го цениме вашиот мислење и сугестија, а ќе вложи максимални напори да се подобри и имп

Bixenon проектор леќа фарови за Порше 997 Фарови 20052009 со LED Линија светлина Црна Домување.Фарови за 911 carrera 200520

На electrode е од TOSIBA.На hydrargyrum е од Италија МОРИЊАТА Прозрачна инверторот се наоѓа надвор, за разлика од друг

2018 Yaris магла светлина,ATIV,Слободен брод!халоген,Yaris светлата,camry,Hiace,тундра,hilux,yaris;Yaris ден светилкаДраги мо

Опис На Производот : Вклучувајќи : Lelf светлина и Вистинската светлина вклучуваат : Производ : LED Taillightsгол

Враќање предмети не смеат да се користат или имате било знак на злоупотреба или намерна штета Вие не тре

Опис на производот : Соларни морон ranger светилка е нов тип на автомобил осветлување производи, производо

Се КРИЕШЕ,2005~2009 година,Автомобил Стајлинг за Reiz Светлата,Cruiser,RAV4,camry,Hiace,сиена,yaris,Такома,Reiz главата свети

Опис на производот како што е подолу : Сијалица : H1112 V55 W Магла Светилка За "ФОЛКСВАГЕН" AMAROK 2011 ~НА Led светла

MZORANGE Задниот Браник Рефлектор Светлина За Мицубиши Pajero Shogun Спорт или Предизвикувач 20002008 Г Задните Опаш

За BMW E60 E61 520i 525 I 530 I 540 I 545 I 550 I М5 20032007 Година Халоген светлата Ултра светла осветлување КОЧАН led ангел очи

2 : Објект се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната или e Packet;Стигнат до најголемиот број на зем

Спецификација : 100% Сосема новСветла Боја : БелаОперативен Напон : DC12 VПриклучок : T15Животен Век : 65,000 часаБ

Опис : Супер светло CCFL осветлување lights "Ангелски Очи" Светла Бела Светлина, со температура од 7000 К сјај

Ако у сакате да го купи производот, но не постои превозот на располагање на нашиот земја, pls ни кажете, ни

Се КРИЕШЕ,2011~2016 година,Автомобил Стајлинг за Сиена Светлата,Cruiser,RAV4,camry,Hiace,сиена,yaris,Такома,Сиена главата

Ако имате било какви проблеми или незадоволни од објектот, или ако сте примиле е погрешен,оштетување,де

Извори на светло : 6pieces Gen III*1 Watt Led4 Моќност : 6 W3 Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми Гарантира :

92 полу круг прстени 106 MM 36 4.15 WВе молиме бидете сигурни дека вашиот автомобил светла е исто како слика.33 W

Scroll