Новак
TF8-B2-C AC110V-230V 2 Начин Месинг 1/4 (DN8) Електрично Управувани Вентили Метал Опрема За вклучување/Исклучување 5 Дик За Вода Апликација

TF8-B2-C AC110V-230V 2 Начин Месинг 1/4 (DN8) Електрично Управувани Вентили Метал Опрема За вклучување/Исклучување 5 Дик За Вода

Достапност: Залиха
DEN 1288.00
DEN 1430.88


Добредојдовте на Нашата Продавница!
******************************************************************************************
1, Фабрика директно на продажба. Ние треба 3-5 дена за производство.
2, Одговор на купувачот прашања во рок од 8-24 часа.
3, 100% Кинески бренд нови и 2 година гаранција за квалитет.
Производ Модел : TF8-B2-C Производ големина : BSP/NPT 1/4", DN8 Вентил Тема : BSP или NPT ( Изборен ) Вентил Тело Материјал : Месинг Работен Напон : DC5 V Отвори/затвори Време : 5 Дик Жици за Контрола Методи : CR303 CR401 CR704 (Изборен) Максимален Работен Притисок : 1.0 MPa Циркулација Медиум : Течност, Воздух Работат на струјата : 500 MA Живот време : 100,000 пати Actuator Материјал : Инженерство Пластика Запечатување Материјал : EPDM & PTFE Actuator Ротација : 90° Max. Вртежен момент на Сила : 2 Н. М Кабел Должина : 0.5 m Средина Температура : -15°~50° Течни Температура : 1 °~95° Прирачник Замени : Никој Индикатор : Да Заштита Класа : IP67

Параметрите на стоката

Спецификација:
DN8 BSP Thread, DN8 NPT Thread
Напон:
AC110V to 230V
Жици За Контрола На:
CR303, CR401, CR704
Actuator Режим:
Со Настава
Извор На Енергија:
AC
Број На Модел На:
TF8-B2-В
Бренд Име:
Tsai Фан
Медиуми:
Вода
Материјал:
Дувачкиот
Структура:
Топката
Порт Големина:
1/4, DN8
Standard or Nonstandard:
Стандард
Температура на Медиумите:
1-95 Степен C
Притисок:
Макс 1.0 Mpa
моќност:
AC110V да 230V
Напон:
AC110V-230V
Проводници:
3/4/7 жици
прирачник замени:
Никој
Вртежен момент:
2 Nm
Вклучување/Исклучување На Време:
5 дик
сертификација:
CE/IP67
вентил тип:
2 начин Електрично Управувани Топката Вентил
опрема материјал:
метал опрема
Користење На Животот:
100,000 Кругови
вентил нишка:
BSP или NPT

Подобро ви се допаѓа

Висок вакуум топката вентилМатеријал : 304 Од Не ' Рѓосувачки SteeУпотреба : Вакуум линијаПоле на примена : 10

Ø ве Молиме контактирајте со нас пред да се врати кај нас.4%НаплатаАвстралијаГо оценувате (точка пристиг

Пред да нарачате, ве молиме љубезно дозволете ни да знаеме вашите потреби и барања, ние ќе ви обезбеди по

Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне !Вие задоволство и позитивни повратни информации е многу важн

Номинален притисок од 1.6 MPa,Работна температура 10 степени ≤ t ≤ 120 степениРаботниот медиум : вода, нафта,

Ø Ако сте заинтересирани во сензори, мотори, грејачи за автоматски систем и инструменти, ве молиме додад

Материјал : 304 од не ' Рѓосувачки Челик(Запечатување Материјали:Тефлон) Тема : DN8DN100 BSP Женски НавојОпер

Материјал : МесингКонекција Тема : 3 / 4" BSP машки НавојПритисок : 00.8 MpaAnswer : ___________________________ NOTE : Ние, исто так

Ø Под нискотемпературна средина, непреземање мерки за да се избегне замрзнати течност во внатрешноста

Ø време на Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да потрае до 1530 дена.Ø ве Молиме ко

НЕМА ИСКЛУЧОЦИ! Превозот надомест е на товар на двете продавачот и купувачот на половина.Инсталација и

Материјал : МесингУпотреба : чајпечка,вода котлара, Изолација барелКонекција : 3 / 8" BSP Машки НавојРаботна

Материјал : 304 Од Не ' Рѓосувачки ЧеликКонекција Тема : 1 / 2" BSP Женски НавојAnswer : ___________________________ NOTE : Ние, ист

G1 / 4" Од Не ' Рѓосувачки Челик Игла ВентилМатеријал : Нерѓосувачки ЧеликПритисок : PN6.4Применливиот медиум

Материјал : 304 Од Не ' Рѓосувачки ЧеликКонекција Навој : 1 / 4" BSP Женски НавојДолжина : 41mmРаботен Притисок : 0

Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуг

Ø продажба на Мало цел : Бесплатен превозот од Кина Пост Воздух Mail (1526 работен ден испорака).Ø Сите пораки

Бесплатен Превозот 12 Vdc Електронски Електромагнетниот Вентил 1 / 2" нормално затворен Бакар тело вода вен

Answer : ___________________________ Note : Директно Лист Тип има пет модел .Тие се 75mm, 100mm, 125mm, 150mm, 200mm .Ако ви треба друг моде

Спецификација : Име на Производ Електромагнетниот Вентил Модел 4 V41015 Тип 5 Порт 2 Позиција Ефективно прес

4 WE6 A61 B серија модел : 4 WE6 A61 B / CG24 N9 Z4, 4 WE6 A61 B / CG24 NK4, 4 WE6 A61 B / CG12 N9 Z44 WE6 A61 B / CW22050 N9 Z4, 4 WE6 A61 B / CG12 NZ4, 4 WE6 A61 B / CW22050 NZ4

Материјал : 304 Од Не ' Рѓосувачки ЧеликТема : 1" BSP Женски НавојОперативен притисок : 1.6 MPA,229 PSIОперативен те

Дувачкиот вертикална автоматски се пропустливи вентил за топла и ладна вода, изведба на систем и низок

Материјал : 304 Од Не ' Рѓосувачки ЧеликМоже Да Се Примени На Фармацевтската И Прехранбената Индустрија!О

Scroll