Новак
876M Двојна Бенд 2.4+5G Bluetooth V4.0 Wifi Wireless Мини PCI-Express Картичка За Intel 7260 AC DELL 7260HMW CN-08TF1D C26

876M Двојна Бенд 2.4+5G Bluetooth V4.0 Wifi Wireless Мини PCI-Express Картичка За Intel 7260 AC DELL 7260HMW CN-08TF1D C26

Достапност: Залиха
DEN 955.00
DEN 1005.12


Опис : 100% сосема нов и висок квалитет. Стандард половина висина мини PCI-e интерфејс картичка Поддршка за USB (Bluetooth) и mini PCIe тип (wifi) На безжична картичка ја поддржува 802.11 ac стандард и е компатибилен со други 802.11 протоколи DELL Модел : 7260 HMW CN : 08 TF1 D Тип : Безжичните Компатибилен Port/Слот за : Мини PCI-Експрес брзина на Пренос : 876 Mbps Бендови : 2.4 GHz/5 Ghz Bluetooth : V4.0 WLAN : 802.11 a/b/g/n/ac Поддршка : Windows 8(32/64bit), Windows 7(32/64bit), за Linux 2.4.x/2.6.x или подоцна Количина : 1 PC (други додатоци демо на сликата не е вклучена) Забелешка : 1.Транзиција : 1cm=10мм=0.39 инчен 2.Ве молиме овозможи 0-1cm грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат. 3.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме! 4.Нема мало пакет Пакетот вклучува : 1 X Безжична Мини PCI-Express Картичка

Параметрите на стоката

Бренд Име:
BGEKTOTH
сертификација:
CORA4N30013
Примена:
Лаптоп
Безжичен Протокол:
802.11 a/g,802.11 n
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G & 5G
Интерфејс Тип:
Мини PCI-Експрес
Вид:
Внатрешна
Адаптер Приклучок:
мини pci-e
Пакет:
No
Применливи Тип На Мрежа:
Ethernet
Број На Модел На:
CORA4N30013
Преносот Го Оценувате:
867Mbps
Тип:
Безжичната
Должина:
see information

Подобро ви се допаѓа

Опис на производот : Применливи тип на мрежа : 40 G Ethernet картичкаЧип : за Intel XL710QDA1Автобус интерфејс : PCIE x8, к

Карактеристики : Мини преносни USB 2.0 дизајн.Овој пренослив мини безжичен USB адаптер ви овозможува да повр

htm?id=9399851548Долниот компјутер (MCU) поддршка за безжичен модул : STM8+SX1212+5.comWLK01 L12 PCСо цел да се олесни мнозинст

Овој модул големина, употреба, и Q2530 RF (кликнете на за да внесете) се исти, само антената интерфејс IPEX стру

76 MbpsПорт USB 2.Нема потреба да го инсталирате, или да го конфигурирате АП / IP settings.0 Micro SD Мемориска Картичка

Опис : Brand Name : Инте Дел Број FRU# : 04 X6077 SW10 A11513 Модел : 3160ngw Тип : 802.11 AC Wi Fi + Bluetooth 4.0 biosот : Specal издание NGFF (V2 М 2) И

Овој производ е за употреба FTDI Корпоративни FT232 RL Реализирани USB пак TTL / CMOS И да се сврти GPIO Модуларен, Под

Производи Статус : 95% од новТип : БезжичнитеВид : Внатрешна90 дена гаранцијаКартичката се тестирани и се В

Карактеристики : Оваа картичка е универзална верзија, ќе работат на сите лаптопи освен за IBM / за Леново

Ги поддржува сите напредни функции, како што се OFDMA, MIMO, ARQ, HARQ, АМЦ, УЛ отвори циклус на моќ и контрола УЛ з

Состојба : НОВА100 дена гаранцијаСекоја Безжична Картичка е тестиран пред превозот и 100% работи2.4 ghz 5ghzПол

Бренд : Atheros Модел : AR9285 AR5 B195 biosот : се користи Само за HP430 431 435 436 4530 S Уред Класа : 802.11 b / g / n 150 Mbps+BT3.0 Тип : Пол

0 машки да RJ45 женскиКабел Должина : 15 смДимензија : 58 x 20 x 15 mmНето Тежина : 18 gБоја : БелаСистем За Компатиби

Надвор на домаќин апликација процесор (што е, апликацијата во место) преку стандарден SPI интерфејс за да

PCIE 7260 AC 2.4 G / 5 G Двојна Бенд Десктоп 7260 NGW Не 7260 HMW 867 Mbps Безжична PCIE WiFi Bluetooth 4.0 WIFI КАРТИЧКА AC7260 WLANОколу Опис

ЗабелешкиПродажба на овој производ не содржи моќ и антена, ако на корисниците треба да се купи тоа на св

Се препорачува од страна на Секретарот Погоден за почетници ZIGBEE development kit (кликнете овде за повеќе детал

Добредојдовте на Idea Trust Решенија!На безжична картичка е сосема нов .Модулот за поддршка на windows XP / 7~10 опе

Scroll