Новак
DIYKIT Жица 7 инчен Допир Автомобил Монитор + IR-Заден Поглед CCD Водоотпорен Автомобил Камера Полнење за Коњ Приколка Motorhome Систем

DIYKIT Жица 7 инчен Допир Автомобил Монитор + IR-Заден Поглед CCD Водоотпорен Автомобил Камера Полнење за Коњ Приколка Motorhome

Достапност: Залиха
DEN 3344.64

120 степени агол леќа, обезбеди автомобили задната страна за ефикасно наназад и паркинг операција
Со оваа точка, ќе може да паркираат вашиот автомобил лесно, speedily и безбедно.Како што никогаш не се знае кога несреќа ќе се случи.
High-definition и 120 степен широк приказ агли, Со добра водоотпорен функција, Применливи за различни Возила : автомобил, камион, RV, автобус, се Реши ова прашање на лош автомобил задните гледате ефектот, може да помогне да се намали инциденти и несреќа, Поддршка IR Ноќ боја CCD слика, Со елегантен и современ дизајн, оваа камера е многу популарна, Направен од високо квалитетни и издржливи материјали, Ние ќе испрати NTSC / PAL според вашата земја, ако имате други барања, ве молиме оставете порака.0 Vp-p75 Напојување : DC 12 V - 24 V Видео систем : NTSC / PAL
Она што е во :
. Единицата само може да се прикаже на еден видео запис на текст во време и дава приоритет на видео текст 1. Оваа тешка должност CCD камера е тежок метал случаи, водоотпорен и кал доказ.
Камера :
Т тој CCD image sensor излези дигитални сигнали дека има подобра слика е јасност, боја спротивставени и острината од CMOS камера, со своите 18 индивидуални Инфрацрвен (IR) LED, тоа покажува јасни слики при слабо осветлување, особено во текот на ноќта околности.
Спецификации :
Следење :
Големина на екран : 7 инчи Display mode : 16 : 9 Систем : PAL / NTSC (Авто) Дефиниција : 800(H) x 480(V) Номинален напон : 12 V-24 V потрошувачка на Енергија : 3 W Начин на контрола : Држете копче и далечински управувач Vedio текст : Две начин видео влезот Операција температура : -20 °c -60 °c, температура на Чување : -40 °c -60 °c Осветленост : 250cd/m2; Контраст : 300 : 1
Камера :
Сликата на камерата тип : Високи перформанси боја на сликата Хоризонтална резолуција : 420 TV Линии Употребливи осветлување : 0.
Жица 7 инчен TFT LCD Автомобил Следење
IR Ноќ Визија Rear View Camera Паркинг Систем " 2 CH Видео Влез
10 метри vieo кабел
7" Ултра-тенок следи со допир на копче
Водоотпорна IR ноќ визија CCD камера
Два влезови се двете видео влезови, еден за обратен камера, а на други за други видео опрема влезови, како што се DVD видео текст.

Параметрите на стоката

Бренд Име:
DIYKIT
Жица или Безжично:
Жица
Должина на Видео Кабел:
10m
Леќа Материјал:
Пластични + Стакло
Школка Материјал:
Пластични
Алармот Тип:
Возилото Копија Камери
Материјал Тип:
ABS
Guiding Line:
No
Видео:
Две начин видео влез
систем:
PAL / NTSC

Подобро ви се допаѓа

Ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со

Добредојдовте на нашата продавницаЗа вашиот референцаова е Сертификат за инспекција на нашиот произво

Купувачите можат да поднесат барање за замена во рок од 15 дена од вашиот приемот на производот...

Автомобил Rear View Camera / Назад Нагоре Камерата / Обратна Паркинг Камера / Табличка Светлина Камера Овој М

Ние обично брод со Бесплатен Превозот / Пост Регистрирани Воздух Mail , DHL, FEDEX, EMS, ARAMEX Тоа е за Купувачи Ка

Општи Информации Компатибилност За "Рено" Duster 2009~2014За Рено Fluence 2009~2014За Dacia Duster 2010~2014За Рено Megane 3 2008~2016 Год

На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само 12 месеци Производитело

Висока дефиниција со AV приклучок : Универзална AV Приклучок поврзете автомобил следи Екран или во автомо

Ако тоа е нашиот проблем,ние ќе рефундирање на пари за вас Ако Инсталирате Камерата за Прв Пат Блискиот

Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се смета дека се користи и НИЕ ЌЕ НЕ ИЗДАДЕ ЌЕ

Ве молиме проверете ја камерата големина внимателно и бидете сигурни дека тоа е иста со големината на в

00 / парче1.00 / парче2.99 / парчеБоја на Автомобил Rear View Camera Ноќ Визија 420 TVL 120 степен Широк Агол со Гарда Лин

360 степени Птица Видите Панорамата Систем опкружувачки приказ на Посебен систем за Toyota Prado, Land Cruiser Автом

Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се смета дека се користи и НИЕ ЌЕ НЕ ИЗДАДЕ ЌЕ

пример : Квалитетот На Прво Место, Клиент Врховниот!!!.Земете вашиот акции табличка на светлината во задн

3 : Ние се потпираме на нашата репутација и задоволството на клиентите за да се успее 2 : Сите производи, п

HD Безжична Автомобил Rear View Camera За Ауди Q7 / A8 L / S8 20132014 Паркинг Ноќ Визија ВодоотпоренПогоден За Автомобил

Добредојдовте на нашата продавницаЗа вашиот референцаова е Сертификат за инспекција на нашиот произво

Ја елиминира потребата да се кандидира кабел должината на возилото, едноставно поврзете предавателот н

Земете вашиот акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил Поврзување вградениот та

Добредојдовте на нашата продавницаЗа вашиот референцаова е Сертификат за инспекција на нашиот произво

Сите Европа земјите купувачи, ако одбра да брод од страна на DHL, треба да се плати царина должност за паке

Бидете сигурни дека големината на нашиот производ како речиси ист како вашиот автомобил е табличка све

Scroll