Новак
EMF Метар Data Logger На Електромагнетна Радијација Детектор

EMF Метар Data Logger На Електромагнетна Радијација Детектор

Достапност: Залиха
DEN 9166.00
DEN 10416.00

9 GHz да 35 GHz) Isotropy отстапување Тип.001 µW/cm2 Поставување на времето Обично 1s ( од 0 до 90% од meas. Безжична LAN (Wi-Fi) за откривање, инсталација. Безжични комуникациони апликации (Г.2 W/m2 (40 V/m) Температура одговор(од 0 до 50 ) ± 1. Мерење на просечното време (во по-наместете чекори) 4s до 15 минути Мерење аларм функција Прилагодливи прагот со ON/OFF Мерење калибрација фактор CAL Прилагодливи Рачно поставување на податоци на меморијата и да прочитате за складирање 99 сетови ( само да потсетиме од метар ) Батерија 9 V Батерија животот >15 часа Додаток за носење & упатство
Белешки : пакетот не се вклучени батерии
. ТРОШНИТЕ фактор) ± 1. Mobil телефон на базната станица антена зрачење моќ густина мерење.5 d B Забелешка
Освен ако не е поинаку наведено, сите спецификации одржи во рамките на следните претпоставки :
Синусоидален сигнали; уред во далеку областа на извор; сонда главата насочени кон изворот; собна температура +23 ±3 ;релативна влажност на воздухот 25% до 75%.
ЕЛЕКТРИЧНИ СПЕЦИФИКАЦИИ тип на Сензор на Електричното поле (E) Фреквенциски опсег 50 MHz 3,5 GHz Насочен карактеристика Isotropic, 3-димензионални Мерења опсег (Г. Висок динамички опсег се должи на три-канал дигитална обработка на резултатите.0 d B (50 MHz да 1. Лесен за употреба со Висока фреквенција (RF) електромагнетни бранови областа сила мерење. Микробранова печка откривање на протекување.
ОПШТИ СПЕЦИФИКАЦИИ Мерење метод Дигитални , triaxial мерење Насочен карактеристика Isotropic, triaxial Мерен опсег за избор на Еден непрекинат опсег на резолуција на Екранот 0. Не-насочен (isotropic ) мерење со три-канал мерење на истрагата. Мобилната/Cordless телефон зрачење безбедност ниво.0 d B f>50 MHz Преоптоварување граница 4.
EMF Метар Data Logger На Електромагнетна Радијација Детектор
50 MHz 3,5 GHz фреквенциски опсег. Конфигурираат аларм прагот и мемориска функција.

Параметрите на стоката

Бренд Име:
niusiwen
is_customized:
Yes
Модел:
TES-92

Подобро ви се допаѓа

WT50 A Десктоп интелигентни fluxmeter Магнетен флукс мерен инструмент fluxmeter интелигенцијаНајниска цена,Најдо

Scroll