Новак
Намалена Точка Pin Гравирање Машина Потрошни Делови M26 4 mm Означување Перо Бесплатен Примерок& бесплатен превозот

Намалена Точка Pin Гравирање Машина Потрошни Делови M26 4 mm Означување Перо Бесплатен Примерок& бесплатен превозот

Достапност: Залиха
DEN 8208.00
DEN 8640.00


Параметрите на стоката

Бренд Име:
ZIXU МАШИНА
CNC или Не:
CNC
Состојба:
Нови
Број На Модел На:
МКС-468
боја:
пишување
maq:
5 парчиња
Состојба:
Нови
Перо материјал:
93HRA(68HRC)
По повод одбележувањето материјал цврстина:
подолу 60HRA
Означување на предмети:
Пластика,железо,бакар,железо цена
По Повод Одбележувањето Длабочина:
0.1 mm-5mm
Перо дијаметар:
2,2.5,3,4,5,6,8 mm
Воздушен притисок:
0.3-0.6 pa
Перо глава дијаметар:
10.7,12.8 мм,16mm,17.2 mm(прилагодено поддржани)

Подобро ви се допаѓа

0125 mmПозиција систем : Red dotИнтерфејс : USBМинимална обликувањето карактерписмо 0 Факултативна проекција с

Тслот PVC маса со Алуминиумски профил декоративен изглед прекрасен дизајн.Одржување и технолошка поддрш

Outlook на flatbed печатач со прашина слободни дизајн Интелигентни АнтиНуласистем на Заштита може да се откри

Ефективна удар : 300 mm Х 200 mm Y оските Z оската 80 ммНајголемиот работното парче дебелина : 80 мм или помала (на

Совршен Ласерски 3 D кристал гравирање машина главно процес во внатрешноста на кристал и стакло материј

Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, се Стремат или други програми Овој прои

txt Машина тежина: 70kg машината веќе собрани & тестирани добро, може директно да ги користите откако ги од

Ако сакате да го испратите по курир како DHL, UPSот, Fedex или ЕМС, pls испратете ни го вашиот град име, пост код,

CNC 3020 Z CNC рамка на Engraver / Гравирање Дупчење и Мелење МашинаВоведТехнички ПараметриМашина Димензии : 560 X450

Купи со доверба3.По плаќањето, јас сум праќаш пошта датотеки во STL формат или можете да ги преземете од мо

Чешел со птици и цвеќиња 3d модел помош за cnc во STL формат на датотекаОваа 3 D модел е 24 MBГОЛЕМИНА : Под голем

Технички Параметри : Мека Опрема : CoredrawЛасерски Моќ60 WНапон110 / 220 V±10% ,50 / 60 HzМакс.CO2 Ласерот Гравирање маши

преносни вода авион машина видов машина цената на водата за сечење џет пластични машина за дупчењеВове

Алатница : множество на клучеви, леќа чистење хартија, пакет на завртки, резервни граница вклучите, леќа

Алуминиум сечилото табела : за процесот на хард материјали, како акрил, дрво и така натаму Сингапур увез

онлајн waterjet сечење апликации cnc woter џет сечење чаша со вода машина авионВовед Вода авион Машина за Сечењ

6 umБрзина гравирање060000mm / минСечење брзина040000mm / минЛасерски Излез1100% софтвер поставувањеРесетирање пр

Па можете да остатокот увери за по услуга Сечење Метал лист, Железо, алуминиум, јаглероден челик, железо,

Една Оска Ротари Оска tailstock 4 Оска со 80mm 3ВилициЧак за дрво / метал CNC Рутер фреза CNC3040 6040 6090Пакување листа :

Пакување & ИспоракаИспорака : Во рок од 45 работни дена за производство, ние ќе го организира испорака отк

Машина е прилагодена пред породувањето обликувањето карактерПисмо 1., Ltd е лоцирана во висока технологи

Scroll