Новак
Cawanerl 55W H7 Автомобил Светлина Баласт Сијалица AC Canbus HID Xenon Комплет Возило Светлата Ниска Зрак За ФОЛКСВАГЕН Фолксваген Touareg 2008-2010

Cawanerl 55W H7 Автомобил Светлина Баласт Сијалица AC Canbus HID Xenon Комплет Возило Светлата Ниска Зрак За ФОЛКСВАГЕН Фолксваген

Достапност: Залиха
DEN 2775.00
DEN 4549.92

-Текст Висок Напон Заштита : 16.Кога ќе почнете да автомобил светлина, две светилка сите не светне или една од двете светилка не светне. -Фрекфенција : 250±10%HZ. Кога ние го замени xenon светлина,canbus баласт може да се задржи во согласност со оригиналниот протокол на автомобил,па светлина нема да се меша својствени на опрема на возилото.автомобилот компјутер испрати порака за грешка, или педалата на флеш.Светлина ефикасност >99.5 А-Текст Низок Напон Заштита : 7. -Работен напон : AC 9-16 V -Текст start на струјата : 6. Нашите hid xenon светилки имаат повеќето стандардни цевка притисок, никогаш не треперење се должи на помалку од xenon цевка притисок. -Излез Краток Спој Заштита : Автоматски ќе престане да работи во рамките 2s кои се отвораат коло. Секој од Нашите hid xenon светилки се stickly прегледано преку меѓународниот стандард на цевка притисок и спектар.100% stickly КК преку индустрија е најсофистицираните собрание линија. -Излезна моќ : 55 W -Тековни : 3. -Излезен Напон : 85 V.Бидејќи некои автомобили имаат патен компјутер и протокол,на пример : Европскиот и Американскиот модели, кога ќе го измени или да го замени својата светилка,на нова светлина мора да бидат во согласност со оригиналниот протокол на автомобил,во спротивно тоа ќе се меша патен компјутер,како и табла,пак сигнал светлина,автомобил стерео звучници.Кога ќе почнете да автомобил светлина,две светилка сите треперење,или еден од двата светилка треперење. -Висок Светлосен Ефект : Со истиот watts, се КРИЕШЕ светилка е три пати полесна од халоген светилка.Во вашиот возачки процес, светлата одеднаш излезе. Квалитет, сигурност, ниското ниво на поправка стапка. -Ефикасност : повеќе од 99.55 W Canbus HID Xenon КОМПЛЕТ AC за fllowing автомобил модел : HID XENON ПОЛНЕЊЕ Функција : -Сила : 55 W -Работен напон : 9-16 V AC -Работна Температура : -40~150 степен.

Параметрите на стоката

Температура На Боја:
3000K Златна Жолта, 4300K Топло Бела, 6000K Белата, 8000K Светло Сина
Wattage:
55W
Бренд Име:
cawanerl
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CC
Touareg-Година:
2008,2009,2010
Тип На Објект:
Светлата Собрание
Објектот Тежина:
1kg
За Возило Брендови/Модел:
Фолксваген
Име На Модел:
H7
Специјални Функции:
Водоотпорен,Shockproof,Висока Lumens,Нема Грешка,Antirust
Материјал Тип:
Алуминиум + пластика
Фолксваген Модел:
Touareg
Објектот Дијаметар:
3inch
Извор На Светлина:
ксенон светлина
Ксенон Светлина Тип:
Еден Xenon Светлина
Тип На Сијалица:
H7
Тип На Објект:
светлата ниска зрак
Напон:
12V
Автомобил модел:
За Фолксваген Touareg 2008-2010
Lumens:
3600lm

Подобро ви се допаѓа

2017 Нови 2бр 4.4 инчи 18 W Кри чипови 800 LM Автомобил LED Светлата Сијалица Работа светлина ATV теренски камион бр

92 полу круг прстени 106 MM 36 4.15 WВе молиме бидете сигурни дека вашиот автомобил светла е исто како слика.33 W

Тоа звучи лошо, но навистина не е премногу тешко.Пр oduct Б oxДраги пријатели, добредојдовте на нашата прода

Бидејќи овие Halos имаат целосно различни жици темперамент, електричниот систем на возилото е непроменет

Контакт со нас на : Pls се чувствуваат слободни да контакт од порака, така што може да се надоврзе.Ниска по

Извори на светло : 6pieces Gen III*1 Watt Led4 Моќност : 6 W3 Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми Гарантира :

Висок Квалитет на Автомобил Магла Светло за Магла Светилка За "ФОЛКСВАГЕН" Поло Vento 2010 2011 2012 2013 2014 Состој

· Ако објектот е неисправна на 3 месеци, Ние ќе ви испратиме замена без дополнителен полнач, или да понуд

И тоа може да се обезбеди многу повеќе спаси возна состојба Состојба : Нова(само треба да го замени вашио

4) Бразил, руски клиенти ве молиме изберете ems, така што тоа може да поминат низ царинска побрзо Ве молиме

Работна Ефикасност : >90% Дури и подолго од другите производи на пазарот.автомобилот компјутер испрати по

H11 порта се поврзете со оригинални H11 магла светилка порта!3.Супер Светло 1600 LM 24 W 6000 K LED светло водич магла

Ве молиме да ни остават 24 бизнис часа за да се одговори на вашата епошта на загриженост Но ќе мора да пла

започнетекрајотLED дневните светилка е нов тип на зелени електрична извор на светлина, целата светлина з

· Ако објектот е неисправна на 3 месеци, Ние ќе ви испратиме замена без дополнителен полнач, или да понуд

Опис На Производот : Вклучувајќи : Lelf светлина и Вистинската светлина вклучуваат : Производ : LED Taillightsгол

2018 Yaris магла светлина,ATIV,Слободен брод!халоген,Yaris светлата,camry,Hiace,тундра,hilux,yaris;Yaris ден светилкаДраги мо

Опис На Производот : Вклучувајќи : Lelf светлина и Вистинската светлина вклучуваат : Производ : LED Taillightsгол

Чадот Страна Маркер Светлина, Која Објективот на Фолксваген Голф MK4Бесплатен превозот Акции стил крист

Производ детални сликиОпис На Производот : 1.Стил : .Дење Работи Светлина.2.Пакет се Вклучени : Еден пар за

Детали за производот : Бесплатен Превозот Главата Светилка за "Фолксваген" Passat LED Дневни Работи Светло з

БЕЗЖИЧНА КОНТРОЛА додадете безжичен контролер на светилки drl.

Ако сте задоволни со нашите производи и услуги, ве молиме да ни остават 5 повратни информации.

Ако сте задоволни со нашите производи,ве молиме да ни понудат позитивни повратни информации,и ние ќе ви

Scroll