Новак
TENMARS ТМ-191 Магнетно Поле Висок Квалитет Гаус Метар

TENMARS ТМ-191 Магнетно Поле Висок Квалитет Гаус Метар

Достапност: Залиха
DEN 5702.40

Спецификации 6? 4 читање вредност покажува : 3½ малку LCD, максимална прочитајте вредност 1999 година.
6?? 4 партер : 200/2000 е Гаус (m G), 20/200 microtesla (μ Т).
6?? 4 резолуција : 0.1/1 без Гаус, 0.01/0.1 microtesla.
6? 4 пропусниот опсег : 30 Hz да 300 Hz
6? 4 сензори : една оска.
6? 4 точност : ± (2.5%+6 bit) во 50 Hz/60 Hz
6? 4 преоптоварување екран : LCD покажува "OL"".
6? 4 примероци време : околу 0.4 секунди.
6? 4 батерии : 9 V НЕДА 1604, IEC 6 F22 или JIS 006 P
6? 4 век на батеријата : околу 100 часа.
6? 4 оперативни температура и влажност : 0° C до 40° C (32° F до 104° F) релативна влажност под 80%.
6? 4 складирање температура и влажност : -10° C 50° C, релативна влажност под 70%.
6?? 4 тежина : 165 грама.
6? 4 Големина : 130 (долго) *56 (ширина) *38 (висок) mm
6? 4 додатоци : инструкции, 9 V батерии, кожа случај, референтната вредност се препорачува од страна на напредни земји 50/60 Hz магнетно поле ограничување
'

Параметрите на стоката

Бренд Име:
Виктор

Подобро ви се допаѓа

WT50 A Десктоп интелигентни fluxmeter Магнетен флукс мерен инструмент fluxmeter интелигенцијаНајниска цена,Најдо

9 GHz да 35 GHz) Isotropy отстапување Тип.001 µW / cm2 Поставување на времето Обично 1s ( од 0 до 90% од meas Безжична LAN (WiFi) з

Scroll