Новак
10pcs 600V 20A 12 Позиција Подвижен Терминал Блокови ТА-2012

10pcs 600V 20A 12 Позиција Подвижен Терминал Блокови ТА-2012

Достапност: Залиха
DEN 595.20


Модел : ТА-2012
Номинална Струја/Напон : 20 A/600 V
Дебел/Широк/Higt : 167.5/34/21mm

Параметрите на стоката

Број на Контакти:
11 - 20
Тип:
Енергија Дистрибуција
is_customized:
Yes
Диригент Големина:
5 - 10 AWG
Број На Модел На:
ТА-2012

Подобро ви се допаѓа

H4s IAAAAAAAAAOVTy26 DMBD8l VUOUZs Ddjrkq8zfanttiyqi5wyma1bapsb09fv1dqrh0p5akowdzmd20wljll+HALg Npwi4 Cm Eukrra AEa VTa GRpgc Ocm Ffooxrtmbftmtcmcopnblnpajv+ / YX / 2 BNko JBIl XK1 MPMn4 VYJ

Велика БРИТАНИЈА двоен терминал UKK3 UKK5 појавување

Модел Жица Дел(mm 2) Пол број(А) Номинална струја(A) Номинална напон(V) должина(mm) леб(mm) висина(mm) ТБ1503 0.51.5 3 15 6

(20sets / многу) PCB Завртка Terminal Block Конектор KF2 EDGK 2 P и 90 степени Pin Насловот на теренот : 5.08 MM / 0.2 инчи Зелена 10 A

Име на производ PCB Терминал Блок Модел 5.083 PL Материјал Пластични Номинална Вредност AC 300 V 15 A Pin Број 3 P Pin Р

ТЦ602 фиксна висока сегашниот терминал блок ред ред (60 A 2 P)

50 PCS PCB Завртка Terminal Block Конектор KF1275.02 P KF1272 P теренот : 5.0 MM 2 Pin Директно Pin PCB Завртка Блок 2614 A WG

dianxiaobao_1dianxiaobao_2TB серија терминал селекција табеламоделДиригент пресек (mm2)Инсталации цифриНоминална ст

54mm2 5 45 A 600 V 103 38 24TB4506 0 Купувачот треба да плаќаат за превозот надомест за да испратите предмети назад.При

5 Парчиња 600 V 15 A 12 Позиции Електрични Терминал Блок Лента Кабел КонекторМатеријал : Пластични + Метал (же

Материјал : ПластикаТеренот : 5.0 mmСтолбови : 2 PЗавртки : М2.5 челик Цинк позлатенКонтакт : phosphor бронза Ni поз

Име на производ Бакар Терминал Блок Материјал Метал, Пластика Бела Боја, Тон Бакар Тип 10 Позиции Инстали

Име на производ PCB Терминал Блок Материјал Пластични Номинална Вредност 300 V, 30 A Столбови 3 P Pin Растојание

Ако ви треба помош и услуга, можете да се чувствуваат слободни да контакт Ви благодариме!Политика На Вра

Answer : ___________________________ Note : Човекнаправени уништување не се опфатениПовратни информации&Контакт со нас на

Модел Жица Дел(mm 2) Пол број(А) Номинална струја(A) Номинална напон(V) должина(mm) леб(mm) висина(mm) ТБ1503 0.51.5 3 15 6

Сепак, ние ќе одлагање да брод на сите предмети по Пролетен Фестивал Празник период ( 5 Февруари 2018 ~ 25 Фев

Име на производ PCB Терминал Блок Модел БР KF142 V Номинална Вредност 300 V 10 A Жица Мерач 2216 AWG Материјал Пласти

ИДЦ10 DIN Rail Монтажа на Интерфејс Модул.ИДЦ pin теренот 2.54 mm / 0.1" машки насловот конектор.Теренот 5.0 mm / 0.197" за

Модел : ТА2010Номинална Струја / Напон : 20 A / 600 VДебел / Широк / Higt : 144.5 / 34 / 21mm

Scroll