Новак
НОВИ Преносни Дигитални Текстил Влага Метар Тестер DM200T

НОВИ Преносни Дигитални Текстил Влага Метар Тестер DM200T

Достапност: Залиха
DEN 4512.00

Ви благодариме за разбирањето!
1. Ние само брод да се потврди цел адреси.5%n
Напојување : 9 V батерија (6 F22)
Димензии : 160mm×60mm x 25мм
Тежина : 203g (не вклучувајќи батерии)
-
1. Со други зборови,постои фиксна фреквенција внатрешноста на опрема.
Дигитален дисплеј со назад светлина дава точно и јасно читање иако ќе остане во somber услови. Додатоци доаѓаат со 3-месечен гарантен. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса. 12 месеци Производителот е ограничена Гаранција за неисправни предмети (исклучувајќи предмети за оштетена и/или злоупотребени по приемот). Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми.Инструмент усвојува висока фреквенција принцип,дигитален дисплеј, сензори и телото заедно како еден, опремени со десет опрема се користи за да се измери различни видови на Памук ,Облека,Предиво,итн. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона.
DM200 T Текстилни Влага Метар принцип на Работа
Овој инструмент ја усвои висока фреквенција принцип врз основа на воведувањето на најнапредна технологија од странска земја. кога цел за нас, За руските купувачи, треба да се понуди На Целосното Име на примачот, освен, ако компанијата име не е на располагање и само за лични бизнис, пратката ќе биде мораше да се испорача со ЕМС САМО во Русија.

Параметрите на стоката

Дисплеј Тип:
Дигитални
DIY Материјали:
Водовод
Бренд Име:
TK
Број На Модел На:
DM200T
Со Светлото Или Не:
Yes
Мерен Опсег:
0%-50%
Екранот:
4 дигитални LCD
Работни услови:
Температура
Resolusion:
0.1
Точноста:
-/+0.5%n

Подобро ви се допаѓа

Ви благодариме за разбирањето!1 Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка кога цел за нас, За

Бидејќи 4 игли сонда може да добие повеќе од земање износ од 2 игли од материјал се тестирани, ќе добиете

Додатоци доаѓаат со 3месечен гарантен Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона.RS23

Тип : специјално дизајниран да не ги оштетат хартија, контакт точка е круг со дијаметар 7mm.Примена : мерка

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Параметри : име на Производ : Влага на Почвата Контролер Модул Мо

кога цел за нас, За руските купувачи, треба да се понуди На Целосното Име на примачот, освен, ако компаниј

Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, срдечно ве покануваме да ја напушти позит

кога цел за нас, За руските купувачи, треба да се понуди На Целосното Име на примачот, освен, ако компаниј

Пријателство совети : 1.Кога се користи, ве молиме место на дното на инструмент рамно на дрво, за да бидат

Димензии : 126 x 70 x 29mm (LWH) Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака...

Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.Пер

Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата цел број Ако не можете да се исходот веднаш по ау

1 ТочностаВлага : ±1% Температура : ±0 Податоците потоа ќе бидат користени од страна на кодирани LED светла

На shrapnelконтактирајте со мерниЧитања се точни, брзиГолем број на хартија мерење на владата изборИндикац

5%n Напојување : 9 V батерија(Не се Вклучени) Тежина : 210g (не вклучувајќи батерии) Гаранција : 1 годинаИспорак

Купувачот ќе биде одговорен за сопствени должност и локалните увозни даноци, ако настане За Носење3.Ова

Превозот : 1.Ние гарантираме за да брод стоки во рамките на 2472 часа по исплата потврда освен празник.2.Ние

Во случај на објектот функционираат под правилна употреба на упатството за време на гаранцискиот перио

Scroll