Новак
Оригиналниот Рачни Гајгер Контра Мермерна Плочка a,B,X-ray Зрачење Детектор Висока Прецизност Поединечна Доза на Нуклеарно зрачење Метар

Оригиналниот Рачни Гајгер Контра Мермерна Плочка a,B,X-ray Зрачење Детектор Висока Прецизност Поединечна Доза на Нуклеарно зрачење

Достапност: Залиха
DEN 3548.00
DEN 4032.00


Оригиналниот Рачни Гајгер Контра Мермерна Плочка a,B,X-ray Зрачење Детектор Висока Прецизност Поединечна Доза на Нуклеарно зрачење Метар
Спецификации :
Модел : GMV2
Материјал : пластика
Големина : 135 x 70 x 25мм
Нето Тежина : 168g
Литиум батерија :
СЕКИРА 14500 1200m Ah (3.7 V Li-ion)
Употреба : преносни, може да се открие Xyß зраци, апарати за домаќинство
Режим : 1.us V / h microsiever / час
2.us V / h microsiever / час со звук на алармот
3.CPM зрачење во минута
4.CPM во минута зрачење, со звук на алармот
Карактеристики :
100% Сосема нов и висок квалитет.
Производи со водоотпорен дизајн, отворено дожд и снег
времето користење на транспарентен филм пакување, за да земе повеќе безбеден.
Напојување и батеријата одржување :
Батеријата што се користат во оваа машина е литиум батерија, со напојување за долго време и
може да се повтори полнење, кога LED дисплеј ќе се појави нејасни и да влијае на случај на читање може да се наплаќа.
Инаку батеријата може да продолжи да моќ, полнење напон од 5 V.
Употреба :
1.Погодна за внатрешна и надворешна употреба или
други носат да се најде радиоактивни извори;
2.Нуклеарно зрачење откривање;
3.Рударски истражувања;
4.Зрачење мерен инструмент;
5.Избегнувајте радиоактивни извори;
6.Детекција на нуклеарно зрачење интензитет;
7.Мермер radiometric мерење;
Лични доза
8.Ураниум и други зрачење рудникот за мерење.
Откривање Цел :
За γ-зраци од 20 г / h 120 г / h 100 до 1800 decanter / min • cm 2 на β-ray, и да се Х-зраци.
Како да го користите : Место на инструмент за (или приближно) објектот да биде откриен, вклучете го вклучите, се чека 40 секунди, и потоа да се прочита.
Пакетот вклучува :
1 x DIY Гајгер Контра
1 x кабел

Параметрите на стоката

is_customized:
Yes
Бренд Име:
niusiwen
Материјал:
Пластични
Користи:
пренослив, може да се открие XYB зраци, апарати за домаќинство
mode 1:
.usV / h microsiever / час
режим 2:
usV / h microsiever / час со звук на алармот
Режим на 3:
CPM зрачење во минута
Режим 4:
CPM во минута зрачење, со звук на алармот
Други:
види детали

Подобро ви се допаѓа

Спецификации 6? 4 читање вредност покажува : 3½ малку LCD, максимална прочитајте вредност 1999 година.6?? 4 парт

WT50 A Десктоп интелигентни fluxmeter Магнетен флукс мерен инструмент fluxmeter интелигенцијаНајниска цена,Најдо

9 GHz да 35 GHz) Isotropy отстапување Тип.001 µW / cm2 Поставување на времето Обично 1s ( од 0 до 90% од meas Безжична LAN (WiFi) з

Scroll