Новак
Lemo 00S конектор за сензор,Метал Коаксијален приклучок и приклучок,Замена СМК.00.250 ЕРА.00.250

Lemo 00S конектор за сензор,Метал Коаксијален приклучок и приклучок,Замена СМК.00.250 ЕРА.00.250

Достапност: Залиха
DEN 864.00

Залемени Контакти.Серија(0-ТИ).
Индустријата За Апликација :
Овој конектор е широко се користат во тестирање и мерење, индустрија контрола, AV систем, Емитување и комуникација, Аудио, Видео и мултимедијални други области. Посветеност Ние сме посветени да прави сигурни дека ќе ја напушти оваа трансакција се задоволни.
Производ големина :
Производ Фото Детали :
Зошто Да Го Одберете Нашата Продавница? Фабрика Директни Вашата нарачка ќе пристигне сосема нов во својот фабрички запечатени пакувања. Безбедност на Push-Pull само-latching систем
2.
Нашата компанија на Сертификатот :
Услуги на клиентите :
.
Технички карактеристики :
Механички и Climatically
1.Лемење или да ги печатите контакти (директно или дошу)
3.Отпорност на вибрации : 15 g[10 HZ-2000 HZ];
5. Контактирајте со Нас, Ние работи 6 дена во неделата.
00 S серија mininature коаксијален приклучок и Receptale,орев, без вирус олеснување. Шок отпор : 100 г ,6 MS;
6. Тоа значи дека ќе имате целосна сила на производство на гаранција за заштита на вашата набавка.Поларизација преку зачекори insert (половина месечина) опремени со машки и со женски контакти
5. Заштита индекс (споени) : IP 50. Ние се извор на најдобро се занимава и слободни забрзана испорака!Ви помогне да заштедите на трошоците и долгите време со совршен квалитет.60° скрининг за целосен ВЛЕЗ оклопна. Температурата опсег : -45 ºC , +125 ºC ;
4.
Модел(СМК). Сол спреј отпорност на тест : > 48h;
7. Се враќа Во случај на кои би сакале да се вратат вашата нарачка, ние им овозможи враќа кои се обработени во рок од 14 дена од денот на приемот на стока. Директно Приклучокот, кабел collet, и орев без вирус олеснување;
Модел(ЕРА), Фиксно unipole Receptacle,орев одредување;
S серија конектори се главните карактеристики како што следува :
1. Издржливост : > 5000 парење циклуси;
2.

Параметрите на стоката

Конектор тип:
линија конектор
Иглички:
1P
Број На Модел На:
INT13-СМК.00.250 ЕРА.00.250
Бренд Име:
StanexCo
Место на Потекло:
Кина
is_customized:
Yes
Примена:
Аудио И Видео
Пол:
машки и женски
Outhshell Материјал :
Дувачкиот
ПОВРШИНА:
Бисер Хром
Сертификат:
CE,Rohs,TUV
IP Степен:
IP50

Подобро ви се допаѓа

2pins Авијација plug XS122 Дијаметар 12mm, микро конектор,кружни конектор Приклучок за Приклучок

Код Женски 5 Pin Автомобилската Електрични Wire Конектор 1928405138 За "ФОЛКСВАГЕН" Ауди 1 928 405 138 Инјектираат Сен

50 PCS 3.5*1.3 mm Приклучок за DC Напојување Блок 3.5 mm x 1.3 mm Женски Џек Socket

2pins Авијација plug XS122 Дијаметар 12mm, микро конектор,кружни конектор Приклучок за Приклучок

.Функција : * 100% сосема нов и висок Квалитет и duarable* Тестирани пред превозот* Лесен за употреба* * * Техничк

ПАКЕТ ЗА Бесплатен превозот висок квалитет 100pcs / многу DC026 DC моќност џек полнење конектор за (Внесете кол

САД $ 18.75 / многу многу многу многу многу многу многу многу10pcs Класици DIY заварени тип 4mm банана приклучок,

5pins Авијација plug XS125 Дијаметар 12mm, микро конектор,кружни конектор Приклучок за Приклучок

3pins Авијација plug XS123 Дијаметар 12mm, микро конектор,кружни конектор Приклучок за Приклучок

Материјал повеќе : PA66Странски Модел : DJF70317221Боја : црнаМинимален Пакет : 200 компјутериНад цената не содрж

Сите начини на Aliexpress сите се прифатливи., ве молиме контактирајте со нас,ние ќе го испита тоа И треба да с

материјал : бакар позлатени дебелина : 0.025 um одберете: 1.3x0.5mm =дијаметар*висина 1.3x0.5mm1.5x0.5mm =дијаметар*ви

DIY Месинг никел позлатен+PA 4mm банана приклучок superposition 4mm брз Приклучок / штекер CATIII 600 V / MAX 32 A

Scroll