Новак
Отворено Прилагодено боја се менува LED осветлен продавница знак писма

Отворено Прилагодено боја се менува LED осветлен продавница знак писма

Достапност: Залиха
DEN 14400.00

RGB LED Знак писма Со далечински контролер Опис материјал : Акрил и Нерѓосувачки челик Инсталација метод : стакло лепак или завртки Видови на осветлување : целиот осветлена Осветлување извор : СМД LED или ГРБ LED извор на Енергија : AC110 V, AC220 V Оперативен моќ : DC12 V Живот : Молњи 8-10hours/ден, цел живот може да достигне 3 години или погоре. Сертификат : CE, УЛ, ROHS Интензитет : Може да работат меѓу -40 степенот до 80 степен. Водоотпорен добива со : Трансформатор, инсталација настава, 1 : 1 пејџер дефиниција,завртки Пакет : Една буква покриен со хартија и меур заврши, дрвени случај со Styrofoam. Исто така, може да бидат спакувани според клиентите барања. Олово време : Околу 12 дена, производството ќе бидат уредени со во рок од 24 часа по уплатата. На достава датум ќе се одлучи врз основа на големината, комплицирани нес и број на писма. Испорака : EMS,Fedex,DHL, TNT и ПРОЗОРЦИ и др. или море пратката Како да нарачате? 1) ве Молиме да ни испрати предлог на вашиот знак прво,ако немаат предлог,ве молиме, известете нè на големина на фонтот на вашата писма на знакот. 2) Потврдете со вас она материјал на знакот и каков ефект сакате. 3)Потврди цена според материјалот и големина на букви. 4) Место на цел и да се направи исплата. 5) Производство и delviery. 6) да се Инсталира и по услуга.
-
-
-

Параметрите на стоката

Тип На Објект:
LED Модули
Должина:
customized
Број На Модел На:
3
сертификација:
CE,CCC
Бренд Име:
yoruspark
Висина:
5-200cm
Напон:
12V
Ширина:
customized
Карактеристики:
акрилик знак
На текст:
110V-240V
Материјал:
Акрилик

Подобро ви се допаѓа

Ако сакате да ја прогласи фактура со пониска вредност за царината, ве молиме да не информирате кога прав

2 Ние aren’т шегуваш околу, that’с 64 поединечно addressable Led диоди на 80mm x 80mm флексибилни панел.7 Неп

Матрица флексибилни apa10210mm црна pcb програмабилни indivually led пиксели лента светлинаПроизвод Datasheet : LED Чип SMD5

Моќност : 0 Инсталирајте : Со двоен соочува со адхезивна лента на грбот, но се уште треба да се поправи со

5% Франција го Оценувате(точка пристигна) 10.1% Велика Британија го Оценувате(точка пристигна) 9 Ние го приф

Висока осветленост p10 8*32 / 8*8 / 16*16 rgb led пиксели матрицаПроизвод Datasheet : LED Чип SMD5050 RGB LED чип IC Чип APA102 IC изгра

5x8mm 10мм Скенирање Режим 4 S 2 S 2 S Пиксел Густина 30000dots / м2 16667dots / м2 10000dots / м2 Пиксели Конфигурација SMD3528(Анти

a3 led светло кутија ресторан мени одбори / рекламирање led светло кутија знак бесплатен превозот акрилик к

Спецификации : Дијаметар : за 20mmДебелина : околу 1.3 mmПовршински третман процеси : anodizingПримена : се корист

2016 година Нови Lightbox a3 Акрилик Екранот Светат Мени Осветлување Одбор,Реклама Знаци Предводени : I Детали :

2583682149 jsindustrialltd 008613726029261., ) стигнат до најголемиот број на земји во рок од 4 до 15 работни дена Гаранцијата

Над 12 години искуство во оваа индустрија,да поседува многу од корисниците во земјата и од странство.При

8 W / Max IP го Оценувате IP20(неводоотпорен) PCB Боја Црна PCB Видите Агол 140° Боја Addressable полна боја PCB Теренот 10мм

Спецификации : гаранција : 2 годиниживотен век : >40000hброј на led : 3pcsПрозрачна флукс : 110lmзаштита одделение :

опис на производотКатегорија : 5050 ПРЕДВОДЕНИ од Модулот Dimenstion(mm) : 39*12*5 MM Пакет : Антистатички пластична к

Scroll