Новак
CE 30-130dB LCD Дигитален Звук Ниво Метар Преносни Бучава dB Фреквенција Тестер во Децибели A/C БРЗО/БАВНО dB Аналитичар GM1357

CE 30-130dB LCD Дигитален Звук Ниво Метар Преносни Бучава dB Фреквенција Тестер во Децибели A/C БРЗО/БАВНО dB Аналитичар GM1357

Достапност: Залиха
DEN 1015.00
DEN 1103.52

-Max читање задржете -Автоматско исклучување -Преоптоварување индикација : НАД/ПОД -Авто светлото display-за слаба батерија индикација -Powered by 4x1.
CE 30-130d B LCD Дигитален Звук Ниво Метар Преносни Бучава d B Фреквенција Тестер во Децибели A/C БРЗО/БАВНО d B Аналитичар GM1357
Опис :
Ова ниво на звук метар е идеална алатка за да се измери Звучен Притисок во децибели (d B).5 d B -Фреквенциски опсег : 31. -Лесен за употреба-Фреквенција пондерирање карактеристика : A & C -Време пондерирање карактеристики : Fast & Бавно -AC/DC излез-Бар график индикација Опремени со сунѓер топката до филтер-од несакани сигнали.
Повратни информации :
За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас.

Параметрите на стоката

Мерен Опсег:
30~130dB
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
GM1357

Подобро ви се допаѓа

Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, срдечно ве покануваме да ја напушти позит

UT353 е мини звук метар која може да се конвертира амбиенталниот звук во електрични сигнали, обработка на

Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, и Т / Т Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧ

Топла Продажба на Оригинални Hnadheld Преносни Ниво на Звук Метар Висока Прецизност Datalogger Бучава Метар 30d B~1

Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располаг

Звучен притисок фреквенција одговор : 30 Hz 8 KHz.5 V AAA батерии (не се вклучени во пакет) Оперативни температу

Компактен и лесен, удобен да се одржи и да го носат.Оперативен Животната средина conditon : Влажност≤80% RH, Те

Со Носите кутија1.BENETECH GM1356 Дигитален Звук Ниво Метар USB Бучава Тестер метар 30130d B A / C БРЗО / БАВНО d B+ Софтв

Scroll