Новак
TKKJ M73 Сина 2.4 GHz, 4-Канал 3D Флип се Искачи РК Quadcopter Летало w 6-Оската Жиро со Единствена Заштитна Маска RTF

TKKJ M73 Сина 2.4 GHz, 4-Канал 3D Флип се Искачи РК Quadcopter Летало w 6-Оската Жиро со Единствена Заштитна Маска RTF

Достапност: Залиха
DEN 1119.00
DEN 1271.52


TKKJ M73 Сина 2.4 GHz, 4-Канал 3 D Флип се Искачи РК Quadcopter Летало w 6-Оската Жиро со Единствена Заштитна Маска RTF
Карактеристики :
1. 6-оската gyroscope обезбедува стабилен лет.
2. Поддршка искачи, спушти, напред, назад, sidewards лет, лебди, 3 D флип, рака фрлање летање (не премногу висока) и една клучна crusing.
3. LED светло за летање во темнината на ноќта.
4. Целосно покриен со заштитна маска.
5. Далечински Контролер моќ : 3 x AAA батерии (не се вклучени).
6. Полнење quadcopter батеријата преку micro USB порт.
Specifions : Пакет Содржина 1 x Quadcopter
1 x USB Кабел
1 x Предавателот
4 x Пропелери
1 x Упатство
1 x Шрафцигер Материјал Пластика
Метал Quadcopter Батеријата 3.7 V 220m Ah Пренесува Растојание 30m Време на Полнење 60mins Летање Време 4mins Производ Големина 12*12*4.3 cm

Параметрите на стоката

Бренд Име:
Cheerson
Материјал:
Метални,Пластични
Пакетот Вклучува:
Оригинална Кутија,Батериите,Оперативни Инструкции,Полнач,Далечински Контролер,USB Кабел
Далечинска Контрола:
Yes
Состојба на Собранието:
Подготвени-to-Go
Далечински Растојание:
30 m
Димензии:
12*12*8.5 cm
Извор На Енергија:
Електричен
Полнење Напон:
3.7 V 220mAh
Време На Полнење:
60 мин
Карактеристики:
Да Се Загрози Отпорни
Гаранција:
Фабриката Гаранција
Предупредување:
Не се погодни за под 8 години
Приклучоци Тип:
USB
Моторни:
Четка Мотор
Контролор На Батеријата:
3 x AAA батерии (не се вклучени)
Контрола На Канали:
4 Канали
Акција Време:
4-6 мин
Контролор На Владата:
MODE2
Возраст Опсег:
8-11 Години,12-15 Години,Grownups,> 8 години,> 14 години
Број На Модел На:
M73
сертификација:
CE
CE:
Сертификат
Бар-кодот:
No
Тип:
Хеликоптер
Воздушна Фотографија:
No

Подобро ви се допаѓа

WLtoys V686 G FPV Обезглавени Режим на РК Quadcopter со 2 MP КамераСпецификации Опис : Бренд Име : WltoysПредмет БР...

Карактеристики : Режим 2 Предавателот Поставување2.4 ghz Радио СистемПредавателот може да се користи за V911

Сите производи на нашата компанија се прифати продажба на мало, трговија на големо, обичај, етикетирање,

100% сосема нов и висок квалитет на Боја : Како на сликата покаже Батерија : 3.7 V 75 MAH Lipo батеријата Функција :

6 cm време на Полнење : 45mins Летање време : 57mins R / В далечина : За 30m Лета на далечина : За 30m H36 батерија : 3.4 G дал

Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни

Пакет се Вклучени : 1 X MJX X600 РК Hexacopter 1 X Предавателот 1 X Полначот 6 X Пропелер 6 X Заштита рамки 6 X Завртки 1 X Sc

Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона На сликите кои се прикажани не се вистин

EBOYU(TM) Мини РК Quadcopter 3 D НЛО Нано Quadcopter со Обезглавени Модел Свитлива Летало Летање Играчки за ДецаСтандар

6 cm Летање Време : Повеќе Од 1218 Минути Мотор : 2212 1400 / KV, Brushless Главни Моторни Батерија : 11.Дури и Основното Н

4 GHz 10 CH Remote Control System 10 Канал Предавателот Приемник R10 D : Технички Параметар : 1 Канал пропусниот опсег : 5 Ко

4 V 500mah 50 C LIPO батеријата1 x Приемник (Изборен)Пакет големина : 15*15*5cmПакет тежина : 193g.1Лет време : 36 минутиЅво

Се откаже од традиционалните занаетчиски карактеристики на silent,направи летаат повеќе интересно...

Xiangtat 4pcs EMAX RS2205 2300 KV 2600 KV Brushless Мотор 2 CW 2 CCW за QAV250 QAV300 FPV Трки QuadcopterОпис : Брендови : Emax Модел : RS22052300 Рамка : 12

Опашката Роторот Кол.2 VX8 Ni Card or1.Систем за контрола RX2703 HD : Користење на UP02 и UP02 Адаптер може да го ажурира

Карактеристики : Големи WLToys Хеликоптер, многу силна и голема perfomance! Направени со авион одделение алумин

Опис : Точка име : Eachine E010 Мини Quadcopter Quadcopter Големина : 9.5 X9.5 X5 CM Кутија Големина : 14 X18 X5.5 CM Жиро : 6оската Фрек

Карактеристики : 1.Во комбинација со силна brushless мотор моќ и висока јачина на карбонски влакна рамка за п

Ново Жешко Најголемите ЕденВкупна должина : 1.34 mЖиро*Метална рамка*Со LED светлаСпецификации Предмет Бр...

Ние обезбедуваме бесплатен превозот политика преку Кина, Воздухот пост.WLtoys V343 4CH 2.4 GHz Мини РК НЛО Quadcopter El

Xiangtat Pixhawk PX4 2.6 Лет Контролер НЕОM8 N GPS Радио Telemetry OSD 3 DR 915 MhzPIXHAWK intergrated најновите 32битна чип технологија и с

7 V 500m Ah литиумјонска ( вклучени )Летање Време : 5~6minsВреме на полнење (h) : за 90minsВидео Резолуција : 720 P HDПроиз

$ 243$ 85.05 115.2$ 39.6$ 135.00 180.0$ 45.00 76.50$ 36.00 51.75$ 270.00 315.0$96.3Почитувани купувачот,ве Молиме да забележите на контро

EBOYU(TM) 1705 W Свитлива Мини Рк Selfie Летало со Wifi FPV 0.3 ПРАТЕНИК HD Камера Височина Задржете&Обезглавени Режим н

JJRC H43 WH Мини Летало со Камера Укината РК Quadcopter Обезглавени беспилотни Летала со Камера HD 720 P Хеликоптер В

Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас как

$ 198.0 315.0$ 47.7$ 99$ 92.70 178.11$ 99.00 153.00$ 99.00 180.00$ 162$ 72.00 121.50Известување : Поради оригиналната боја на кутијата се н

7 V 150m Ah Батеријата 1 x 5 Ние ќе ги сноси сите превозот цена, ако производот(ите) што е (се) не како рекламира.8

Scroll