Новак
Бесплатен Превозот Дигитални Гаус Метар AC / DC 0 ~ 200mT ~ 2000 мт НС Висока Точност Поларитетот Екранот Гш / мт Switch Слободно Инструмент

Бесплатен Превозот Дигитални Гаус Метар AC / DC 0 ~ 200mT ~ 2000 мт НС Висока Точност Поларитетот Екранот Гш / мт Switch Слободно

Достапност: Залиха
DEN 15291.00
DEN 17376.00

01
DC×10 : 0.1
4, мери maic поле : DC maic поле (статички maic поле)
AC maic поле (динамичен maic поле)
5 Function : peak hold функција
6,Гш(Gaussian)/мт(Milli-Тесла) може да биде слободен за да се префрлите
7 DC measurements NSThe поларитетот на екранот. Напојување за six5 AA батеријата, може да работат for100 Many часа, исто така може да се користи во случај на електрична енергија за напојување,пактот и преносни. На Waitt серија гарантен период are12 Months, совршен за квалитет, квалитетот на услугата е идеален избор за вашата работа.Не име на positive SRepresentative на негативни
8 Display копчиња за брзо автоматско нула
9, Амбиентална температура : од 5~40
10, Релативната влажност : 20%~80%(Без кондензација)
11 Power набавка : six5 AAA алкални батерии External9 VPower снабдување(Не се вклучени)
12 Overall димензии : 150mm(L)×70mm(W)×30мм(H)
13, Тежина : 450g
14, Екранот : 4 1/2 LCD
15, Покажуваат : m T/Гш
.
Бесплатен Превозот Дигитални Гаус Метар AC / DC 0 ~ 200m T ~ 2000 мт НС Висока Точност Поларитетот Екранот Гш / мт Switch Слободно Инструмент
Инструментот може да се носат , Широк спектар, лесен и удобен операција, clear LCD, копчиња се користи најнапредните допир на копче, значително подобрување на thefort на нивниот живот и да го користите.
2, Можат да бидат опремени со радијални и axial сонда.01
AC×10 : 0. И можат да се применат на стоката по откривање на обработка остаток maic откривање пол дистрибуција, останатите производи demaization maic поле, како и контрола на електро maic ситуација, откривање на maic мотор за откривање на maic флукс истекување на electromaic поле.
Главните карактеристики
1,WT10 C Рачни дигитални Тесла метар нанесува на површината maic поле на постојан ма материјали, AC и DC мотори, звучници, maic сепаратор, постојан maic сепаратор maic мерења на maic поле.
Технички индикатори
1, Опсег : 0~200m T~2000 мт Фреквентен Опсег : 10 Hz~200 Hz
2, Квази - Навистина Степен : 0~100m T 1%,100m TMore than2%(Мерена во униформа maic поле)
3, Под - Разликуваат Сила : DC×1 : 0.

Параметрите на стоката

is_customized:
Yes
Бренд Име:
niusiwen
Опсег:
0~200mT~2000 мт
Фреквентен Опсег:
10Hz~200Hz
Квази - Навистина Степен:
0~100mT 1%,100mTMore than2%
Други:
види детали

Подобро ви се допаѓа

Спецификации 6? 4 читање вредност покажува : 3½ малку LCD, максимална прочитајте вредност 1999 година.6?? 4 парт

Оригиналниот Рачни Гајгер Контра Мермерна Плочка a,B,Xray Зрачење Детектор Висока Прецизност Поединечна Д

9 GHz да 35 GHz) Isotropy отстапување Тип.001 µW / cm2 Поставување на времето Обично 1s ( од 0 до 90% од meas Безжична LAN (WiFi) з

WT50 A Десктоп интелигентни fluxmeter Магнетен флукс мерен инструмент fluxmeter интелигенцијаНајниска цена,Најдо

Scroll