Новак
Cheerson CX-20 CX20 CX 20 оска сечилото пропелер авиони додатоци DIY 2212 920KV brushless мотор brushless мотор

Cheerson CX-20 CX20 CX 20 оска сечилото пропелер авиони додатоци DIY 2212 920KV brushless мотор brushless мотор

Достапност: Залиха
DEN 3557.00
DEN 3744.00


Пакет Се Вклучени :
2 ПАРЧИЊА Мотор Напред
2 ПАРЧИЊА обратна мотор
Напред моторни капа 2 ПАРЧИЊА
2 ПАРЧИЊА обратна моторни капа
2 ПАРЧИЊА напред фан
2 ПАРЧИЊА обратна фан

Параметрите на стоката

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Материјал:
Композитен Материјал
Број На Модел На:
Две илјади двесте дванаесет
Четири тркала Атрибути:
Моторс
Надградба На Делови/Додатоци:
Адаптер
За Возило Тип:
Авионите
РК Делови и Accs:
Моторните Компоненти
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Моторни
Технички параметри:
KV1100
Алатка Материјали:
Собрани класа

Подобро ви се допаѓа

Tarot 450 Делови Метал Главното Вратило Имајќи го Блокира TL4508802 / 03 Сребрена / ЦрвенаЕдно парче Метал Главнот

Задоволството на клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашањ

карактеристики : 1 Авијација алуминиум # 7075 висока прецизност ЦПУ тело, многу силни и пржени 2 3 K висока ја

Добредојдовте На RCAWD24mm тркала продолжување адаптер, 12mm хексадецимален diamЗа Рк Хоби Автомобил 1 / 16 Traxxas Sla

Сите наши бесплатен превозот предмети ќе биде транспортирана со следење на број, можете да ги пратите о

Tarot 600 Метал Жиро Планината Tarot TL6051Tarot 600 Метал Жиро Планината усвојува Алуминиум CNC machining ...

Ние сме голем бизнис компанија, професионален производ тим.Ако ви треба голем број на производи, или тре

Известување: ве Молиме имајте во предвид : поради differnece на производство датум и серија, зборовите и ети

ако не можете да инсталација wiat некое време се погледне на видеосамо Тркала не се вклучуваат со другите

20pcs / многу M3x12mm DIN912 Титаниум Завртки Штекер Кап Завртки за РК Хоби играчки Опис Име : M3x12mm титаниум штекер

Scroll