Новак
Преносни апарати за Домаќинство Електромагнетна Радијација Тестер Детектор GM3120 Зрачење, Мониторинг, Мерење Алатка

Преносни апарати за Домаќинство Електромагнетна Радијација Тестер Детектор GM3120 Зрачење, Мониторинг, Мерење Алатка

Достапност: Залиха
DEN 1578.24

За било какви прашања, прашања или помош, ве молиме контактирајте со нас преку e Bay или оставете ја вашата e-mail адреса.
LCD графички приказ зрачење вредност трендови : радиолошка проценка, и ги потсети сегашните зрачење вредност е безбедна или не. Ве молиме, ве молиме контактирајте со нас пред исплата.
Спецификации :
Поле за единица : V / m, магнетното поле : u T
Точноста поле : 1 V / m, на магнетно поле : 0.4 u T
Тест пропусен Опсег 3-1 / 2 LCD дисплеј
Земање на примерок за време 5 Hz-3500 MHz
Тест на владата за околу 0. 109g
Бруто тежина : околу.
Fasionable изглед, може лесно да се работи.01 u T
Палета поле : 1-1999 V / m, магнетното поле : 0. Ако не сте задоволни, ве молиме контактирајте со нас за решавање на сите прашања.125 x 57 x 30мм/4. Ви благодариме.
Го цениме вашиот вид разбирање. Предмети ќе биде предаден во рок од 3 дневна по приемот на плаќање.99 u T
Алармот Прагот поле : 40 V / m, магнетното поле 0.
Нашата цел е да се надмине нашите клиенти очекувања во квалитет, испорака и чинење преку континуирани подобрувања и интеракција со клиентите.
Опис :
Една машина со две функции, тоа може да го тестира на електричното поле и магнетното поле на зрачење истовремено. Ние ќе ја ќе замена на нашите превозот цена.
Превозот
1. Ние ќе брод ставка на вашиот PAYPAL адресата. Во случај на објектот функционираат под правилна употреба на упатството за време на гаранцискиот период, ве молиме љубезно ве молиме да не контактирате и да се вратите на вашиот превозот на трошоците за замена.
Пакети :
1 x Електромагнетна Радијација Тестер
1 x Упатство
Стр ориз :
Цената не вклучува никаква царина.
Контакт
1 .
Тоа може да се заклучи Податоци зрачење вредност само едно копче. Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 2 работни дена. Ние работиме напорно за да бидете сигурни дека СЕКОЈ КЛИЕНТ 100% задоволство.

Параметрите на стоката

Бренд Име:
cnlandtek
Место на Потекло:
Кина
is_customized:
Yes

Подобро ви се допаѓа

WT50 A Десктоп интелигентни fluxmeter Магнетен флукс мерен инструмент fluxmeter интелигенцијаНајниска цена,Најдо

01DC×10 : 0.14, мери maic поле : DC maic поле (статички maic поле)AC maic поле (динамичен maic поле)5 Function : peak hold функција6,Гш(Ga

Спецификации 6? 4 читање вредност покажува : 3½ малку LCD, максимална прочитајте вредност 1999 година.6?? 4 парт

9 GHz да 35 GHz) Isotropy отстапување Тип.001 µW / cm2 Поставување на времето Обично 1s ( од 0 до 90% од meas Безжична LAN (WiFi) з

Оригиналниот Рачни Гајгер Контра Мермерна Плочка a,B,Xray Зрачење Детектор Висока Прецизност Поединечна Д

Scroll