Новак
Кинески Среќа Симпатична Монахот Маитреја Буда Шарени Пурпурна Глина Чај Милениче Декорација Статии Бонсаи Оркестарот Фигурини Градина Украси

Кинески Среќа Симпатична Монахот Маитреја Буда Шарени Пурпурна Глина Чај Милениче Декорација Статии Бонсаи Оркестарот Фигурини

Достапност: Залиха
DEN 513.00
DEN 1026.24

1 Парче на боја глина статуа. симпатична монахот дизајн.
Големина : СЛ.
Изберете следниве боја : (Тип 3)
Секој тип со 3 бои(Црвена/жолта/Сина)
Ве молиме имајте во предвид дека на боја може да се разликуваат малку согласно со вашите поставки на екранот, Како што е handpainted објект,тоа може да биде мала разлика во сликата завршувањето
А малку на историјата на чајот миленици :
Чај милениче,исто така познат како чај љубовникот милениче,е мала глина фигура која се чува од страна на некои чај алкохоличари за добра среќа.Историјата на чај домашни миленици може да се проследи наназад до Јуани династија (1206-1368). Тие се обично направени од 'zisha' или Yixing глина, од регионот во близина на Yixing во Jiangsu провинција, Кина. Исто како Yixing teapots направени на ист глина, чај миленици се unglazed, така што тие се претежно monochromatic со груба површина. Чај љубовници во Кина се подигне чај домашно милениче со ставање на тоа на чај послужавник за време на чај време и фрлаат надвор чај во него. Најпопуларната слика на чај домашно милениче е 'пишам-пишам момче", кој се користи да се суди дали водата е топла доволно да се направи чај. Чај миленици се, исто така, моделирани во зодијакот животни или Кинески митски суштества како ламји, Pixiu, Qilin, итн. за да ја симболизираат среќа, среќа и задоволство, како и историски или митски ликови, како што се Guanyin,Маитреја и Жу Geliang.

Параметрите на стоката

Бренд Име:
PEONYFUN
Материјал:
Виолетова Глина
Стил:
Традиционален Кинески
Тема:
Луѓе
Име:
Симпатична Монахот Чај Домашно Милениче
одговараат за:
Декорација,Чај милениче,подарок
Се користи како:
Одличен подарок за вашето семејство и пријатели.
одговараат за место:
Совршен за користење во дом,канцеларија, хотел,итн

Подобро ви се допаѓа

ви благодариме за вашата посета на нашата продавница , мора да биде неверојатно ако се дружите во нашата

на рачно производство е многу фини со неверојатна detailling.Состојба : Многу Добро Потекло : ТибетБакар Прои

ЗА ПРЕВОЗОТ ЦЕНА : нашата цена е бесплатен превозот за кина пост,ако цел големи или над определен износ,

Во случај соодветна замена не е достапно, тогаш целосна наплата ќе бидат издадениУслуги на клиентите & Р

Древните Кинески bronzes, нашите предци на голем придонес на човековата цивилизација, археолошките подато

САД $ 4.9 / ЦенаСАД $ 8.9 / ЦенаСАД $ 5.9 / ЦенаСАД $ 9.9 / ЦенаСАД $ 2 / ЦенаСАД $ 9.9 / ЦенаСАД $ 7.86 / ЦенаСАД $ 9.9 /

спецификации Дрво Дрво Форми Scrapbooking Картичка Занает Embellishments Производи направени од 2mm иверица Постојат

ви благодариме за вашата посета на нашата продавница , мора да биде неверојатно ако се дружите во нашата

Тема : Пари дрво figurine Нето Тежина : 0.35 кг / pc(проценети) Висина : 17cm / 6.7" База дијаметар : 7cm / 2.7" Пакет се вклу

сега мојата продавница се на продажба,повеќе поевтино!!добредојдовте да се направи трговија на големо!!.

^_^ Без Минимум износ тука, вие сте добредојдени да се мешаат различни елементи во една цел За Превозот Це

1 cm * Тежина : 250 грама / 0 Исто така, наведуваат дека ги следи прилагодувањата може да се разликува од комп

Материјал : Метал Стил : Европската Димензии : Висина : 30cm (11.8 Инчи) Пакување : 1pc / цртан филм кутија Функци

00 / парчеЛеано Железо Phonograph Модел на Тешки Метали Антички Реплика Gramophone Ретро Дома Бар, Паб Клуб Оркеста

00 / парчеЕвропската Стара Шик Антички Дрво Фенер со Јаже Рака Правоаголник Земја Фенер Селски Затворен

99 Сликарство Черепот Albuginea Бела Ембрионот Смола Модел .Ве молиме контактирајте ме пред да се врати.Ако о

За логистика : Големи керамички вода превозот инструкции, Jiangxi, Jiangsu, Жеџијанг, Шангај, Fujian, Guangdong, Hubei, Anhui,

ви благодариме за вашата посета на нашата продавница , мора да биде неверојатно ако се дружите во нашата

Scroll