Новак
Super_S F4 Кула (Микро F4 ВО странска валута со 4-во-1 6A ESC оџакот)

Super_S F4 Кула (Микро F4 ВО странска валута со 4-во-1 6A ESC оџакот)

Достапност: Залиха
DEN 1473.12

Ако објектот е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена,тоа се смета како се користи и ние не ќе ви понуди враќање на парите или замена.3 g
Процесор : STM32 F405 RGT6
Сензор : MPU-6000 ( поврзани со SPI)
Верзијата на фирмверот : betaflight_3.7_OMNIBUSF4 SD
Вграден-во ESC : 5 V/0.
Super_S F4 Кула (Микро F4 ВО странска валута со 4-во-1 6 A ESC оџакот)
Поддршка програмабилни LED Sprit (исклучување transponder пред користење)
-Поддршка BLheli/BLHELI_S suite Помине преку подготвени
-Поддршка на ППМ, Oneshot125, Oneshot42, Multishot, Dshot150, Dshot300, Dshot600
-Стандардна Dshot600
Вграден-во напон, детекција, алармот
Вграден-во Betaflight-OSD
-Ѕвончето лемење pin
-LED_STRIP конектор
Лет контролер:
Точка име : Super_S F4 лет контролер одбор Изградена-во Betaflight OSD
Големина : 20*20mm
Монтажа дупка : 16*16mm
Дијаметар : 2mm
Тежина : 2. Наплата&Враќање Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот таа е примена.
Напојување : 2 S lipo батеријата ( 6.4 V)
Погоден за 60mm-80mm мини brushless FPV Quadcopter рамка
ESC:
Точка име : Super_s 4 Во 1 6 A BLHeli_S ESC
Големина : 25x29mm (вклучува лемење рампа)
Монтажа дупки : 16x16mm, φ2mm
Тежина : 3g
Влезен напон : 2 S lipo
Con.5 A
Примачот : PPM, Спектар 1024/2048, SBUS, IBUS, XBUS, Sum D Sum H RX итн. Плаќање
Прифати Зачувам. Струја : 6 A
Врв Струја : 10 A (5 S)
Фирмверот : BLHELI_S
Процесор : SILABS EFM8 BB21 F16 G
БЕК : НИКОЈ
Возачот : 3 во 1 MOS
Поддржува Dshot Oneshot multishot Пакет Содржина Листа
1* Super_S F4 контрола на летање одбор
1* Super_S BS06 D 6 A 4in1 ESC
1* Connection жица
8*M2*5+5 Најлон колона
8*М2 Ореви
8*М2 Завртка
Повратни информации
Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите!
Ако не сте задоволни со нашите производи или услуги, ве молиме контактирајте со нас што е можно
како posibile, ние ќе се обидеме потрудиме да се подобри квалитетот на стоки и услуги. Вештачки штета не поддржува наплата или враќање

.

Параметрите на стоката

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Број На Модел На:
XP204
Технички параметри:
Вредност 2
Бренд Име:
Feetech
За Возило Тип:
Авионите
Алатка Материјали:
Собранието Категорија
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Материјал:
метал и пластика
РК Делови и Accs:
Контролор
Надградба На Делови/Додатоци:
лет контролер
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
одбор за контрола
Име:
Super_S F4 Кула (Микро F4 ВО странска валута со 4-во-1 6A ESC оџакот)

Подобро ви се допаѓа

Ние сме голем бизнис компанија, професионален производ тим.Ако ви треба голем број на производи, или тре

Собрани 4mm целосна обвивка и безбедно Банана приклучок DIY табелапен 4mm обвиткан Plug 25.503 собраниетоТип 4mm ц

Карактеристики : 100% Сосема НовДел No : 03010Дел Име : Капакот На БатеријатаСодржи : 1Ве молиме обратете се до

Овие трошоци се на купувачот?s одговорност Ние ќе се потрудиме да ги исполнува вашите потреби Вашето мис

Tarot 600 Метал Жиро Планината Tarot TL6051Tarot 600 Метал Жиро Планината усвојува Алуминиум CNC machining Ние имаме многу

Ние сме голем бизнис компанија, професионален производ тим.Ако ви треба голем број на производи, или тре

РК Делови роботот автомобил ESC радијатор Ладење вентилатор со топлинска рецептор За 1 / 10 TRAXXAS trx4Фан пара

ако не можете да инсталација wiat некое време се погледне на видеосамо Тркала не се вклучуваат со другите

100% нови стокиИме : електричниот стартерБрој : 70111Број на пакети : 11)Вашата Повратна информација е нависти

com / payment_method Тоа само ќе ве однесе 1 минута Објект за Обработка на Пат : на обработка На време за одредена ц

Известување: ве Молиме имајте во предвид : поради differnece на производство датум и серија, зборовите и ети

Li Po LiPo Батерија Огноотпорни Безбедноста Стража Безбедно Торба 220*100*75 MMКарактеристики : 100% сосема нов и в

Карактеристики : 100% Сосема НовДел No : 03007Дел Име : Моторни МонтирањеСодржи : 1Ве молиме обратете се до ваши

Ако имате било какви прашања или барање, ве молиме слободно контактирајте со нас☎ Тоа ќе ве 2045 дена да с

Сите наши бесплатен превозот предмети ќе биде транспортирана со следење на број, можете да ги пратите о

V912 Heli резервен дел v9120710pcs главниот ножеви + 5 компјутери v91230 опашка rotors

Забелешка : боја на објектот може да се разликува малку се должи на фотографија и на свој компјутерФункц

Пакет Се Вклучени : 2 ПАРЧИЊА Мотор Напред2 ПАРЧИЊА обратна моторНапред моторни капа 2 ПАРЧИЊА2 ПАРЧИЊА о

Забелешка : боја на објектот може да се разликува малку се должи на фотографија и на свој компјутерДел И

Се враќа : 1 Ако не сте задоволни со производот кој го купи во Mato Штекер, тоа е можно да се врати за наплата

Пакети вклучуваат : 1 PCS моторни рамка маска1 PCS моторни рамка2 ПАРЧИЊА имајќи

CNC метал конус Пневматик задржување на орев ,Воланот орев одговара за l OSI 5 IVEТ rovan LT Kingmotor X2Одговара за l OSI

EBOYU(TM) 6 Парови 5050 C W / CCW PC 3 Сечилото Пропелер за Walkera F210 250 QAV250 ZMR 250 260 H280 300 Трки Летало РК QuadcopterКарактеристи

Задоволството на клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашањ

Scroll