Новак
Tangda sendust FeSiAl toroidal јадра inductor S106074A 26.9*14.7*9.2 мм AL:74 ликвидација филтер Бран филтрирање

Tangda sendust FeSiAl toroidal јадра inductor S106074A 26.9*14.7*9.2 мм AL:74 ликвидација филтер Бран филтрирање

Достапност: Залиха
DEN 907.20


Внимание ве молам : овој вид на магнетен прстен не е магнет, тоа е nonmagnetic. железото не може да се адсорпција.
Знаете Онаа : ве Молиме опишете според големина на страница да се купи, според големината на магнет за продажба, единица mm (милиметри), магнетни позитивни и негативни отстапувања, не купи замисли!
Две : Слики се 100% во вид на снимање, како резултат на надворешната светлина и камера фокусна должина фактор, физички и слика може да биде различна, или појавата на боја како производ серии се појави малку различни, е нормален феномен не влијае на користењето, сликата само за референца , ве молиме да преовладуваат во вид.
Три : Прстен е кревка, бидете сигурни да проверите дали кога на курир површината магнетни непроменети, а потоа пријавете се, ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас.
Четири : Искреност е продавачот на традиционалното разбирање на добродетелта на купувачот. Било какви проблеми може да се преговара со било какви проблеми може да се решат. Купените производи се имате било какви проблеми, прво време да контактирате со нас, ние ќе ви помогнат да се реши прв пат.
Sendust апликација
1. ПРЕСТАПНА chokes за големи сегашниот
2. Реактор за електрични возила/клима
3. Моќ inductor за горивни ќелии возила
4. Во согласност бучава филтри.
5. ЕМИ филтри
6. Зголемете inductors
7. Префрлување регулаторот inductors
Sendust предности
1. Висок сатурација магнетни помине густина, па тоа може да биде во поголем magnetization исклучување не е лесно да се заситени
2. Има висока пропустливост
3. Магнетни може да има добра стабилност, ниска температура на корозија, висока струја, ниско ниво на бучава)

Параметрите на стоката

Со Дупки:
Yes
Примена:
Индустриски Магнет
Број На Модел На:
Tangda
Обликот:
a
Тип:
a
Композитни:
a

Подобро ви се допаѓа

4) Машини и опрема : магнетна сепарација, магнетни машини Апликации : 1) Акустична поле : говорникот, прием

Countersunk Правоаголник Магнет (делумно) , само кликнете на неа, ако треба Countersunk Правоаголник Магнет Димензи

Електроника : постојано магнетно actuator вакуум прекинувачи, магнетни релеи, метар, звук метар, а полињата

Discription : N50 Силна Блок Cuboid Магнет 50mm x20mm x4mm Ретки Земјата Neodymium МагнетСпецификации : Форма : Cuboid Материјал :

круг со дијаметар од 40мм 5mm дебелина 10мм 20mm n35 Ретки Земјата силна Nd Fe B Neodymium Магнет за индустриски DIY Изве

Магнетот беше одбиен вертикално.1 mm Материјал : Neodymium магнети за Сертификација : Ro HS помина Одделение : N50

Магнетна табла табла фиксна датотека цртежи.Не им дозволувајте на децата да си играат со нив без надзор,

40pcs D5x5mm N35 Neodymium Магнети Ретки Земјата Силен Магнет Функција : Супер Силен Ретки Земјата Магнет откако ти

Смртта магнет100 PC 7x2mm neodymium магнет 7mm*2mm силна ретки земјата neodymium магнети Nd Fe B постојан круг магнетни 7*2mm x

start Isv Module Wrap10457end Isv Module Wrap1045718 KG Влече Кревање Магнет Кол 32милиметри Носителот Магнетни Тенџере прстен С

2 kgВнимание : силни магнети се кршливи; силен магнет може да стиснете вашите прсти лошо; ако дозволите дв

Dicscription : 50pcs 6mm x 4mm N50 Силна Ретки Земјата Nd Fe B Neodymium Диск МагнетиСпецификација : Материјал : Nd Fe B магнетни м

1 buc 99.9% Висока Чистота Vanadium Метал V 6.05 g Врежан Елемент Периодична Табела 10мм КоцкаГОЛЕМИНА : 10*10*10ммТЕЖИН

Истакнува : Филтер inductor DCDC Конвертор, задави калеми Осветлување и автомобилската Електроника Компјутер

2 парчиња / Многу D32 Силни Магнетни Кука за Бесење и SalvagingДетали : Димензии : База Дијаметар : 32милиметри То

Детали За ПроизводотБелешки : ①We често промените lables за удобен производство! Ве молиме не се грижи за то

Ние сме професионални магнетни материјали снабдувач Ние се задржи повеќе од еден милион парчиња магнет

5mm Дебелина : 2mmФункција : 1 8) Рекламен магнети на располагање за да го замените оригиналниот тела, во секо

Опис : N50 Супер Силен Блок Cuboid Neodymium Магнет 30mmx10mmx2mm Ретки Земјата NeodymiumСпецификација : Материјал : Nd Fe B ( Neody

Опис : 300pcs N50 Силна Диск Мини Магнети 5x3mm Ретки Земјата Neodymium МагнетиСпецификација : Облик : ДискГолемина :

Машини и опрема : магнетна сепарација, магнетни машини.Не им дозволувајте на децата да си играат со нив б

Прилагодувањето е прифатена,но тоа ќе ве чини повеќе за помала количина Прсти и други делови од телото м

Discription : 50x25x10mm N50 Силна Блок Cuboid Магнет Ретки Земјата Neodymium МагнетСпецификации : Форма : Cuboid Материјал : Nd Fe

150pcs D5x3mm N35 Neodymium Магнети Ретки Земјата Силен МагнетФункција : Супер Силен Ретки Земјата Магнет откако ти

Спецификации : Форма : Cuboid Големина : 15x5x6mm Одделение : N35 Позлата : НуCuNi ( Никел ) Материјал : Nd Fe B Боја : Среб

Акустична поле : говорникот, приемник, микрофон, аларм, фаза аудио, автомобил аудио и така натаму.Особено

Scroll