Новак
Buildreamen2 2 X Автомобил блиц Пред Магла Светлината на Денот Водење Светилка светилки drl 12V Стајлинг За Infiniti M37 M56 M35H FX 30d 37 50

Buildreamen2 2 X Автомобил блиц Пред Магла Светлината на Денот Водење Светилка светилки drl 12V Стајлинг За Infiniti M37 M56

Достапност: Залиха
DEN 7436.00
DEN 10473.12

1. Усвојување на Високо-моќ, висока осветленост САД се увезуваат LED монистра,што е доволно да предизвика другата страна на вбризгување на возилото ,може да биде доволен за да предизвикува внимание на други возила на возилото како безбедност блед на најдобри перформанси. 2. Донесе да им Помогнам на ПРЕДВОДЕНА од тековното користење на еден посветен интегрирано коло дизајн, како и добра термичка дизајн,моќ работниот век на LED светла до повеќе од 50000 часа(блескаво воопшто не се совпаѓаат). 3. Позлата на употреба на мисловните стакло и огледало на повеќе оптички дизајн целосно во предвид принципот на ефективна висока осветленост и осветлување за да биде обезбедена со соодветен спектар на светлина изложеност. 4. Солиден алуминиум легура база,добар ефект на ладење.Роман и уникатен дизајн,разумни структура ,лесно да се инсталира. Објектот само одговара на следните автомобил модел : За Infiniti M35 H 3.5 L V6 Електрични/Гас За 2012 Infiniti M37 3.7 L V6 2011-2013 За Infiniti M56 5.6 L V8 2011-2013 За Infiniti FX 30d AWD Затворени Off-Road Возило 2010 - За Infiniti FX 37 AWD Затворени Off-Road Возило 2008 Година - За Infiniti FX 50 AWD Затворени Off-Road Возило, 2008 - Функција : Conditon : 100% Нови Резервни Производ Позиција : Пред Лево и Право Страна Напон : 12-24 V Боја : Жолта(Магла Светлина),Бела(Дење Работи Светлина) Услуга живот : 50000 часа Waterproot одделение : IP68 Материјал : Алуминиум легура + Стакло Производителот Дел Број : 261508993 B, 261508992 B Осветленост Дел Број : 2615089906, 475700010 Пакет Содржина : - 2 X LED Светло

Параметрите на стоката

Надворешни Тестирање И Сертификација:
CCC
Име На Модел:
261508993B, 261508992B
Објектот Дијаметар:
3.66inch
Специјални Функции:
Висока Осветленост, Водоотпорен, Antirust
Објектот Тежина:
1.22kg
Бренд Име:
Buildreamen2
Тип На Објект:
Правец На Ветер
Материјал Тип:
Алуминиум Алуминиумски + Стаклениот
За Возило Брендови/Модел:
Nissan
боја:
бела, жолта
Примена:
Автомобил Пред Светлина , Магла Светлина , Дење Работи Светлина / светилки drl
Напон:
12V-24V DC
Температура На Боја:
3000K, 5000K
Осветленост Дел Број:
2615089906, 475700010
моќност:
18W/Крушка, 36W/Пар
Lumens:
1800LM/Крушка, 3600LM/Пар
Автомобил Направи:
За Infiniti M37 M56 M35H FX 30d 37 50

Подобро ви се допаѓа

75 W ЛЕР Светилки сијалица, ПРЕДВОДЕНА Проектор Возење Светилки Мотоцикл H4 Џип H13 Со Сини светилки drl за Ха

Ви благодариме! Опис : 100% Сосема нов никогаш не се користат или се инсталирани .Ако сакате да користите б

започнете напон : 23 KV Lumens : 3600lm~4500lm (На Lumens е поврзана со температура на бојата, боја температура е повисок

Опис На Производот : Вклучувајќи : Lelf светлина и Вистинската светлина вклучуваат : Производ : LED Taillightsгол

ee Mrke Леќа Магла Светилка, светилки drl Магла Светлина, LED Магла Светлина, LED светилки drl, LED Дневни Работи Св

KUNFINE Пар На Автомобил Опашка Светлина Собранието За ФОЛКСВАГЕН ГОЛФ 6 2008 2009 2010 2011 2012 2013 LED Кочница Светлин

Текст Висок Напон Заштита : 16.Кога ќе почнете да автомобил светлина, две светилка сите не светне или една

Испорака Детали 1 : ве Молиме потврдете ја вашата АДРЕСА и ТЕЛЕФОНСКИ БРОЈ се carefull откако ќе се направи н

започнетекрајоткога ќе изберете "бесплатен превозот ", ние испрати без следење на број за мали наредби(н

Црна 7" Инчен Круг LED Ореол Прстен Фарови Крушка Светилка За Jeep Wrangler JK TJ, ЗАБ Hummer H1 H2 LED Headlamp Проектор свети

Увозни Давачки : Даноци и давачки не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија Директна замен

Автомобил Стил 9 Led Светла за Магла 12 V 55 W Магла Главата Светилка За ХондаПојавување На Модели На Автомоб

Излезен Напон : 85 V.2 Една + / 5% Работен напон : AC 916 V Макс Работен напон : AC 916 V Текст start на струјата : 6.автомо

Производ детални сликиОпис На Производот : 1.Стил : .Дење Работи Светлина.2.Пакет се Вклучени : Еден пар за

ee Mrke Леќа Магла Светилка, светилки drl Магла Светлина, LED Магла Светлина, LED светилки drl, LED Дневни Работи Св

2 парчиња Нови Црна Решетка Напред Лево + Правото Вметнете Браник Магла Светлина Решетката Заштитна Мре

Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми Пакет се Вклучени : Еден пар за еден автомобил употреба (Л

Автомобил Стил 9 Led Светла за Магла 12 V 55 W Магла Главата Светилка За на FordПојавување На Модели На Автомоби

Scroll