Новак
LS126C Luminometer Дигитални UVC Светлина Метар Со Ултравиолетови Интензитет Тестер Детектор на Стерилизација Светилка

LS126C Luminometer Дигитални UVC Светлина Метар Со Ултравиолетови Интензитет Тестер Детектор на Стерилизација Светилка

Достапност: Залиха
DEN 27840.00


LS126 C Luminometer Дигитални UVC Светлина Метар Со Ултравиолетови Интензитет Тестер Детектор на Стерилизација Светилка
LS126 C се користи за да се измери UVC ултравиолетови интензитет, посебно за мерење на Ув стерилизација светилка.
Параметри :
1) Точност : ± 10 %
2) Резолуција : 0.1 u W/cm2
3) Одговор бранова Должина : 230nm-280nm, Ю"p = 254nm
4) Мерен опсег : 0-200000 u W/cm2
5) Инструмент големина : 130mm * 70mm * 28mm (L*W*H)
6) Сонда големина : 45mm*16mm(D*H)
7) сонда жица должина : 1m
8) напојување : 4 батерии AAA алкална

Параметрите на стоката

Бренд Име:
niusiwen
is_customized:
Yes
Точноста:
+/- 10 %
Резолуција:
0.1 uW/cm2
Одговор Бранова Должина:
230nm-280nm
Бранова должина на врв:
254nm
Мерен Опсег:
0-8000 uW/cm2
Инструмент Големина:
130mm * 70mm * 28mm (L*W*H)
Сондата големина:
45mm*16mm(D*H)
На сонда жица должина:
1m
Напојување:
4 батерии AAA алкална

Подобро ви се допаѓа

Преку Кина Пост Воздух Mail : Генерално 3060 woring дена.4, Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз

9 GHz да 35 GHz) Isotropy отстапување Тип.001 µW / cm2 Поставување на времето Обично 1s ( од 0 до 90% од meas Безжична LAN (WiFi) з

01DC×10 : 0.14, мери maic поле : DC maic поле (статички maic поле)AC maic поле (динамичен maic поле)5 Function : peak hold функција6,Гш(Ga

ДТ1180 електромагнетна радијација тестер зрачење детектор на апарати за домаќинство мобилен телефон зра

WT103 Gaussmeter Гаус Метар Teslameter АпаратиПоле Сила Метар Индикатор 0.01 МТ Хоризонтална Кратката Сонда СензорТо

Нови Висока Точност Рачни Три Оска На Магнетното Поле Тестер На Електромагнетна Радијација Детектор 2000

За било какви прашања, прашања или помош, ве молиме контактирајте со нас преку e Bay или оставете ја вашата

WT50 A Десктоп интелигентни fluxmeter Магнетен флукс мерен инструмент fluxmeter интелигенцијаНајниска цена,Најдо

SW83 AIII Нуклеарно Зрачење Детектор на x y Бета тестер radioactivity

Спецификации 6? 4 читање вредност покажува : 3½ малку LCD, максимална прочитајте вредност 1999 година.6?? 4 парт

Оригиналниот Рачни Гајгер Контра Мермерна Плочка a,B,Xray Зрачење Детектор Висока Прецизност Поединечна Д

Scroll