Новак
HochiTech висок квалитет на Дневна Светлина светилки drl CCFL Ангел Демонот Очи Комплет Топло Бела Ореол Прстен 127.5 мм*4 за BMW 5-серија E39 ОЕМ 2001-2003

HochiTech висок квалитет на Дневна Светлина светилки drl CCFL Ангел Демонот Очи Комплет Топло Бела Ореол Прстен 127.5 мм*4 за

Достапност: Залиха
DEN 912.00
DEN 960.00

Или не, ве молам, точно пред исплата. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е
како е можно, со одговор.000 часа на непрекината употреба. Овие се далеку нашите најсветлиот halos. Бидејќи овие Halos имаат целосно различни жици темперамент, електричниот систем на возилото е непроменета. Црвената и Сината се смета за итни случаи возило светла и не се законски. CCFL halos се очекува живот до 50. Вие не ќе мора да се направи било лемење на жица соголување, crimping или ништо. Овој комплет користи Ладна Катоден технологија, која, за разлика од другите ДОВЕДЕ и Оптичките Колекции, може да се види сликовито. Пред купување, ве Молиме бидете сигурни дека вашата адреса за е точно. Развиена првично за BMW, на "halos" опкружуваат надвор од работ на reflectors во вашиот светлата живеалишта. Имаме инсталација, видео записи и други корисни упатствата достапни на diodedynamics.Ние исто така нудиме професионална инсталација и пре-инсталиран фарови (e-mail за детали). Прстените само треба 12 V моќност и земјата - ние препорачуваме користење на вашите паркинг светла, со цел да ги вклучи како тие дојдоа на тој начин од фабриката, "ОЕМ стил.
П : какво изгледа сум јас одиш за?
О : за Секој од нашите ореол стилови понуди поинаков изглед.
Превозот
1.
П : јас Ќе треба да направите било какви дополнителни инсталации?
A : Нашата Ореол колекции се превезува со "Plug and Play" конектори па може да се приклучиш на инверторот директно во паркинг светлина и да се сврти и исклучување од фабриката светлата се префрлите. Ние Брод на Светот, освен Некои оддалечени области.
ОРЕОЛ Прстени најчесто поставувани ПРАШАЊА :
П : Што се прстени направени од?
A : Hochi Tech CCFL - Светлата Ореол Колекции користете Ладна Катоден Флуоресцентно Осветлување XE технологија, која обезбедува непречено и дури и ореол осветлување.
Добра вест :
Драги пријателе ,Само да ги купите овој производ, вие ќе добиете 1set "алуминиумско тркало на автомобилот воздух капи , испрати го запре имено, ве молиме да не ја пропуштајте оваа можност!
Hochi Tech се најдобри Демонот Око Колекции произведени за секое возило досега.

Параметрите на стоката

Емитуваат Боја:
Бела
За Возило Брендови/Модел:
BMW
BMW Модел:
540i
540i-Година:
2001 година
Бренд Име:
HochiTech
Тип На Објект:
Ден Светлина
Име На Модел:
за BMW 5-серија E39 ОЕМ 2001-2003
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Тежина:
0.4kg
Објектот Дијаметар:
12.75cm
Материјал Тип:
CCFL E-Код и ABS
Специјални Функции:
Ангел Очи Светлина
боја:
Бела
Автомобил:
за BMW 5-серија E39 ОЕМ 2001-2003
Година:
2001 2002 2003

Подобро ви се допаѓа

5 em}hr{јасни : и двете;height : 0;overflow : скриени}h1{маргинаbottom : .сад : пред.75em}легендата{граница : 0;баласт : 0;белопр

Еден компјутери 5.75 Инчен 5.75 Мотоцикл HiLo Зрак LED Светлата за магла ореол за Харли Дејвидсон Карактеристи

Купувачот Забелешки : 1 SCOE е нашиот сопствен бренд, продажба директно од нашата фабрика.2 Секој објект им

3% Квалитет гаранција : 24 месеци Креативно Размислување : Создадена преку светлината производство искус

Текст Висок Напон Заштита : 16.Кога ќе почнете да автомобил светлина, две светилка сите не светне или една

започнете напон : 23 KV Lumens : 3600lm~4500lm (На Lumens е поврзана со температура на бојата, боја температура е повисок

1 Усвојување на Високомоќ, висока осветленост САД се увезуваат LED монистра,што е доволно да предизвика д

За било какви други проблеми, ве молиме контактирајте со сервисот.Вештачки штета не е вклучена во полит

75 W ЛЕР Светилки сијалица, ПРЕДВОДЕНА Проектор Возење Светилки Мотоцикл H4 Џип H13 Со Сини светилки drl за Ха

Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми Пакет се Вклучени : Еден пар за еден автомобил употреба (Л

Црна 7" Инчен Круг LED Ореол Прстен Фарови Крушка Светилка За Jeep Wrangler JK TJ, ЗАБ Hummer H1 H2 LED Headlamp Проектор свети

Бидејќи некои автомобили имаат патен компјутер и протокол,на пример : Европскиот и Американскиот модел

Со цел да се контролира магла светилка,ќе мора да ги купуваат нашите универзална магла светлина прекину

Автомобил Стил 9 Led Светла за Магла 12 V 55 W Магла Главата Светилка За на FordПојавување На Модели На Автомоби

Детали за производот : Бесплатен Превозот Главата Светилка за "Фолксваген" Jetta LED Дневни Работи Светло за

KUNFINE Пар На Автомобил Опашка Светлина Собранието За ФОЛКСВАГЕН ГОЛФ 6 2008 2009 2010 2011 2012 2013 LED Кочница Светлин

Испорака Детали 1 : ве Молиме потврдете ја вашата АДРЕСА и ТЕЛЕФОНСКИ БРОЈ се carefull откако ќе се направи н

СпецификацијаБаза : T10 W5 W 194 501Led чип : 12*2835smdLiftspan : 65,000 часаОперативен Напон : 12 VФункцијаCANBбез ГрешкиНиска

Scroll