Новак
DN50 месинг моторните топката вентил,AC12V/AC24V/AC220V CR03/CR04 електрични топката вентил

DN50 месинг моторните топката вентил,AC12V/AC24V/AC220V CR03/CR04 електрични топката вентил

Достапност: Залиха
DEN 5510.00
DEN 5510.40

DN50 месинг моторните вентили,AC12 V/AC24 V/AC220 V CR03/CR04 електрични топката вентил
Технички Параметри :
Производ големина : DN50
Тело материјал : Месинг
Работен напон : AC12 V,AC24 V,AC220 V (DC12 V,DC24 V Опционално )
Максимален работен притисок : 1.6 MPa
Циркулација медиум : Течност и воздухот Жици за контрола методи : CR03,CR04
Инсталации струја : 6 VA
Отвори/Затвори време : 10 Сек
Живот време : 100000 пати
Actuator meterial : Инженерство Пластика
Запечатување meterial : PTFE
Actuator ротација : 90 °
Средина температура : -20 °~50 °
Течни температура : -20 °~120 °
Заштита : IP52
Инсталации дијаграм
Изглед параметар дијаграм
Ние ќе ви помогнеме да ги пратите на вашите производи, се додека не ги добиете безбедно! За најголемиот дел на нарачки, ве молиме контактирајте со нас за попуст!

Параметрите на стоката

Напон:
220V, 12V, 24V
Жици За Контрола На:
CR03, CR04
Бренд Име:
ILSY-IVA
Структура:
Топката
Материјал:
Дувачкиот
Притисок:
Среден Притисок
Број На Модел На:
ФЛОПИ-1
Standard or Nonstandard:
Стандард
Температура на Медиумите:
Нормална Температура
Медиуми:
Вода
Порт Големина:
DN50
Извор На Енергија:
AC
Тема Тип:
G
моќност:
Електричен

Подобро ви се допаѓа

G1 / 4" Од Не ' Рѓосувачки Челик Игла ВентилМатеријал : Нерѓосувачки ЧеликПритисок : PN6.4Применливиот медиум

· Купувачот, како што е на увозникот, е одговорен за плаќање на царина цена или поврзани со ДАНОКОТ...

4 WE6 A61 B серија модел : 4 WE6 A61 B / CG24 N9 Z4, 4 WE6 A61 B / CG24 NK4, 4 WE6 A61 B / CG12 N9 Z44 WE6 A61 B / CW22050 N9 Z4, 4 WE6 A61 B / CG12 NZ4, 4 WE6 A61 B / CW22050 NZ4

Ако стави цел, без било какви дополнителни информации, ние ќе ги пренесе на стандардниот модел.Трговија

Ние сме фабрика директно продажбата, производството време вообичаените земете 35 работен ден а ! 2)...

Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуг

Спецификација : Име на Производ Електромагнетниот Вентил Модел 4 V41015 Тип 5 Порт 2 Позиција Ефективно прес

НЕМА ИСКЛУЧОЦИ! Превозот надомест е на товар на двете продавачот и купувачот на половина.Инсталација и

Материјал : 304 Од Не ' Рѓосувачки ЧеликМоже Да Се Примени На Фармацевтската И Прехранбената Индустрија!О

Ø време на Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да потрае до 1530 дена.Ø ве Молиме ко

Ø Тоа е предложено да се користи медиум филтрирани од страна на 40um филтер елемент.ЗемјаВреме На Испорак

Ø Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на

Материјал : 304 Од Не ' Рѓосувачки ЧеликТема : 1" BSP Женски НавојОперативен притисок : 1.6 MPA,229 PSIОперативен те

Материјал : МесингОдговара за црево I / D : 10ммAnswer : ___________________________ NOTE : Ние, исто така, имаат и други релеван

Материјал : МесингУпотреба : чајпечка,вода котлара, Изолација барелКонекција : 3 / 4" BSP Машки НавојРаботна

Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне !Вие задоволство и позитивни повратни информации е многу важн

Answer : ___________________________ Note : Директно Лист Тип има пет модел .Тие се 75mm, 100mm, 125mm, 150mm, 200mm .Ако ви треба друг моде

Инсталација и употребаØ Пред да ја инсталирате, бидете сигурни единица не е оштетен преку превоз.Ø ве Мо

SVNMP4312 V Притисок Електромагнетниот Вентил 12 V DC Actuator Електромагнетни Контрола Вентил G3 / 4" BSP Тема Работен

Пред да нарачате, ве молиме љубезно дозволете ни да знаеме вашите потреби и барања, ние ќе ви обезбеди по

Scroll