Новак
WT103 Gaussmeter Гаус Метар Teslameter Апарати Областа Сила Метар Индикатор 0.01 МТ Хоризонтална Кратката Сонда Сензор

WT103 Gaussmeter Гаус Метар Teslameter Апарати Областа Сила Метар Индикатор 0.01 МТ Хоризонтална Кратката Сонда Сензор

Достапност: Залиха
DEN 16685.00
DEN 18960.00


WT103 Gaussmeter Гаус Метар Teslameter Апарати
Поле Сила Метар Индикатор 0.01 МТ Хоризонтална Кратката Сонда Сензор
Топло Promt : Батерии не се вклучени во испораката поради ограничување на летот.
1, WT103 рачен дигитални Тесла метар се користи во постојан магнетен материјал површината на магнетното поле, DC мотор, звучник, магнетен сепаратор, постојан магнетен сепаратор магнетни магнетни магнетно поле мерење. И може да се користи за откривање на остаток на магнетни својства на работното парче по обработка, за да се открие магнетно поле дистрибуција, остаток магнетно поле по demagnetization на производот, и за контрола на магнетни состојба на electroplated статии, за да се открие магнетни својства на моторните и за откривање на магнетен флукс истекување на електромагнетно поле.
2, можат да бидат опремени со радијална, axial сонда.
Технички индикатори
1, опсег : 0 ~ 200m T ~ 2000 мт фреквентен опсег : 10 Hz ~ 200 Hz
2, точност :
0 ~ 100m T 1%, 100m T или повеќе од 2% (мерена во униформа магнетно поле)
3, резолуција :
0.00 ~ 200.00 мт 0.01 мт 0.0 да 2000.0 мт мт 0.1
4, мери магнетно поле : DC магнетно поле (статички магнетни полиња)
5, функционални опис : peak hold функција
6, Гш (гаус) / мт (mtes ша) може да биде слободен за да се префрлите
7, DC мерење со НС поларитетот на екранот. N претставува позитивен electrode, и S претставува негативен electrode
8, на екранот копчето за брзо автоматски нула
9, амбиентална температура : од 5 ℃ ~ 40 ℃
10, релативната влажност : 20% до 80% (без кондензација)
11, напојување : шест 5 батерии и на надворешно напојување 9 V
12, Вкупните димензии : 150 mm (L) x 70 mm (W) х 30 mm (H)
13, инструмент тежина : 450g
14, екранот : 4 1/2 LCD
15, екранот единица : m T / Гш
16, светлото контрола

Параметрите на стоката

Бренд Име:
niusiwen
is_customized:
Yes
екранот единица:
мт / Гш
Екранот:
4 1/2 LCD
Целокупната Димензии:
150 mm (L) x 70 mm (W) х 30 mm (H)
Температурата:
5 ~ 40degree
Точноста:
0.01 МТ

Подобро ви се допаѓа

За било какви прашања, прашања или помош, ве молиме контактирајте со нас преку e Bay или оставете ја вашата

Спецификации 6? 4 читање вредност покажува : 3½ малку LCD, максимална прочитајте вредност 1999 година.6?? 4 парт

Преку Кина Пост Воздух Mail : Генерално 3060 woring дена.4, Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз

01DC×10 : 0.14, мери maic поле : DC maic поле (статички maic поле)AC maic поле (динамичен maic поле)5 Function : peak hold функција6,Гш(Ga

ДТ1180 електромагнетна радијација тестер зрачење детектор на апарати за домаќинство мобилен телефон зра

Оригиналниот Рачни Гајгер Контра Мермерна Плочка a,B,Xray Зрачење Детектор Висока Прецизност Поединечна Д

9 GHz да 35 GHz) Isotropy отстапување Тип.001 µW / cm2 Поставување на времето Обично 1s ( од 0 до 90% од meas Безжична LAN (WiFi) з

WT50 A Десктоп интелигентни fluxmeter Магнетен флукс мерен инструмент fluxmeter интелигенцијаНајниска цена,Најдо

Scroll