Новак
Нови Висока Точност Рачни Три Оска На Магнетното Поле Тестер На Електромагнетна Радијација Детектор 2000 Milli Гаус/200 Микро Тесла

Нови Висока Точност Рачни Три Оска На Магнетното Поле Тестер На Електромагнетна Радијација Детектор 2000 Milli Гаус/200 Микро

Достапност: Залиха
DEN 10856.00
DEN 12336.00


Нови Висока Точност Рачни Три Оска На Магнетното Поле Тестер На Електромагнетна Радијација Детектор 2000 Milli Гаус/200 Микро Тесла
Карактеристики На Производот :
1.На EMF тестер е дизајнирана за да им обезбеди на корисникот брз, сигурен и лесен начин за мерење на електромагнетно поле зрачење нивоа околу моќ линии, апарати за дома и индустриски уреди.
2.На EMF тестер е ефикасна, рачен инструмент дизајниран и калибрира за мерење на електромагнетно поле на зрачење на различни поширокопсежни надолу за да 50 Hz/60 Hz.
3.Екранот микро Тесла & milli Гаус во истиот тестер.
4.Податоците се одржи, Peak hold функција.
5.USB Оптичко меѓу лицето. (TES-1394)
6.999 Datalogging капацитет.
Спецификации :

Параметрите на стоката

Бренд Име:
niusiwen
is_customized:
Yes
O:
Види D

Подобро ви се допаѓа

WT103 Gaussmeter Гаус Метар Teslameter АпаратиПоле Сила Метар Индикатор 0.01 МТ Хоризонтална Кратката Сонда СензорТо

Оригиналниот Рачни Гајгер Контра Мермерна Плочка a,B,Xray Зрачење Детектор Висока Прецизност Поединечна Д

01DC×10 : 0.14, мери maic поле : DC maic поле (статички maic поле)AC maic поле (динамичен maic поле)5 Function : peak hold функција6,Гш(Ga

ДТ1180 електромагнетна радијација тестер зрачење детектор на апарати за домаќинство мобилен телефон зра

За било какви прашања, прашања или помош, ве молиме контактирајте со нас преку e Bay или оставете ја вашата

Преку Кина Пост Воздух Mail : Генерално 3060 woring дена.4, Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз

9 GHz да 35 GHz) Isotropy отстапување Тип.001 µW / cm2 Поставување на времето Обично 1s ( од 0 до 90% од meas Безжична LAN (WiFi) з

WT50 A Десктоп интелигентни fluxmeter Магнетен флукс мерен инструмент fluxmeter интелигенцијаНајниска цена,Најдо

Спецификации 6? 4 читање вредност покажува : 3½ малку LCD, максимална прочитајте вредност 1999 година.6?? 4 парт

Scroll