Новак
Целосна Мастило 6PCS Мастило Кертриџ T0811 T0812 T0813 T0814 T0815 T0816 за Epson Перо Фото R270 R390 RX590 R610 TX700W TX800W TX650

Целосна Мастило 6PCS Мастило Кертриџ T0811 T0812 T0813 T0814 T0815 T0816 за Epson Перо Фото R270 R390 RX590 R610 TX700W TX800W

Достапност: Залиха
DEN 560.16

Па затоа користете мастило џет печатач треба да се обрне внимание на, во случај на долго време не се печати, треба да се чистат за да се нормална страна на млазницата може да започнете со печатење 3) инсталирате мастило касети (1), кога црвено мастило светла почне да трепка или продолжи да блеска, ве молиме веднаш да го замени мастило касети, може да се избегнат некои од предизвикано од меморијата на вашиот печатач. Поштенски код 97 и 98 - во Франција не може да се испрати. вашето задоволство е она што ние секогаш persue, па немојте да се отвори спорот rashly. Зачувувањето температура на принтер ink е ~+40, а на хемиска стабилност на мастило, може да бидат зафатени и кога температурата е под -20 или над -20 или 35. Секој пат кога ќе го инсталирате нов мастило кертриџ, генерално чистење на печатач главата 2-3 пати.
Поради посебност на батеријата, некои земји' купувачи само може да изберете Продавачот за Испорака Метод да се купи нашиот производ (можете да направите пребарување на информации за следење на 17track. На касети не се машина за инсталација се користи, не солза освен пакувањето и stoma печат кертриџ.К со чип 1 x T0812 C со чип 1 x T0813 M со чип 1 x T0814 Y со чип 1 x T0815 LC со чип 1 x T0816 LM со чип Мастило Касети употреба инструкции : 1) складирање на мастило касети - стави мастило кертриџ во собна температура средина, да се избегне светлина, силна светлина и топлина за складирање. и ние и ветуваме дека стоката ќе биде пристигна на време. (2), притиснете и задржете го печатач свој чистење копчето за 3 секунди за да се чисти печати ја главата, тестот треба да се затвори во исто време, притиснете во хартија копче и копчето 3 секунди. (2) по инсталација на нови мастило касети, прво мора да биде млазницата откривање, откривање и печатење шема или одредена боја не може да се погоди, се уште треба да се исчисти печати ја главата додека нормално, инаку печатење моделот ќе биде сериозен боја или боја.

Параметрите на стоката

Тип:
мастило кертриџ
Број На Модел На:
ЗА EPSON T0811 T0812 T0813 T0814 T0815 T0816
Компатибилен Бренд:
Epson
Бренд Име:
genie
Најголемиот Дел Од Пакување:
No
Компатибилен Бренд:
Epson
Функција:
Компатибилен
Кертриџ за Статус:
Целосна
боја:
б.к c m y lc lm
Обоени:
Yes

Подобро ви се допаѓа

Ве молиме забележете дека во случај на Чекови стоки ќе бидат despatch еднаш чек е расчисти.

Ние зависи од нашите клиенти satisifaction да се успее.Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми.Контакти

започнетекрајотКомпатибилен ЗаБојаКоличинаКапацитет350 XL / CB336 EEЦрна115 ml351 XL / CB338 EEТриБоја117 mlСе користи

Компатибилен заБојаКоличинаКапацитетPGI5Црна428mlCLI8Фото Црна415mlCLI8Синозелена415mlCLI8Магента415mlCLI8Жолта415mlКо

Пакување Вклучуваат : 1 buc Црна LC11 LC16 LC38 LC61 LC65 LC67 LC980 LC1100 Празни Refillable кертриџ1 buc Синозелена LC11 LC16 LC38 LC61 LC65 LC

Опис на производот : 1) Нови Компатибилни, мастило кертриџ за Принтер EPSON2) Состојба : нова никогаш не се ко

Компатибилен заБојаКоличинаКапацитетHP 934 XLЦрна255mlHP 935 XLСинозелена218mlHP 935 XL Магента 2 18mlHP 935 XL Жолта 2 18mlКо

Отстрани жолта лента од кертриџ пред да инсталирате во принтер,тоа е воздухот дупка.Да видиме повратни

Тип : Компатибилни, Мастило Кертриџ Модел : За Брат LC17 LC77 LC79 LC450 LC1280 LC12 LC40 LC71 LC73 LC75 LC400 LC1220 LC1240Чипови : Со Чип

1) Нови Компатибилни, Мастило Кертриџ За Принтер HP 2) Состојба : нова никогаш не се користат во3) Тој е добр

Компатибилен заБојаКоличинаКапацитетHP 122 XLЦрна125mlHP 122 XLCMY115mlЗа 122 XL модел на печатачЗа Deskjet Старата Машин

80ml / 130ml 6 боја инкџет кертриџ со автоматско ресетирање чип за HP 84 85 за HP Designjet 10 20 50 120 печатачДетални инфор

Области на примена : / ЕвропаЗа печатач модел : За Epson® работна Сила WF2010 W / WF2510 WF / WF2520 NF / WF2530 WF / WF2540 WF принт

LC129 XL Црна Боја Компатибилен Целосна Мастило Кертриџ За Брат MFCJ6520 DW J6720 DW J6920 DW ПечатачПакет Содржина : 1 BUC

започнетекрајотCompatibel ЗаБојаКоличинаКапацитет364 XLЦрна125ml364 XLСинозелена115ml364 XLМагента115ml364 XLЖолта115ml364 XL

Tatrix 3 Sets За HP 940 940 XL Мастило Кертриџ За HP Officejet Pro 8000 има око 8500 8500 A12 КОМПЈУТЕРИ За HP 940 XL Компатибилни, Масти

PROCOLOR Најновите T5852 Refil мастило кертриџ со ЛАК чип, ЦЕЛОСНО Компатибилна за Печатари EPSON Picture Mate 70 Picture Mate 210

8 V се само различни параметри, крајниот ефект е иста Во исто време, на компјутерот се прикажува износот н

започнетекрајотКомпатибилен ЗаБојаКоличинаКапацитет940 C4906 AЦрна169ml940 C4907 AСинозелена128ml940 C4908 AМагента128m

Ако имате било каков проблем, направете ве молиме контактирајте со нас пред да се отвори расправа, или о

започнетекрајотКомпатибилен ЗаБојаКоличинаКапацитет662 XL / CZ105 AЦрна215 ml662 XL / CZ106 AТриБоја017 mlСе користи

Разлики во бојата може да биде предизвикана од некои други причини,ве Молиме во вид преовладува.Повратн

DAT 10 PCS За Canon 525 526 PGI525 CLI526 Компатибилни, Мастило Кертриџ За Canon PIXMA IP4850 / IP4950 / IX6550 / MG5150 / MG5250 / MG5350 / 6150За Canon 525

100% нов и висок квалитет! 3 Ако имате било каков проблем, направете ве молиме контактирајте со нас пред да

Празни Refilalble касети За Epson IC80Со ЛАК Чипови6 Парчиња / МногуЉУБЕЗНО ПОТСЕТУВАЊЕ : Почитувани купувачи : н

Scroll