Новак
16x16pixel плоштадот apa102 лер флексибилни матрица

16x16pixel плоштадот apa102 лер флексибилни матрица

Достапност: Залиха
DEN 20088.00
DEN 21600.00


16x16pixel плоштадот apa102 лер флексибилни матрица
Производ Datasheet : Дел Број S1616 APA 102 извор на Светлина APA 102 Зрак агол 140 сте. Оперативен напон DC5 V Потрошувачка w /Матрица 75 W ±1 W Пиксели теренот(mm) 10мм Пиксели резолуција од 160*160mm Целото парче LED кол 256 компјутери Печатени коло дебелина 0.25 mm Операција Температура -40-40
Емитуваат Боја Полна боја IP IP20
Карактеристики и спецификации : Индивидуално addressable RGB Led (16*16 Led диоди ) 24-битна боја контрола (8-битна PWM по канал); 16.8 милиони бои по пиксели Дополнителни боја-независна контрола на осветленоста (5-малку PWM); 32 светлината чекори по пиксели SPI интерфејс за контрола 5 V оперативен напон Секоја ПРЕДВОДЕНА Матрица привлекува околу 8 A во полна осветленост 160 mm ширина (16 Led диоди) или 160 mm ширина (16 LEDs) на Теренот : P10 Флексибилни,bendable IP20 оценка Црна лента боја Моќ/data конектори на двата лента завршува за лесно врзувањето
Детали За Производот :
Слични производи :
4 X4 APA102 LED Матрица 8 X8 APA102 LED Матрица 16 X16 APA102 LED Матрица 8 X32 APA102 LED Матрица
4 X4 WS2812 B LED Матрица 16 X16 WS2812 B LED Матрица 8 X32 WS2812 B LED Матрица
Пакување & Испорака
Пакување Детали : 2 парчиња/торба, 120pcs/торба 12kg/картон(јачина на тежината)
Картон Големина : 46cmx27cmx46cm
Испорака Детална : 1 - 15 работни дена

Параметрите на стоката

боја:
S1616APA102
Тип На Објект:
LED Модули
Карактеристики:
ЛЕР Флексибилни матрица
Број На Модел На:
S1616APA102
Ширина:
160mm
Висина:
5mm
Должина:
160mm
Бренд Име:
ipixel LED
сертификација:
CE,RoHS
Напон:
5V

Подобро ви се допаѓа

5x8mm 10мм Скенирање Режим 4 S 2 S 2 S Пиксел Густина 30000dots / м2 16667dots / м2 10000dots / м2 Пиксели Конфигурација SMD3528(Анти

Сертификација На Производи : Цел детали : MOQ : 100pcs / МногуТрговија мандат : ФОБ ШенженВреме на испорака : 3 д

Име на производ : 3030 3 LED модул led Моќ : 3 W / модел Боја : Бела(55006000 K) / Топло Бела(27003500 K) Растојание На LED : 10cm Led

5% Франција го Оценувате(точка пристигна) 10.1% Велика Британија го Оценувате(точка пристигна) 9 Ние го приф

12 месеци гаранција Ние не сме одговорни за било каква несреќи ,одложувања или други прашања кои се одгов

Широко се користи во тело зграда кат, фаза позадина и забава декоративни осветлување...

Алуминиумска основа за добар топлина тоне3.Skype : давид Работ осветлување на транспарентен дифузен матер

ПРЕДВОДЕНИ од Модулот Производ Вовед 5050 RGBгаранција : 2 годиниживотен век : >40000hброј на led : 3pcsПрозрачна фл

Моќност : 0 Инсталирајте : Со двоен соочува со адхезивна лента на грбот, но се уште треба да се поправи со

Канал Писма Backlighting 2 LED Конектор серија вклучуваат : LED лента конектор, RGB кабел, DC конектор, DC кабел, водоо

опис на производотКатегорија : 5050 ПРЕДВОДЕНИ од Модулот Dimenstion(mm) : 36*36*5 MM Пакет : Антистатички пластична к

Големо Намалување На Емисијата На Јаглерод 4 Долг животен век6.Гаранција и Политика на Враќање Ние обезб

опис на производотКатегорија : 5050 ПРЕДВОДЕНИ од Модулот Dimenstion(mm) : 36*36*5 MM Пакет : Антистатички пластична к

10pcs 5 V WS2812 B SMD 5050 RGB LED Чип Вграден во WS2811 IC Addressable со мини PCB одбор (10мм*3мм) Heatsink Тоа е најевтиниот цена ќе мо

Answer : ___________________________ Note : RGB Модул треба да работат со RGB контролер .20pcs / Една единица Пакет содржина : 40 PCS x

Scroll