Новак
Новиот Модерен Spillray Медиум Pendant Светилка Суспензија Виси Транспарентен Портокал Стакло Осветлување Нијанси Pendant Светлина Тела PL305

Новиот Модерен Spillray Медиум Pendant Светилка Суспензија Виси Транспарентен Портокал Стакло Осветлување Нијанси Pendant Светлина

Достапност: Залиха
DEN 4079.52


Спецификации
На Spillray Медиум Pendant Llights
Со малку подолго тело од G Pendant, А Светлината Spillray М Pendant претставува исто уникатен трепкане светлина за осветлување во текот на трпезарија маса или кујнски остров. Висат неколку Spillray тела заедно на различни висини, за да се создаде еден-на-еден вид структурни парче уметност во вашиот дом. Дизајниран од страна на М Италија Светлина ги комбинира традиционалните Венецијански glasswork и уметничките craftwork со авангардата осветлување техники и иновативни материјали. Нивниот дизајн филозофија е јасна : употребата креативност и инспирација за да се создаде прекрасен осветлување replete со вредност и емоции. Димензии 5.5"D x 9.8" Материјал(а) Стакло Светилка Тип БЛЕСКАВО, LED Светилки 1 X 40 W 110 V/220 V E27 Блескаво светилка (не се вклучени) 1 X 3 W 110 V/220 V E27 LED светилка (не се вклучени) УЛ CE Реден Број PL305-КОР PL305-CCL

Параметрите на стоката

Тип На Објект:
Pendant Светла
Бренд Име:
cheerhuzz
Техника:
Перфориран
Тело Материјал:
Стакло
Тип На Прекинувач:
Допрете On/Off Прекинувач
Извор На Светлина:
Халоген Светилки
Гаранција:
3 Години
Број на извори на светлина:
1
Примена:
Кревет Во Соба
сертификација:
CCC,CE
Заврши:
Полиран Хром
Осветлување Област:
5-10square метри
Е dimmable:
No
Стил:
Модерна
База Тип:
G4
Напон:
90-260V
Материјал:
Стакло Камен
Место:
Салон,Студија,Господар Спална соба,други спални соби,Хотел, Сала,Хотел Соба
Е Светилки Вклучени:
No
Извор На Енергија:
AC
Инсталација Тип:
кабелот pendant
Абажур Боја:
Бела,Портокалова
Број На Модел На:
PL305

Подобро ви се допаѓа

Бебе Опис : Кодот на Производот : BSC44098 S светилка големина : W = 1200 MM H = 360 MM D = 450 ММ Сенка Материјал : обоено с

Добредојдовте на нашиот осветлување продавница.Ние внимателно ќе ги тестираат на секој елемент пред пр

Добредојдовте во мојата продавница!1.Ако сте Русија пријател,ве молиме запомнете да ги понуди на вашето

Тип : Модерна прстен pendant светлинаПримена : Бар, дневна соба, трпезаријаМатеријал : Алуминиумски +Акрилик

Ние внимателно ќе ги тестираат секој објект пред пратката.Квалитетот е загарантирана!Да сите мои најми

Упатство За Купување : 1.Светилки НЕ е вклучена.2.plese љубезно ве молиме да изберете Боја на pendant светлина п

Бебе Опис : 15 cm потоне Тифани лустерот лустерот лустерот бар Jane Eyre Боја едноставен, концизен стил, мекит

Ние внимателно ќе ги тестираат на секој елемент пред пратката.Да драги мои клиентите.Опис : (1) материјал

Новиот Модерен Бесплатен Превозот Ратан Pendant Светлина Студија трпезарија Pendant светилка Југоисточна Ази

Ние исто така, обезбеди DHL или FEDEX пратката за земјите кои горно полнење преземени од страна на купувачот

* Голема трговија на големо цел е прифатливо и цената е да се преговара, ве молиме контактирајте со нас з

Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас Сите вратен

Почитувани Купувачот : 1 Увозни давачки, даноци и други сопствени грешки трошоци не се вклучени во точка

Добредојдовте на нашиот осветлување продавница.Ние внимателно ќе ги тестираат на секој елемент пред пр

Опис На ПроизводотТип На Производ : Pendant СветилкиМатеријал : метал, стаклоСтил : ТифаниИзвор На Светлина

Добредојдовте на нашиот осветлување продавница.Ние внимателно ќе ги тестираат на секој елемент пред пр

1 Објектот цена не ги вклучува и увозните давачки, треба купувачи плати Ние може да прогласи дека произв

Услови & Услови 1 : За сијалицаПовеќето од светилки содржи сијалица како фотографијата е прикажано Но си

Модерната K9 Кристалните Лустери Пирамида Дизајн Дома Осветлување Дневна Соба LED Кристал Светилка Креат

На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само.Спецификации Светлинат

Scroll