Новак
рака crimping алатка DN-02WF2C 0.5-2.5mm2 жица-крај ferrules crimper и изолирани терминал crimping plier

рака crimping алатка DN-02WF2C 0.5-2.5mm2 жица-крај ferrules crimper и изолирани терминал crimping plier

Достапност: Залиха
DEN 263.04

рака crimping алатка DN-02 WF2 C 0.5-2.5mm2 жица-крај ferrules crimper и изолирани терминал crimping plier
Опис На Производот
1.Детали За Опис
Функција
ЛСД нов тип pressplier,усвојување на принципот на користење на најдобрите потпора ефикасно да се справи со дизајн.Иако на краток и компактна структура,особено во поголемите хоризонтална притисок на rcross дел од жица,работата ќе биде многу ефикасен
Е применливо за не-заварување,во согласност со стандардните електрични врска
Дизајнот на точни crimping габи и заврши заклучување(само за заклучување и ослободување механичар единица)да се осигура правец на crimpng квалитетот кога crimpng постојано
Точни прилагодување е направен пред да ја напушти фабриката
Спецификација :
Име на производ Рака crimping plier Модел DN-02 WF2 C Функција за crimping жица-крај ferrules и изолирани терминал Капацитет 0.5-2.5mm2 AWG 20-14 Должина 190mm Тежина на 0,4 кг Пакет Блистер картичка+Картонска кутија
2.Слики од DN-02 W F2 C Crimping алатка
3.Други модели :

Параметрите на стоката

is_customized:
Yes
Примена:
Crimping
Бренд Име:
ЛСД
Материјал:
Јаглероден Челик
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
DN-02WF2C
Тип:
Рамен Нос
Капацитет:
0.5-2.5mm2
AWG:
20-14AWG
Материјал:
S45C

Подобро ви се допаѓа

Топла Продажба Мулти Алатка 8" Жица Stripper Кабел Сечење Режа Соголување Клешти Машина 1.64.0 mm Рака Алатки Ferra

Ако имате било какви дополнителни бара ве молиме контактирајте со нас .Сите предмети мора да бидат врат

Добредојдовте на нашата Продавница Acquiesces да испратите лабава крај, ако сакате да купите синџир термина

crimping алатка plier за изолирани терминали 0.56mm2, AWG2010 LS30 J ratchet crimping plier за терминалСпецификација1 Crimping Опсег : 0

Удирање за ремени, види нараквици, кожа или гума ремени, итн ..боја : ЦрвенаДупка облик : тркалезнаПерфора

Карактеристики : Сите snap копчиња се направени на одлична пластикаНа копчињата се погодни за повеќето од

MASTECH 1 единица на Игланосот клешти Накит Алатка Одговара Beading рака алатка поставите 25cm компресира пролет

Време На Испорака : Ние може да се испрати на пратката од страна на Кина препорачана Пошта Пост или Хонгк

Ве молиме да го Прочитате пред да се Купи : 1 Цената Не вклучува данок 2 Ние секогаш ја прогласи / напише в

1pcs Професионални Црна Боја станот во облик на квадрат Совет Коса Клешти Микро Прстен Клешти Косата Алат

L054 YJ рака crimping алатка за 0.54mm2 пренапони конектори crimping plier crimperОпис На Производот1.Детали За Опис1.За crimping

Материјал : Пластика, Метал; Главна Боја : ЖолтаСечење Челик Жица Способност : 1.8 mm / 0.07"(Дијаметар);Сечење

Карактеристики : Производ гарантира 100% нови и вистински, сигурен квалитет 1 Мултифункција, можете да кор

3) ве Молиме контактирајте со нас пред да замине неутрален(3 ѕвезди) или негативни(12 ѕвезди) повратни инфо

S103 терминал crimping алатка за crimping изолирани затворени терминали кабел crimper мини crimping алаткаОпис На Произв

Професионални Коса Екстензија АлаткиВклучувајќи елементи како што следува : 1) 1pcs Plier Агол Главата со За

Нова Клима Уред Pilers Ладилни Обновување Цевка Заклучување Plier Заварување Рака АлаткиСпецификација : Бре

1 Име на Производ : Име : Коаксијален BNC Crimping Алатка за crimping коаксијален кабли и оптички кабли за конектор

Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка Ние ќе трага на вашата цел и се вратам на вас побрзо

ХС16 Анти ' Рѓа на ЕнергијаЗаштеда на Ratcheting Жица Терминал Crimper Plier Јаглероден Челик Алатка M25 Опис : Функци

За производи : 1.Ќе го добиете она што го плаќаат.Ние ќе се обиде да обезбеди повеќе висок квалитет на сто

LSH518 E Crimping Алатка Мрежна Алатка Капацитет : RG59(4 C) RG6(5 C) Должина : 142mm Тежина : 0.273 KG Компресија конектор crimping

професионални crimping алатки за жицакрај ferrules S04 WF висок квалитет crimping клешти 1710 AWG crimp алаткаОпис На Произв

Ве молиме чувајте ги сите оригинални предмети неоштетени во реsaleable услов за да се врати ставки.започнет

ЗАКЛУЧУВАЊЕ СИНЏИРDISCRIPTION : Капкафалсификувани со високојаглероден челик.Главата термичка обработка, с

Ако тоа е повеќе од 14 дена,тоа се смета како се користи и ние не ги издава сите наплата или замена.Висок к

Scroll