Новак
NDJ-8S 1 ~ 2 x 1000000 mPa течни очигледна кинематичка вискозност viscometer

NDJ-8S 1 ~ 2 x 1000000 mPa течни очигледна кинематичка вискозност viscometer

Достапност: Залиха
DEN 22723.00
DEN 25248.00


NDJ-8 S 1 ~ 2 x 1000000 m Pa течни очигледна кинематичка вискозност viscometer
NDJ-8 S тип дигитален дисплеј viscometer е оваа компанија се вртат viscometer надградба на производи. Апаратот донесува напредни механички дизајн, технологија, процесот на производство и microcomputer контрола на технологијата, стекнување на податоци точни; Дисплеј изберете сина backlighting, висока осветленост LCD дисплеј, податоци? Li шталите овозможи
На мерен инструмент има висока чувствителност, на тест резултати се сигурни, користете удобен операција, моделирање убава и лесно, и други карактеристики, се користи за мерење на апсолутна Њутн тип течни вискозност и Њутн вид на течност очигледна вискозност на инструменти, кои може да се широко се користат во нафта, бои, пластика, лекови, украсите член, обложување, детергент, итн. Разни видови на објекти на мерење на вискозност.
Главните технички параметри :
Тип NDJ-8 S број
Мерен опсег 1 ~ 2 x 1000000 m Pa
На роторот спецификации 1-4 роторот појавување 0 ти роторот може да се мери со ниска вискозност за 0,1 m Pa
На роторот на брзината на 0.3, 0.6, 1.5, 3, 6, 12, 30, 60, сврти/поени
Бидејќи преместите датотеки може да се избере вистинскиот број и автоматско роторот на брзината
Интерфејс изберете Кинески/англиски
Читање Shu Tiao плоштад со стабилна курсорот курсорот поделба покажува читање стабилна основа
Мерење прецизност плус или минус 2% (Њутн течни)
Напојување наизменичен 220 V плус или минус 10% фреквенција 50 Hz плус или минус 10%
Работата на животната средина температура 5 ОК до 35 ОК, релативната влажност не е повеќе од 80%
Обликот димензија 370 x 325 x 280 mm
Нето тежина од 6.8 KG

Параметрите на стоката

Број На Модел На:
NDJ-8S
Мерен Опсег:
1 ~ 2 x 1000000 mPa
Работата на животната средина температура:
5 C до 35 C
Фреквенција:
50 Hz плус или минус 10%

Подобро ви се допаѓа

HK ПОСТ ВОЗДУХ MAIL како прв избор, а сите бесплатен превозот термин е врз основа на хонг конг ПОСТ ВОЗДУХ MAI

ако не имаат мало кутија , можеби кутија е премногу hight , ПА Ако се дистрибутер,ве молиме контактирајте со

ПрименаМатрица читање, со висока отпорност, сила способност за корекција на грешка висока сигурност, и

1° повторливостГолема и јасна LCD дисплеј со 0.1° резолуцијаЗадржете се Мери податоциКалибрирање на екран

Купувачот ќе биде одговорен за какви било даноци, царини и други давачки направени во купувачот е земја!

38 dyn / cm MDCRСОНЦЕ Корона Treater Dyne Тест ПенТоа може точно да се тестира dyne вредност и мокрење тензии на филмот

Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас во времето.8

Ка600 (кликнете на соодветна должина за да го видите)1900mm2000mmБесплатен превозот линеарна скала КИНЕСКО КА60

NDJ8 S 1 ~ 2 x 1000000 m Pa viscometer Вискозност тестер со 14 роторотNDJ8 S тип дигитален дисплеј viscometer е оваа компанија се

ELCO дигитални вратило оптички енкодер позиција encoders механички ротари контра EB50 B8C4 AR1000.9 H0300Ве молиме оста

Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор.Ако не сте задоволни со н

Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објект или со квалитет проблем,ве молиме контактирајте с

Ние ќе ги пратите на стоки и одговор на вас како е можно поскоро враќање или надоместок 1...

Ка500 (кликнете на соодветна должина за да го видите)Бесплатен превозот КИНЕСКО КА500 220mm 5um линеарна дигит

Ако се чувствувате задоволни со нашите производи и услуги, ве молиме оставете ни го вашето позитивни по

4 e ниска отчитување на бучава во единство добивка(систем добивка = 1е / возрасните QHYCCD испорачува 2inch филт

kacytools 31209 добар квалитет 9" мини пластични торпедо дух нивоаМатеријал : ПластикаТри ампули(90,180,45)На точно

I Карактеристики На Производот 1 Професионална и квалитетна УВ метар 2 Тесенбенд spectrum248nm~262nm, 254nm врв бра

Одговараат за нови или искусни прозорец монтери, производство персонал, градежни инспектори, или surveyors.

7 V литиум батерија Напонско Индикатор : ≤3 работат на струјата : 40m A~50mm A±10% Работна температура : 10~50°C Раб

Висока Резолуција 10000 Пулсот NPN Излез Шупливи Вратило Ротари Енкодер GHH100 СеријаВе молиме оставете порак

Бесплатен превозот ЗАБЕЛЕШКАБесплатен превозот прифатени превозот термин е HKPAM, ZTORU, e Packet, CPAM, геф ПМГ ,т

ЗАБЕЛЕШКА : Ако сакате место други модел, можете да испратите барање за нас .Карактеристики : l ASIC уреди в

Ние обезбедуваме 12 месеци гаранција Спецификација : 1 Ние ќе ја ќе замена на нашите превозот цена...

Ако не сте задоволни со нашата предмети Не заборавајте да ни даде 5 започнете со повратни информации.Пот

Повратни информацииЗа вашето задоволство и позитивни повратни информации ќе се потрудиме да се врати з

Дигитални 100,000 Лукс Метар illuminometer Photometer Luxmeter Светлина Метар Luminometer 3 Опсег AR813 AКарактеристикиНуди широк

Топла Продажба Висока Точност Дигитални Преносни Светлина Метар За Мерење Спектар 020000 Лукс Max Прифатли

5 V (Моќ LED светло трепка) Полнење на струјата : 800m A Сигнал на пренос формат : Мултифреквенцијата на пулсот

Scroll