Новак
Turbolader турбо chra кертриџ собранието за продажба 760698 070145701R 070145701RX за Фолксваген Транспортер 2.5 TDi

Turbolader турбо chra кертриџ собранието за продажба 760698 070145701R 070145701RX за Фолксваген Транспортер 2.5 TDi

Достапност: Залиха
DEN 4742.00
DEN 6240.00

Имаме видови на turbos во парк
4. Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер турбо пред инсталацијата. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched.Сите turbos е избалансиран
3.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Севкупно, има само 1 принцип во турбо инсталација"бидете сигурни дека се што е 100% чист
. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар.
Turbolader турбо chra кертриџ собранието за продажба 760698 070145701 R 070145701 RX за Фолксваген Транспортер 2. Така професионална инсталација е потребно. Превозот 1.Имаме конкурентна цена
Турбополнач Дел Број : 760698 / 760698-5004 S / 760698-5003 S, 070145701 R / 070145701 RX / 070145701 RV, 7606985004 S / 7606985003 S, 760698-1 760698-2 760698-3 760698-4 760698-5, 760698-6 760698-7 760698-8 760698-9 760698-10
Услови на продажба 1.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба.Сите turbos се К18 материјал
2. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно.

Параметрите на стоката

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
Турбо DFO
Име На Модел:
GTB1749V
Frequence Опсег:
760698-5004S
Објектот Ширина:
15cm
Модел Година:
2005-
Поставување на Возило:
моторот
Материјал Тип:
К18 железо
Објектот Висина:
16cm
Автомобил Производител:
Фолксваген
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Специјални Функции:
070145701R
Објектот Должина:
20cm
Објектот Тежина:
3.9kg
Автомобил модел:
за Фолксваген Транспортер 2.5 TDi
Место на Потекло:
Кина (Копно)
моќност:
130 КС
Дел Број 1:
760698
Дел Број 2:
760698-5004S
Дел Број 3:
760698-5003S
ОЕМ Број 1:
070145701R
ОЕМ Број 2:
070145701RX
моторот:
BNZ / BDZ
ОЕМ Број 3:
070145701RV

Подобро ви се допаѓа

Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.Сите turbos се К18 материјал.5 ДИ Мотор : QW25 (

•Сите предмети се сосема нови, никогаш не се користи, и е сеуште во оригиналното пакување, освен ако не е

Турбо Кертриџ Турбо CHRA Core K0422 K0422582 53047109904 53047109907 L33 L13700 C L33 L13700 B L33 L13700 C L3 Y31370 ZC L3 Y11370 ZC L3 YC1370 Z L3 Y41370 ZC L3 M713700 D

ТОПЛА ПРОДАЖБА Конкурентна Цена 10m 100% Силикони 3ММ Силикони Вакум Црево / Tube / Цевки ЦрвенаСиликонски В

Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба.Како да се инст

Силиконски Грпка Црево4.АКЦИИ ГОЛЕМИНАПРОИЗВОД ПРОТОКСегашниот Производ Линија на силиконски црева : 1.

Гаранција : Гаранција : 12 месеци.Ве молиме забелешка : турбополнач инсталацијата бара професионална инс

Изберете ur превозот начин ,како што курирската служба DHL,Fedex,UPSот,EMS,итн.Не контактирате директно преку Alit

Погодни За : Универзална Одговара За Сите Возила Работи На Бензин Или Дизел Мотори Спецификации : SKU : A03001

Производителот Дел Numbe : 1720130030 1720130030 17201 30030Референца OE / OEM Број : 1720130030, 1720130030, 17201 30030Ќе Одговара на следни

6pcs Мотор Crankcase Издише на Пропустливи Црева за Полнење за "ФОЛКСВАГЕН" Jetta Голф MK4 1.8 Т AWW AWP 9903Состојба : 100% н

Дел број : 7578865004 S , 7578860004 , 7578865003 S , 7578860003 , 757886 турбо ОЕМ број : 2823127450 2823127450 2823127400 2823127400 Одговара за : Turbo за H

Грижа За Корисниците•Како клиент на нашите турбополнач, да се грижи за вас е нашиот број 1 Приоритет, ак

Плаќања мора да бидат примени во рок од 30 дена од денот на купувањето Прекумерен притисок на маслото 4...

EMS изразат испорака е обично се 5~8 работни дена зависи од земјата доставени до Ако кој било проблем е пон

Scroll