Новак
CE Одобрено shield циркулираат бустер пумпа RS12-6, под притисок со индустриска опрема, клима, сончева , топла вода

CE Одобрено shield циркулираат бустер пумпа RS12-6, под притисок со индустриска опрема, клима, сончева , топла вода

Достапност: Залиха
DEN 2688.00


1. Висок efficency и отпорност на висока температура;
2. Долг живот и ниско ниво на бучава;
3. Мала температура се зголеми, добро корозија-доказ;
4. перформанси и нулта истекување на сите.
1. Appliy за вода за дадената и цевковод притисок поттик на бојлер;
2. Дозвола за греење и топла вода циркулација на апарати за домаќинство котел, соларни загревачи на вода
греалка,итн.;
3. W0ater дадената и за циркулација болница, хемиска индустрија и exprerim-
-ental медиум (со слични физички и хемиски својства како вода).
1. Ние го Избере DHL Да се Испорача, Бидејќи На Своите Посилни Царинење Способност;
2. Ние Ќе го Избере Други Меѓународни Изразат Во Неколку Случај,на Пример, Fedex,ТНТ,EMS;
3. Ако Адреса Припаѓа На Оддалечени Места, Само Оставете Порака, Така Што
Ние Може Да Се Справи Со Неа На Правилниот Начин Во Време;
4. Ние Поддршка На Океанот Превозот Ако Количината Е Доволно Голем;
5. Ние Поддршка на Многу Начини на Плаќање, како Виза,Western Union,Master Card,TT,Qiwi Паричникот;
6. Вие сте Добредојдени Да се Плати Преку ЈЕНИ примени.
Почитувани Клиенти,
Ви благодариме за вашиот бизнис во интернет купување од Кина.
Вие сте добредојдени да ни e-mail на деталите на она што индустриска опрема сакате која вие не може да се најде во нашата продавница или Aliexpress.
Ние сме мило да ви помогне да се најде овој производ во Кинескиот пазар и продаваат
за вас во разумна цена.

Параметрите на стоката

моќност:
Електричен
Структура:
Бустер Пумпа
Притисок:
Висок Притисок
Standard or Nonstandard:
Стандард
Употреба:
Вода
Теорија:
Центрифугални Пумпи
Број На Модел На:
RS12-6
Примена:
под притисок со индустриска опрема, соларни циркулација на вода ,итн
Гориво:
Електричен
Име на производ:
Shield циркулација бустер пумпа
Модел:
RS12-6
Напон И Фреквенција:
220V / 50HZ
моќност:
93 / 67 / 46 ( w )
Max.Проток:
38 / 25 / 20 ( L/min )
Max.Глава:
6 / 5 / 3 ( m )
Влезот / излезот:
G3/4 инчен
Бучава:
≤ 45 dB(A)
водоотпорен одделение:
IP44

Подобро ви се допаѓа

Работен притисок на длабока понесе и потопна пумпа за вода : 25barТемпературата на длабока понесе и потопн

5 KGДИМЕНЗИЈА : 47 * 31 * 25 CMСлика ' s за пакување : .Долг животен век, ниска топлина.Може да се работи за долго ча

Карактеристики : Едноставна структура, помалку компоненти, лесно одржување и поправка...

Колку сте задоволни со вашиот купување на , ве молиме да ни остават позитивен фидбек Ако добиете елемент

Може да се работи за долго часа*Белешки на аквариум воздушна пумпа1.Па кога ќе изберете пост воздух mail, в

CBФА / ФК опрема пумпа со висока јачина одлеаноци, радијална справување со забот врвот комора на македони

Кога ќе го поставите цел, исто така, ве молиме да ми кажете што tuing големина ти треба,благодарение~Испора

Притисок Switch Тип Карактеристики : Кога на вода за пиење исклучен, тоа автоматски ќе се отсечени моќноста

Стави на соларен панел под доволно сончева светлина и биде подобро да се соочи директно на сонце.Каракт

Отпорност на топлина 120 C Врска 14mm 220v / 240v 50hz / 60hz Магнетни Диск Пумпа MP10 RNГреење Отпор 140 Целзиусови Степен

220 V Електрични Експлозијадоказ Масло Пумпа 40 L / min Нерѓосувачки Челик Течност Пренос Пумпа

005930 DT1524 2 19#16#25#17# 0.• Екранот и контрола на проток, се акумулира издавање волумен автоматски.16990 2×YZ15 2 13#14#16

AIYIMA Вода Диспензерот Електрични Отворите Шише Литургија Пумпа за ВодаDC12 V Транспорт Моторни Лево Пумпи

Feacture : √Наизменична работа√Кога славина е вклучено или исклучено вграден прекинувач овозможува пумпа

55 Mpa Оценет Притисок(Макс.7 Kg Материјал : Пластични Боја : Црна Димензии : Прибл.100% Оригинални Фотографии П

Село или семејство водоснабдување 3 Градина / двор системи за наводнување 5 Додатоци се Вклучени : MPPT кон

Ако сте задоволни со нашата објект и услуга, ве молиме да ни остават позитивен фидбек и 5 ѕвезди да стапк

Бесплатен превозот DC 6.0 V Мали Вакуум ПумпаПроизвод Параметар Податоци : Работа напон : DC 6.0 V тековната ел

Бесплатен превозот од кина пост воздух mail ,испорака во рок од 3 дена да целиот светTechinal Податоци· Влезен

Опис : Мини DC 12 V 3 M 240 L / H Микро Тивка Brushless Мотор Потопна Пумпа за ВодаФункција : Brushless, постојано магнетно

G Тип Сингл Шраф Пумпа Направени Во КинаВоведG тип Сингл Шраф пумпа е нов тип на пумпи : главни работни де

Ве молиме да ни даде можност да го реши секој проблем Ве молиме ни email пред да замине било 1 или 2 рејтинго

Нови Пристигнување VRR24 C Двојно Цилиндар Ладилни Обновување Машина 220240 VAC50 / 60 Hz 5 A 1750rpm 1 HP Моторни 040 Степ

GP80 500 L / min електрична пумпа за надувување 12 V Електрични пневматски пумпи Пневматски цевкадијаметар 20 MM

• Автоматски продавница пет групи на работните параметри.Технички СпецификацииТехнички параметри: BT1

За dosmestic употреба, за граѓански и industrail апликации3.Q3 : можете Да направите ОЕМ?A : Да, ние може да.Карактери

Обемот 1 Пумпа погоден за Џакузи; 2 Пластични нозе, добри заштитни својства, повеќе погодна за рибник вод

ПРЕВОЗОТ НЕ ЌЕ СЕ СЛУЧИ ДОДЕКА УПЛАТА.ПРЕДМЕТИ МОРА ДА СЕ ВРАТИ ВО РОК ОД 14 ДЕНА ОД ДЕНОТ БЕШЕ ДОСТАВЕНА

Производ предност : 1.Пумпата е потопна што значи тоа мора да биде целосно потопен во вода...

Scroll