Новак
Laseraxe 405nm 2500mW DIY Десктоп Mini Laser Engraver Гравирање Машина Ласерски Машина Etcher 17X20cm Прилагодливи Ласерски Моќ

Laseraxe 405nm 2500mW DIY Десктоп Mini Laser Engraver Гравирање Машина Ласерски Машина Etcher 17X20cm Прилагодливи Ласерски Моќ

Достапност: Залиха
DEN 12230.00
DEN 13440.00

Може да engrave материјали : дрво, бамбус, пластика, хартија, кожа, гума, акрилик 2.Не може да engrave материјал : метал, стакло, школка, керамика, жад и накит 4. Ласерска бранова Должина : 405nm(сина ласерски) Напојување : DC12 V 2.1 mm Машина Големина(собраа) : 315 X250 X205cm/12 X10 X8inch(L*W*H) Нето Тежина : 4kg Функција : 1) Laseraxe DIY мин ласерски engraver 2)Опремени со 405nm 2500m W сина ласерски moule со heatsink,може да работат постојано 1-2 часа 3)Две парчиња 42mm stepper моторни моќ вози, брзо се движат брзо и тивко, може да го користиме во дом или канцеларија не се грижите за бучава производство 4)Подемен облик дизајн, нема гравирање висина ограничување,само да се стави на ласерски машина на предмети тогаш работата,одговара за различни работни места 5)Ниско-светлина за позиционирање функција, 6)Софтверска поддршка ласерски моќ за адаптација, повеќе ласерски моќ тип може да се прилагоди само со оваа машина 7)Поддршка на сива скала гравирање, ќе може да го направи фантастична слика гравирање занаети 8)17 X20cm ултра голема гравирање површина Инструкции : 1.5 W може да се намали 4 MM линден дрво разликата меѓу 2,5 w и 5. Неговата контрола софтвер е Grbl и Laseraxe(ние develod тоа од себе поддршка моќ на вредноста, софтверот е на англиски јазик), ве молиме контактирајте со нас кога ќе цел, а потоа ние ќе ви испратиме.5 Гравирање Површина : 17 X20cm/7 X8inch Гравирање на Точноста : 0. Пакет се вклучени : 1 X Laseraxe Десктоп DIY Mini Laser Engraver 1 X Ласерски Очила 1 X Ласерски Очила 1 X Хексадецимален Клуч Сет 1 X Тест Дрвена Табла
.Ова е соберат комплет, треба да се заврши со составување на чекори(ние ќе ви испратиме составување видео) 6.5 w ласерски е помоќен , сечење дрво повеќе лесно .Ве молиме имајте во предвид дека СИТЕ увозни даноци / давачки се на купувачот одговорност.
Laseraxe 405nm 2500m W DIY Десктоп Mini Laser Engraver Гравирање Машина Ласерски Машина Etcher 17 X20cm Прилагодливи Ласерски Моќ Спецификации : Тип : laseraxe mini laser engraver Ласерски Моќ : 2500m W Прелиминарен тест за 2,5 W, може да се намали 2 MM линден дрво,1 W не може да се намали секое дрво 5.

Параметрите на стоката

Напон (V):
220v
Бренд Име:
ZONESUN
Број На Модел На:
Гравирање Машина За Сечење
Функција:
Гравирање
сертификација:
no
Додатоци:
no
Моќност (W):
2500W

Подобро ви се допаѓа

Спецификација : Појавување на моќ : 5.5 KW Принос : 35kg / h Машина Тежина : 220kg Машина големина : 1100*1080*1250mm 6 форм

јаглен стап машина за правење јаглен бар машина за правењеако сакате да брод од страна на морето, ве мол

Нерѓосувачки челик Кожа дрво, месинг мувла се справи, удар со рачка, кожа печат мувла, дрво печат мувла с

На мрсна, влакнести, и влакнести материјали ќе биде земја во пропорција.42 ДОЛАРИ ), што ќе ви помогне да с

Ве молиме контактирајте со нас веднаш, а не директно Поднесена спор, ние ќе ви помогнеме да ги решите.Зна

9 FZ21 пипер заб clew машина за дробење / мелење жито машинаКарактеристикиЗабот ноктот тип мелница, главни р

UDMB140 јаглен јаглен briquette машина за правењеако сакате да брод од страна на морето, ве молиме контактирајт

Нерѓосувачки челик Кожа дрво, месинг мувла се справи, удар со рачка, кожа печат мувла, дрво печат мувла с

Ви благодариме за вашата поддршка!.Фруктоза квантитативни машина комерцијални нерѓосувачки челик авто

Комерцијални автоматско варен пунџа машина варен полнети пунџа правење machin momo машина за правење 2600w 1pcС

UDGK100 Grainbinder Пченица Paddy Reaper Врзивнове молиме контакти со мене, ако сакате да брод од страна на морето, јас

Автоматско млеко пена машина за домаќинство млеко frother комерцијални фенси кафе млеко пена машина за пра

Тестото divider машинаСпецификација : Моќност : 750wНапон : 220v / 50hzГолемина : 520*420*1420mmпунџа тежина : 30100kgкапацит

1 PC ХТ4 Комерцијални Прирачник Домати Slicer Кромид Сечење Машина Машина Машина за Сечење ЗеленчукСликата

Пица рерна машинаМоќност : 10 KwN / W : 180 KGНапон : 380v / 50hzГолемина : 134*100*55cmTem : 0400degreeголемина : 650*530mm

Чоколадо за бричење машина|бричење машина / чоколадо машина машина за правење1 Воведување на Чоколадо х

Scroll