Новак
3G GSM Аларм Систем Дом Burglar Аларм Екран на Допир за Безжична Аларм Систем Мини Сирената ПИР Сензор за Движење Кралот Гулаб K9W DHL Брод

3G GSM Аларм Систем Дом Burglar Аларм Екран на Допир за Безжична Аларм Систем Мини Сирената ПИР Сензор за Движење Кралот Гулаб

Достапност: Залиха
DEN 4977.00
DEN 5468.64

7 V /900 m AH Li-ion.
Ademco Контакт ID протокол преку GPRS податоци поддржани. Се брои бројот на вратите и прозорците на вашиот дом кој burglar може да пристапите.
K9 GSM Главниот Панел GSM Фреквенција : Quad бенд 850/900/1800/1900 MHz Безжична Зони : 95 Радио Фреквенција : 433.
Почитувани купувачот,
Овој пакет е вклучуваат 3 G K9, НЕ 2 G еден. Тоа може да се пристигнува околу 5-15 дена! Брзо расте!
Како да се избере и користи аларм систем
Сега постојат толку многу видови на домашен алармен систем на производи на пазарот кои може да не знаат како да го изберат најсоодветен. 270m A, Режим на 30m A SIM Картичка : Поддршка 3 V SIM Картичка Антена : 50 Ω SMA Антенски интерфејс Температура Опсег : -20~+60 °C Влажност Опсег : Релативна влага од 90% (кондензирање слободни) Резервната Батерија : 3.
Вовед
Кралот Гулаб K9 GSM Аларм Систем е новиот објавен smart home безбедност аларм решение за станбена куќа, продавница, канцеларија, бизнис, итн. Ако сте милениче сопственик, ние ви препорачуваме да користите пет пријателски ПИР сензор за движење за да го имунитетот на вашето домашно милениче. Знаејќи дали ви треба жичен систем или безжична еден.
Температурата следење на алармот.
Едноставно бирање во K9, го промени статусот на Рака / Остане / Разоружа од страна на пропуштени повици, или да ги создавате гласовни разговор автоматски. Далечински Управувач : 9 компјутери Настан се Најавува : 999 алармот се најавува, 99 работата на дневниците за Внатрешни коишто се слушаат Аларм : 95d B CMS : King Center CMS 01, или Контактирајте ID CMS Поддржано (GPRS податоци) Номинална Напојување : 9~24 V DC/1 A Потрошувачка на Енергија : 12 V влез Max.
Карактеристики
GSM Quad-Band 850/900/1800/1900 MHz овозможи K9 работи одлично во светот. Нормално ние препорачуваме безжичен систем, бидејќи тоа е многу полесно за вас да се инсталира.
Ако има посебни 3 G фреквенции, ве молиме контактирајте пред да го купите. Прв чекор за елиминирање на лажни аларми е да дознаете што е причина за нив(причина за тоа), како што се неправилната инсталација, лабава врата/прозорец контакти, ниско ниво на батериите или некои други опрема прашања.

Параметрите на стоката

Зона Број:
95
моќност:
9~24V DC/1A
Број На Модел На:
K9W
Големина:
18.8*13.1*2.8 cm
Видео Интерфејс:
No
Екранот:
Yes
Наоружува Тип:
Лозинката Тастатура
Комуникациски Интерфејс:
Безжичната
Бренд Име:
КРАЛОТ ГУЛАБ
Лозинката Тастатура:
Yes
Алармот Тип:
Алармот
3G gsm аларм Објект Модел:
K9 GSM Аларм Panel
3G gsm аларм за Користење:
Почеток/Понуда За Безбедност Гласовен Аларм
3G gsm аларм Безжична Зони:
95
3G gsm алармот на Радио Фрекфенција:
433.92 MHz за сензори, 315MHz за безжичен прекинувач (*задолжително)
3G gsm аларм Жичен Зони:
2, NC/НЕМА сув контакт
3G gsm аларм Подесувате Вклучите Зона:
1, во задната страна на панел
3G gsm аларм Max. Што Се Зачувани На Телефонот Нема:
9 телефонски броеви за аларм SMS & повик
3G gsm аларм Max. Далечинска Контрола:
9 компјутери
3G gsm аларм Настан се Најавува:
999 алармот се најавува, 99 операција логови
3G gsm аларм Антена:
50 SMA Антенски интерфејс

Подобро ви се допаѓа

20x Phone екранот стојат*Ве молиме оставете детали порака ако ви треба стои во мешавина боја.Акрилик телефо

Висок Квалитет G2 Злато Детектор на Земјата Метал Детектор Тестер Злато Материјал Пронаоѓач Метал Прона

Добредојдовте во мојата продавница ,многу го цениме за поддршка на нас Ќе се потрудиме да ви послужи...

*Push Рака / разоружа порака до СТАН *Поддршка APP remote рака / diarm,параметар на поставување и додаток за управу

Плаќање : 1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за

Wifi Wireless Android и IOS АПЛИКАЦИЈА 3 G Home Безбедност Аларм Систем DIY Комплет со Автоматско Бирање Флеш Сирената В

Купувачот треба да се обиде да поднесе барање со логистичка компанија за враќање на цената на штета или

ева селотејп 1x Ipad ѕид екранот планината2.· Силна алуминиум легура тело· Безбедност случај со заклучувањ

Добредојдовте во мојата продавница ,многу го цениме за поддршка на нас Ќе се потрудиме да ви послужи...

2018 Топла Безжична Etiger S4 GSM Аларм систем Smart Burglar Аларм Систем со Соларен Strobe флеш Сирената Аларм Системпа

инфрацрвен зрак детектор за периметар на аларм со три греди за 50m 250 метри на отворено : Детектор на Загра

1x Ipad ѕид екранот планината2.· Прилагодлива главаПакување листаТаблет компјутер ѕид екранот планината з

И кога вашите соседи слушам на алармот, тие би можеле да дојдат за да ја провери ситуацијата.Чувајте ги в

Добредојдовте во мојата продавница ,многу го цениме за поддршка на нас Ќе се потрудиме да ви послужи Ко

*Поддршка на мерењето рака и да се разоружа WIFI / GSM / / GPRS интранет аларм систем,поддршка на различни аларм

000 Килограм Усвојување На Коаксијален Aspherical DualФокус Точно Фокус Оптички Леќи2 Надворешен Адаптер / Заг

8pcs Сензор кабел со доплата жица (Android / 4s / 5s / 6s)6 Едниот крај на адаптер слегување во DC Моќност Полнење По

сензор за движење за автоматско местење на стаклена врата 4 *2m откривање спектар : Технички податоци : 1...

1, Една година гаранција за производ ќе нареди од нас!2, Ние не можеме да им понудат гаранција услуга за пр

Напомена : 1 ние ќе брод од вашата нарачка во рок од 13 работни дена Време на испорака за DHL : 4~7 работни дена

ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ.Целосна Зона видови : 24 ЧАСА зона,дом на арм зона,од рака зона, зона заобиколат12.10втор

产品包装后的尺寸 : 10 Сантиметри * 8 Сантиметри * 5 Сантиметри 产品包装毛重 : 0 Сите се Изречни бесплатен превозот

10 различни зона видови и зони на име може да се изменуваат.1 инчи) Нето Тежина : 320 g (0.Со внимателен и уника

Wifi Wireless Android и IOS АПЛИКАЦИЈА GSM Home Безбедност Аларм Систем DIY Комплет со Автоматско Бирање Флеш Сирената В

Додатоци доаѓаат со 3месечен гарантен Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса...

Безжичен сензор за учење на алармот панел.>>>>Зошто КРАЛОТ ГУЛАБ?Кралот Гулаб е професионална GSM Безжична

Scroll