Новак
DC 12V На AC 110V 800W Моќ Автомобили Инвертер Напон Конвертор Трансформатор USB Полнач изменета синусен облик

DC 12V На AC 110V 800W Моќ Автомобили Инвертер Напон Конвертор Трансформатор USB Полнач изменета синусен облик

Достапност: Залиха
DEN 1680.00


800 W ВАТИ 24 V DC на AC напон 220 V Преносни USB Автомобил Моќ Инвертер Адаптер за Полнач Напон Конвертор Трансформатор Универзална
Овој автомобил моќ инвертер, конвертирате 24 V DC на AC напон 220 V. Совршен за во автомобил употреба, овластувања до лаптоп/лаптоп, DVD плеер, дигитална камера, итн. Нема повеќе трчање од батерии.
Карактеристики :
1000 W автомобил моќ инвертер, конвертирате 24 V DC на AC напон 220 V.
Совршен за во автомобил употреба, овластувања до лаптоп/лаптоп, DVD плеер, дигитална камера, итн.
Сигурна и прецизна излезен напон.
Во текот температура заштита, заштита од преоптоварување, во текот напон заштита.
Аудио аларм на ниско ниво на батеријата пред да авто затвори.
Вграден систем за ладење вентилатор со ниско ниво на бучава.
Спецификации :
* Максимум континуирана моќност : 800 W
* Врвно Оптоварување Моќ го Оценувате : 1600 W
* НЕ оптоварување тековната влечење :
* Внесување DC напон Спектар : DC24 V
* Излезен Напон Спектар : AC220 V+/-5%
* Фрекфенција Опсег : 50+/- 3 Hz
* Макс Надворешната Температура : степен
* Max Моќ Ефикасност : > 90%
* Преоптоварување&Кратки-коло Заштита да
* Влезен Напон : DC24 V
* Излез waveform : Изменета синус бран
* За ладење : ФАН
* Производ Големина : 166.7*95*55мм
* Пакување големина(10pcs/цтн) 61*беа 25,5*26cm
* Н W : 593.9 g
* G. W : 845.5 g
Пакет Листата :
1 * Моќ Инвертер
1 * Цигара Приклучокот За Кабелот
1 * Батеријата Клип Кабел

Параметрите на стоката

Фрекфенција:
50Hz
Бренд Име:
PolarLander
конверзија ефикасност:
0.9
Влезен Напон:
24v DC
Излезниот Напон:
AC 110V±10%
Номинална моќност:
800W

Подобро ви се допаѓа

Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуг

2000 W Автомобил Моќ Инвертер Со LED Дисплеј DC 12 V / 24 V На AC напон 220 V Автомобил Полнач Конвертор е Изменета с

Поврзани Со Производство : Карактеристики : моќ инвертер може да се конвертира DC12 V да AC220240 V...

Апликации Железничката енергија,индустриска контрола,комуникации exchage Автомобилската,граѓанската кан

240 W20 A автомобил моќ конвертор 24 V надолу 12 VТип на автомобили инвертерИзлезен напон од 12 (V)Излезна моќнос

100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : Алуминиум Боја : Црна Технички карактеристики : Димензии : 17

DC 12 V На AC 110 V 600 W Автомобил Моќ Инвертер LED Дисплеј Изменета синусен облик Автомобил Полнач Конвертор Со

Универзална Енергија Полнач 8 во 1 мулти Автомобил Полнач за i Phone / ipad / Nokia / Samsung со Стигнале USB Порт Автомо

Функција : Текст : 14~40 V DCИзлез : 12 V DCМакс AMP : 5 AТежина : 43gИзлезна моќност : 60 WПогоден : како што се автомобил

2000 W Автомобили Инвертер 12 V Пак 220 VИзмените синусен обликDual интелигентна контрола на температурата пра

Технички спецификации за Производот : 200 W автомобил моќ инверторот се Користи за : автомобил ја користит

6000 W Врв Преносни Автомобил Моќ Инвертер 3000 W DC 12 Vна AC напон 220 V Полначот Конвертор Бесплатен Превозот Ка

100 W Автомобили Инвертер 12 V да 220 V Возило Моќ Конвертор АдаптерВлезен Напон : DC12 V Излезен Напон : AC110 V / 220 V

Универзална Енергија Полнач 8 во 1 мулти Автомобил Полнач за i Phone / ipad / Nokia / Samsung со Стигнале USB Порт Автомо

5 VВо текот напон заштита : 14.4, овој производ има положено Ro HS, CE сертификат, нудиме една година производот

1200 W ВАТИ DC 12 V на AC 110 V Преносни Автомобил Моќ Инвертер Адаптер за Полнач Конвертор Трансформатор.Овој ав

Scroll