Новак
1PCS L293D Контрола Штит За Arduino аудио

1PCS L293D Контрола Штит За Arduino аудио

Достапност: Залиха
DEN 191.52


L293 D е монолитен интегриран, висок напон, висока струја, 4-канал возачот.Во основа, ова значи користење на овој чип можете да го користите DC мотори и снабдувањето со електрична енергија до 36 Volts, тоа е некои прилично големи мотори и чип може да ја обезбеди максимална струја на 600m A по канал, на L293 D чип е исто така она што е познат како еден вид на H-Мост. H-Мостот е обично електрични кола која им овозможува на напон за да се применуваат низ оптоварување во која било насока за да излезен, на пример мотор. - 2 интерфејс за 5 V Серво поврзани За Arduino е висока резолуција посветена тајмер - не jitter! - Може да се вози 4 DC мотори или 2 stepper мотори или 2 Серво - До 4 bi-directional DC мотори со индивидуални 8-бит брзина избор - До 2 stepper мотори (unipolar или биполарно) со еден калем, двојно калем или преклопувачки повлекува. - 4 H-Мостови : по мостот обезбедува 0.6 A (1.2 врв тековен) со термичка заштита, може да се кандидира мотори на 4.5 V да 36 V DC - Повлечете надолу отпорници се задржи мотори забрането за време на моќ-up - копчето за ресетирање - 2 надворешен терминал моќ интерфејс, за одделни логика/моторот материјали се Тестираат компатибилен за Arduino Мега, Diecimila & Duemilanove Забелешка : Продавачот не е одговорен за увозни давачки и cutoms такса. Сите ред Повратни информации се многу важни за нашата продавница. Ако имате било каков проблем откако доби пакет .Pls контактирајте со нас пред да се направи повратни информации. Превозот информации : Сите ред ќе брод во 1-5 buiness по исплата потврди .Pls чекаат во пациентот. Usally треба 15-60days пристигна. Ако во итна .Pls контактирајте со нас да изберете DHL/ Федекс .

Параметрите на стоката

Тип На Објект:
Говорникот Активни Компоненти
Број На Модел На:
l239d
Пакет:
No

Подобро ви се допаѓа

Детали За ПроизводотБрој на модел : L7805 CD2 TTR Пакет / Случај : ДА263Состојба : НоваПлаќање♦ Пред ставање на

2018 Најлон Сметководствена Торбичка Покрие Кутија, Торба Случај За Bowers & Wilkins T7 / Sound Blaster ТАТНЕЖОТ / ROAR2 /

Се инсистира на аудио бизнис 20 години само за најдобра опција во денес ние се аудио freakerОпис на производ

Детали За ПроизводотБрој на модел : UC3845 BN Пакет / Случај : НАТОПИ8Состојба : НоваПлаќање♦ Пред ставање н

Преносни Патент Патување ЕВА тежок Случај Торба Заштита на Капакот на Држачот за Торбичка Кутија За JBL П

8 к Hz Филтер карактеристики : 12 d B / преку шалтер Големина : 96.Ние ќе ги провери објектот внимателно и биде

Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата цел број Ние снабдување со 4 видови на превозот у

Заштитете го вашиот звучникот од штрајк и scrape Бојата разликата не е голем квалитет дефект.Ве молиме кон

Дали довербата нашиот квалитет, а не се сомневам во нашата цена Ве молиме проверете ја вашата адреса вни

Нова Жешка Преносни Патување Кутија Случај за JBL Флип 2 3 4 Патент Заштитна ЕВА Случај Покритие за JBL Flip4 Бе

Гаранција♦ Ве молиме овозможи 24 деловни часа за нас да одговор.♦ Ве молиме бидете сигурни дека ќе го пр

♦ Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации.♦

Детали за производот : Материјал : Алуминиум со Дијаметар : 48mm месо тело со дијаметар : 28mm Максимална : 26mm P

Песна вашата нарачка во која било фаза на испорака онлајн и се чувствуваат сигурни дека плаќање само ќе

Лентата е на многу лесен материјал и така способен за многу висока забрзување и продолжена висока зачес

Спецификација Бренд : GHXAMP Забелешка : ефективни поправка делови, дијафрагмата шема полица сјај серија м

Ние ќе се обидеме потрудиме да обезбеди висок квалитет на производот и добра услуга со competive цени, и warml г

Scroll