Новак
Бесплатен превозот 2000mmX25mmX7mm 70pcs/многу ,2m долго предводена од алуминиумски профил ,алуминиумски профил за LED лента ,алуминиум домување лер

Бесплатен превозот 2000mmX25mmX7mm 70pcs/многу ,2m долго предводена од алуминиумски профил ,алуминиумски профил за LED лента

Достапност: Залиха
DEN 16625.28


led алуминиумски профил за led лента- спецификација-
2000mm X25mm X7mm
1) Примена на Алуминиум LED профил направени за LED лента
2) Должината на Алуминиум LED профил 2 M
3) PC покритие на Алуминиум LED профил - -Млечниот/заоблачено
4) на Крајот капи на Алуминиум LED профил 2m со 2 парчиња на крајот капи
5) Клипови од Алуминиум LED профил 2 m со 4pcs на клипови
6) Алуминиумски LED профил Елоксирани алуминиумски површината со модерен дизајн
led алуминиумски профил за led лента- предност
а. LED Алуминиумски Профил може да бидат применети за хотели/таванот и ѕидот светилка
led алуминиумски профил- Пакување и испорака
Пакет : Спакуван во картонска со ПЕП внимателно. LED Алуминиумски Профил може да се примени на топлина мијалник и физичка заштита на Led диоди
г. LED Алуминиумски Профил може да се примени за да јас nterior светло дизајн (по скалите/складирање/кат)
в. Алуминиум LED профил Додатоци се добро пошегува и заврши
e. Алуминиум LED профил Одлична топлина дисперзија
в. Алуминиум LED профил - - Спакувани со EPE во тетрапак внимателно
led алуминиумски профил - На pplication
а. LED Алуминиумски Профил може да се примени за да продавници полица LED осветлување
г. LED Алуминиумски Профил може да се примени на изложбата кабина LED осветлување
с. Алуминиум LED профил Наменети за флексибилни и тешко led ленти
б.
Answer : ___________________________ Note :
Имаме голем број на алуминиумски профили, pls контактирајте со нас за повеќе детали ако сте заинтересирани во други профили. LED Алуминиумски Профил може да се примени на мебел производство (кујна/office)
б. Алуминиум LED профил - -Прави flex лента повеќе домот
г. LED Алуминиумски Профил може да се примени за да се независни LED светилка за во работилница
e.
Ако имаше некоја посебна барање,како треба различна должина ,екстра додатоци(на Крајот Капи или Клипови), ве Молиме контактирајте со нас.

Параметрите на стоката

боја:
млечниот маска, јасно маска
Извор На Светлина:
LED Светилки
Тип На Објект:
Бар Светла
Извор На Енергија:
DC
Гаранција:
3 години
сертификација:
CE,RoHS
Број На Модел На:
yl2507
Тело Материјал:
Алуминиум
Карактеристики:
Елоксирани Сребро.
Употреба:
Пејзаж Осветлување
База Тип:
Оптоварување
Е dimmable:
No
Бренд Име:
YANGMIN
Должина:
200cm
Напон:
12V
Употреба:
Индустриски
Ширина:
2.5cm
Wattage:
without LED chips inside
is_customized:
Yes
Тело Материјал:
Алуминиум
Гаранција:
3 Години
Материјал:
Алуминиум Домување+PC покритие
Водоотпорен:
No
Тип На Објект:
Бар Светла
Употреба:
Пејзаж Осветлување
време на испорака:
3 дена
ПОВРШИНА:
Елоксирани Сребро.

Подобро ви се допаѓа

LED Алуминиумски Профил може да се примени на изложбата кабина LED осветлувањес.Ако имаше некоја посебна б

ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ги пратите пратката и да се вратам за да можете ПОБРЗО.10 X 1 M Групи /

Производ Descrption : 100% Сосема Нов Супер светло 5630 СМД врвот ЛЕР, висок интензитет и сигурност Долг животен в

Производот се покажеПроизводи апликации : 500 x 1 M Групи / Многу У Облик алуминиумски профил за led ленти и д

Ако ви треба други должина, pls контакт со нас преку еМаил.(освен за викенди и празници) Нашата цел е задов

Име на производ : LED Лента на светлина, 36pcs SMD5730 50cm, DC12 V Боја Tempreture : 30003500 K(Топло Бела), 60006500 K(Бела), 700010000 K(Ку

DC12 V 50cm Ѕид агол LED Лента Светлина 5730 36 ПРЕДВОДЕНА од Алуминиум V облик 90 степени Профил агол LED хард лента

НОВИ делови 12 КОМПЈУТЕРИ / set 3*R1 3*L1 3*R2 3*L2 Компатибилен дел броеви : 6916 L1174 A 6916 L1175 A 6916 L1176 A 6916 L1177 A НОВИ делов

Поклопецот омекнува 'spottiness' на ЛЕР газа светлини, за производство на доследен и пријатен светлина.5 mm) За

Опис На ПроизводотСпецификација : Напон : 24 VDCМоќност : 7 W / 50 CMМатеријал : Алу профил +PC покритие +5630 LED лент

LED Тешко Цврсти Стриптиз Бар Светлина Алуминиумски профил 1 M 5730 8520 2835 5050 4014 чип DC12 V со pc покритие кабинет

Ние можеме да брод од USP / FEDEX / DHL / ТНТ / ЕМС Превозот : DHL 48 денови за испорака со ЕМС 712days испорака Кина

Опис На ПроизводотСпецификација : Напон : 12 VDCМоќност : 12 W / 100 CMМатеријал : Алу профил +PC покритие +5050 LED лен

Опис На ПроизводотСпецификација : Напон : 12 VDCМоќност : 7 W / 50 CMМатеријал : Алу профил +PC покритие +5630 LED лент

led алуминиумски профил за led лента спецификација2000mm X19mm X19mm1) Примена на Алуминиум LED профил направени за

Мебел производство осветлување.5 / 1 / 2м / други Големина 17.100 x 1 M Групи / Многу У облик Површинска монтажа

2 парчиња / многу 5050 50cm10 W Тело инфраред ПИР Led светилка со сензор за движење светлина за под кујната кабин

Политика На Враќање : 1, Било проблеми со квалитетот или превозот штета, ве молиме да ни покаже на тестнио

LED Алуминиумски Профил може да бидат применети за хотели / таванот и ѕидот светилкаled алуминиумски профи

led алуминиумски профил за led лента спецификација2000mmx30mmx30mm1) Примена на Алуминиум LED профил направени за LE

LED Алуминиумски Профил може да се примени за да се независни LED светилка за во работилницаe LED Алуминиумс

3), Високо квалитетни LED алуминиумски профил прави flex лента повеќе домот.3 MM Додатоци Крајот капи, клипови

Спецификација : 1 Модел : 57302 Led диоди : 72leds / еез(0.5 M)3 Должина : 50 CM4 Напон : DC12 V5 Моќност : 0.20.3 W / led6 Лумен / led : 30

Алуминиум LED профил Додатоци се добро пошегува и завршиe LED Алуминиумски Профил може да се примени на ме

Цена : $13.00 / 10pcs Цена : $8.66 / 5pcs Цена : $16.40 / 10pcs Цена : $15.8 / 5pcs Цена : $15.82 / 5pcs Цена : $16.2 / 5pcs Цена : $25.7 / 10pcs Цена : $37.5

Нова 9 Парчиња LED светлото бар SVJ320 AK3 SVJ320 AL1 6 Led диоди 560mm за 320 D2000 SVJ320 AK3 / SVJ320 AL1REV016 LED Ние можеме да брод од USP

led алуминиумски профил за led лента спецификација2000mm X14.4mm X14.4mm1) Примена на Алуминиум LED профил направени

Ако имаше некоја посебна барање,како треба различна должина ,екстра додатоци(на Крајот Капи или Клипови

Цена : $13.00 / 10pcs Цена : $8.66 / 5pcs Цена : $16.40 / 10pcs Цена : $15.8 / 5pcs Цена : $15.82 / 5pcs Цена : $16.2 / 5pcs Цена : $25.7 / 10pcs Цена : $37.5

Scroll