Новак
Etmakit USB Безжичен WiFi Адаптер Dongle Мрежа LAN Картичка за примачот мини 802.11 N мобилни лаптоп

Etmakit USB Безжичен WiFi Адаптер Dongle Мрежа LAN Картичка за примачот мини 802.11 N мобилни лаптоп

Достапност: Залиха
DEN 132.96


Карактеристики :
Мини преносни USB 2.0 дизајн.
Овој пренослив мини безжичен USB адаптер ви овозможува да поврзете КОМПЈУТЕР на безжична мрежа, и пристап до високо-брзински Интернет конекција. Тоа е идеален за интернет сурфање и on-line игри.
USB 32-битна 2.4 GHz Обратна SMA,64/128-bit WEP.TKIP,WPA енкрипција.
ДО 150 Mbps(со Automatil Скала Назад),MAX-Внатрешна : 100,Отворено : 300 МЕТРИ ( 1 T1 R).
Поддржува Windows 2000/xp/visat,Win7,Win8,
Средина Оперативни Температура : 0 - 40 степени.
Температура на чување : -20 - 75 степени.
Оперативен Влажност : 10% - 90% RH, noncondensing.
Чување Влажност : 5% - 95% RH, noncondensing.
Забелешка : ве Молиме симнете возачот и инсталирате во вашиот уред пред да ја користите . Ви благодариме
Возачот Линк :
Пакетот Вклучува :
1 x USB Безжичен LAN Адаптер.

Параметрите на стоката

Применливи Тип На Мрежа:
Ethernet
Преносот Го Оценувате:
150Mbps
Адаптер Приклучок:
USB
Вид:
Надворешни
Бренд Име:
Etmakit
Примена:
Десктоп
Пакет:
No
Тип:
Безжичната
сертификација:
CE
Број На Модел На:
DZ0218

Подобро ви се допаѓа

ЗабелешкиПродажба на овој производ не содржи моќ и антена, ако на корисниците треба да се купи тоа на св

Бренд : Atheros Модел : AR9285 AR5 B195 biosот : се користи Само за HP430 431 435 436 4530 S Уред Класа : 802.11 b / g / n 150 Mbps+BT3.0 Тип : Пол

Овој модул големина, употреба, и Q2530 RF (кликнете на за да внесете) се исти, само антената интерфејс IPEX стру

5 начин независни изолација МОЖЕ да (изолација напон 2500 V)2 МОЖЕ да автобус комуникација distance табела (теор

Контакт We Chat безбедност watchdogsmart безбедностДомаќин + две magnetometer сензорОтворена забава We Chat интелигентни

0 портПОВРАТНИ информации : Ако не сте задоволни со производот, ве молиме оставете позитивни повратни ин

9 во НОВИ и проверени добро100 дена гаранцијаСекоја Безжична Картичка е тестиран пред превозот и 100% работ

Состојба : 9 во НОВИ и проверени добро100 дена гаранцијаСекоја Безжична Картичка е тестиран пред превозот

Модел : 17265 NGWWi Gig (802.11 ad) & Wifi(802.11 ac / agn)Поддршка : Bluetooth 4.0надградба : 867 MСтандард : 802.11 agn / acКомпатибилен со : з

Опис На ПроизводотComfast СПWU815 Слободни Возачот Мини Безжичен Wifi Адаптер 150mbps Wifi приемник 802.11 n usb, Lan адапте

Нови Оригинални Десктоп BCM943228 HMB wifi картичка Broadcom BCM943228 HMB 2.4 Ghz & 5 Ghz 802.11 abgn BT Bluetooth 4.0 Половина МИНИ PCIE Wifi Ка

Состојба : НОВА100 дена гаранцијаСекоја Безжична Картичка е тестиран пред превозот и 100% работи150 MbpsПолов

Опис на производот : Применливи тип на мрежа : 40 G Ethernet картичкаЧип : за Intel XL710QDA1Автобус интерфејс : PCIE x8, к

6078356 Bcm94331csax За Apple Macbook Pro 13" A1425 2012 2013 Wifi, Bluetooth Аеродром Картичка 98%нова Состојба Безжичен Модул Референте

76 MbpsПорт USB 2.Нема потреба да го инсталирате, или да го конфигурирате АП / IP settings.0 Micro SD Мемориска Картичка

Користете оригинални коло дијаграм, по сечење, за да се добие МИНИ верзија, поддршка на надградба, поддр

Се препорачува од страна на Секретарот Погоден за почетници ZIGBEE development kit (кликнете овде за повеќе детал

Производи Состојба : новаТип : БезжичнитеВид : Внатрешна90 дена гаранцијаКартичката се тестирани и се Во

Индустриски квалитет, потребата за индустриски тестирање на животната срединаШест : МОЖЕ да baud rate автом

Стока код [533142665881][tyt] Rr S7 AALY / 80 PWDAF0 MLt Ir48a Wh7 YLHD63vz7 D+0 YQm GN+y NO7 URm3 Xl V / 7797 Pu D3u4 Kj H+G5 TZg NJuy YDHc / n NC4je AJc= [ / tyt]

Состојба : НОВА100 дена гаранцијаСекоја Безжична Картичка е тестиран пред превозот и 100% работи2.4 ghz 5ghzПол

Ги поддржува сите напредни функции, како што се OFDMA, MIMO, ARQ, HARQ, АМЦ, УЛ отвори циклус на моќ и контрола УЛ з

CC Грешки Оригинални идентични матирано куќиште, не обичните пластични Краток вовед : Поддршка на софтве

Scroll