Новак
3L цилиндар на главата 11101-54130 11101-54130 AMC909053 за Hulix Dana Hiace За 2,8 L (2800cc) 8V мотор

3L цилиндар на главата 11101-54130 11101-54130 AMC909053 за Hulix Dana Hiace За 2,8 L (2800cc) 8V мотор

Достапност: Залиха
DEN 7341.00
DEN 8342.40


Авто мотор делови 3 L цилиндар на главата 11101-54130 11101-54130 AMC909053 за Тојота Hulix Dana Hiace За 2,8 L (2800cc) 8 V мотор
1.Моторот модел : 3 L
ОЕМ : 11101-54130 11101-54130
АМЦ# : 909053
Примена : за Тојота
2.Цилиндар На Главата Стил : Гол
3.Цилиндар На Главата Материјал : Алуминиумски
4.Секој цилиндар на главата поминува низ ригорозни чистење и обработка процес.
5.Важи за Американската Janpan и Европските пазари.
6.Пакување : Цврста картонска кутија/, Како на вашите барања.
Контакт со нас за повеќе информации! Мис Дорис Henan Кактус Увоз & Извоз Trading Co., Ltd. Тел : 0086 371 86610699 Skype : hncactus QQ : 1930750002

Параметрите на стоката

Име На Модел:
3L
Објектот Ширина:
24cm
Материјал Тип:
Легура
Објектот Висина:
24cm
Автомобил Производител:
Тојота
Година:
1988 - 1991 година-
Специјални Функции:
8V
Тип На Објект:
цилиндар на главата
Објектот Должина:
55cm
Зафатнина:
2.8 L
Нема. на Цилиндри:
4 на Цилиндар
Објектот Тежина:
36kg

Подобро ви се допаѓа

ЗАБЕЛЕШКА 1 Главата на Цилиндерот често можеби имаат многу видови, По нарачка, ве молиме да обрнете вним

ПРЕДМЕТИ НЕ ДОЈДЕ СО ИНСТРУКЦИИ КУПУВАЧИ ПАЗЕТЕ СЕПрофесионалната инсталација и / или помош е силно да

4 G54 Цилиндар на Главата Собранието MD311828 MD086520 MD026520 MD151982 за Мицубиши PAJERO L047 V32 MORTERO PICKUPСпецификации : Модел

Во нашата продавница, не 100% позитивни повратните информации што до сега2.com Можете да контактирате со на

Дозволете ни да знаеме што не е во ред и ние секогаш ќе ви даде корист на сомнежПо продажба на ПолитикаПр

Спецификации : Модел : 3 YP / N : 1110173010Примена : ЗА Тојота Hiace / Hilux / Круна / Cressida вагон / Дуна 150 1998ccЗафатнина : 2.0

ЗАБЕЛЕШКА 1 Главата на Цилиндерот често можеби имаат многу видови, По нарачка, ве молиме да обрнете вним

Сите предмети се сосема n ew, никогаш не се користи, и уште во orig inal пакување доколку не е поинаку назначен

Овие трошоци се на купувачот одговорност.ПревозотСите предмети ќе бидат испратени до вашиот Aliexpress Зачу

Стоките ќе бидат испорачани по плаќање е потврдено.Ние ќе discucss заедно со вас да ги реши сите проблеми.За

П : Колку долго ќе потрае за бродот на мојата адреса?A : нормален превозот времето е 510days,во зависност од т

Ако имате технички прашања во врска со нашите производи, ве молиме контактирајте со нас да бара да збору

Ве молиме имајте предвид, купувачот презема сите ризици и одговорност доколку тие се одлучат да го инст

100 Компјутери Camshaft Времето Синџир Tensioner Чевли Рампа за "ФОЛКСВАГЕН" Голф Passat случај за Ауди "Шкода" 1.8 Т, 2.7,

0 TDI CRD DOHC 16 V 1968 CC 1997 CCГлавата на цилиндерот ќе одговара : Audi A3 / A4 / A6 1968 CC 2.Обично ние прогласи пониска вре

За време на испорака5 Брз одговор на пораки и телефонски повици секогаш7 Искусни и професионални Авто ре

ЗАБЕЛЕШКА 1 Главата на Цилиндерот често можеби имаат многу видови, По нарачка, ве молиме да обрнете вним

можете да ни обезбеди Дел број, ОЕМ број, Моторот модел.Answer : ___________________________ NOTE : Цилиндар на главата може

Ве молиме имајте предвид, купувачот презема сите ризици и одговорност доколку тие се одлучат да го инст

Цилиндар на Главата D4 EB ОЕМ 2211127400 2211127750 2211127800 За Hyundai Tucson број на Модел на D4 EB Дел не.221112740022111277502211127800 Авто

WL / WLT АМЦ : 908 744 Цилиндар на главата MAZDA MPV / B2500 2499cc 2.5 D SOHC 12v 1998 / за ФОРД Ренџер 2499cc 2.5 D 12v 1998 WL0110100 G / 3110100 G / 40443

WS / 9569145580МОТОР : DW8 1.9 D 8v 1998ОЕМ : 02.ПРЕДМЕТИ НЕ ДОЈДЕ СО ИНСТРУКЦИИ КУПУВАЧИ ПАЗЕТЕ СЕПрофесионалната инст

4 1110179087 1110179275 1110175022 Алуминиум 2 TRFE 2.По продажба : •Турбина школка нула ,масло излегуваат во јавноста, и та

Scroll