Новак
NRF-6 термичка експанзија вентил(TEV или TXV) се претпочита во однос на другите ладење премерување уреди и да го замени DANFOSS TG вентили

NRF-6 термичка експанзија вентил(TEV или TXV) се претпочита во однос на другите ладење премерување уреди и да го замени DANFOSS

Достапност: Залиха
DEN 1231.00
DEN 1296.00


На термичка експанзија вентил (често скратено како TEV, TXV, или TX вентил) е компонента во ладење и климатизација системи кои го контролира количеството на ладилни проток во кондензаторот на тој начин се контролира superheating во штекер на испарувачот. Термичка експанзија вентили често се нарекуваат generically како "премерување уреди"

Параметрите на стоката

Тип:
Мраз Создателот Делови
Број На Модел На:
NRF-6

Подобро ви се допаѓа

На термичка експанзија вентил (често скратено како TEV, TXV, или TX вентил) е компонента во ладење и климатиз

Ве молиме да се консултирате со нас за превозот цена Откако ќе се запознаете со вашиот детални адреса, н

Агол Вентили се широко се користи во текот на ладење и airconditioning индустрија и се обично инсталиран на Ком

На термичка експанзија вентил (често скратено како TEV, TXV, или TX вентил) е компонента во ладење и климатиз

На термичка експанзија вентил (често скратено како TEV, TXV, или TX вентил) е компонента во ладење и климатиз

Scroll