Новак
Трговија на големо 1 Канал DC 12V RF Безжичен Далечински Управувач за Полнење за Радио Switch-1 Предавателот & 2 Приемникот за да се Префрлате Контрола на Еден 4027

Трговија на големо 1 Канал DC 12V RF Безжичен Далечински Управувач за Полнење за Радио Switch-1 Предавателот & 2 Приемникот за

Достапност: Залиха
DEN 658.00
DEN 730.56

1 channel switch(приемник) потребите 1 копче на далечинскиот управувач (предавател). (1 channel switch(приемник) треба 1 копче на далечинскиот управувач (предавател).) Кодирај : Фиксиран код, лемење 2260 2262 Фреквенција : 315 MHz или 433 MHz (Default 315 MHz) Напојување : 2 X 3 V копчето мобилен батерија (НЕ се вклучени) 2. Притиснете го копчето за учење копчето за едно време, на индикатор светлото филтерот за да го исклучите. Примачот Канал : 1 CH Напојување (Оперативен Напон) : DC 12 V Реле : 10 A/250 V AC, 10 A/125 V AC, 10 A/30 V DC, 10 A/28 V DC Чувствителност : -105 d Bm Оперативни Температура : -40'C ~ +80'C Големина : 35 mm x 32 mm x 17 милиметри Излез начин : Бутване, Авто -заклучување е Прилагодлив Работа/излез начин : за да се Префрлате/Авто-Заклучување : Прес->On (вклучено); Притиснете повторно->Исклучување Притиснете едно копче за едно време работи/НА, притиснете го истото копче повторно е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ. Delete remote control метод : Чувајте притискање на учење копчето за за околу 8 секунди, индикаторот светлина филтерот за да го исклучите, а потоа кодот што научивме досега ќе бидат избришани. Еден/Бутване : Притиснете и задржете->On (вклучено); Ослободување->Off продолжи со притискање на едно копче работи /НА, олабави вашиот прст е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ. Тоа може да научат повеќе од 12 КОМПЈУТЕРИ 2262 или 1527 чип со различни код безжичен далечински контролер. Предавателот Канал : 1 CH Далечински Управувач Растојание : 0-50m (ве Молиме да забележите дека е идеална оддалеченост без никакви блок и сигнал се меша, тоа ќе се зголеми и да падне за 10%-50% со блок и сигнал пречки.) Учење и отстранување метод :
1. Тоа значи дека ќе го научат тоа успешно. Постои учење копчето на контролниот панел на допир прекинувач, на копче се користи да се научат и да ги отстрани код. (Фабрички Оригинални прилагодувања е Еден, ве молиме, Изберете ја функцијата или Промена со себе.

Параметрите на стоката

Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Гаранција:
Нови

Подобро ви се допаѓа

EMAIL : [email protected] : mp34791Добредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме конт

Кога индикаторот менувачот, ние внесете учење држава.Постои учење копчето на контролниот панел на допи

(1 channel switch(приемник) треба 1 копче на далечинскиот управувач (предавател) Постои учење копчето на контрол

Ние ги користиме глобалната Економија Превозот, па ние не обезбеди следење на броеви Купувачот треба да

100 PCS 5 MM дијаметар меркур се префрлите со следење на број

Предавателот Канал : 1 CH Далечински Управувач Растојание : 20200m (ве Молиме да забележите дека е идеална од

Карактеристики : Ниска цена, ниска потрошувачка на енергија , две алкални батерии може да се користи 4 ме

4 Банда 1 Начин Се Префрлите Копчето Wallpad 86 Стандардни Бела Кристално Стакло Моќ Притисни Копче За Контро

4) ја Оваа опција може да се запознаат со различни кодирање на далечински контроли (како што се 2262,1527 и др.

олабави вашиот прст е stop / ИСКЛУЧУВАЊЕ .(1 channel switch(приемник) треба 1 копче на далечинскиот управувач (пред

Coswall 20 A Прекинувач Со Неонски Висока Моќност Conmutador Кујна Бојлер Push Копчето Ѕид Вклучите клима Акрилик Pan

Предавателот Канал : 2 CH Далечински Управувач Растојание : 0200 M (ве Молиме да забележите дека е идеална од

GY0000942Спецификација : Сосема нов и висок квалитет!Напон : 12 VDCНапон спектар : 10 VDC ДА 20 VDCНоминална оптовару

Scroll