Новак
1 парче Дрво Рутер Електрични резби во дрво машини за мелничката отвори тример слот машина раб машина

1 парче Дрво Рутер Електрични резби во дрво машини за мелничката отвори тример слот машина раб машина

Достапност: Залиха
DEN 5984.64


1 парче Дрво Рутер Електрични резби во дрво машини за мелничката
отвори тример слот машина раб машина
Напомена : ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35
Слика покаже :

Параметрите на стоката

Состојба:
Нови
Број На Модел На:
M1R-FF05-12
Бренд Име:
ZJMZYM
CNC или Не:
Нормално
Број На Производ:
FC374
Номинална Напон:
220 V
Номинална Фреквенција:
50 Hz
Номинална Влезна Моќност:
1240 W
Мелење Машина Со Дијаметар:
12.7 mm
На не-оптоварување брзина:
24000 r/мин
Нето тежина:
4.6 kg

Подобро ви се допаѓа

Принцот Римски Olegovich Ryazan 3d модел за cnc STL формат Религија 3d Олеснување Модел STL Рутер 3 оска Engraver Art CamОваа 3

Ние ќе ви ја испратиме стоката преку најдобри Изразат според вашата локација(DHL / USP / ФЕДЕКС / ТНТ.2 Враќа

Пакување & ИспоракаИспорака : Во рок од 45 работни дена за производство, ние ќе го организира испорака отк

Снабдувањето со електрична енергија се нудат од страна на најпознатите производителот кои се доставен

CNC 3020 Z CNC рамка на Engraver / Гравирање Дупчење и Мелење МашинаВоведТехнички ПараметриМашина Димензии : 560 X450

Па можете да остатокот увери за по услуга Сечење Метал лист, Железо, алуминиум, јаглероден челик, железо,

Ако сакате да го испратите по курир како DHL, UPSот, Fedex или ЕМС, pls испратете ни го вашиот град име, пост код,

CO2 Стакло запечатени ласерски цевка Кина познат бренд ( EFR, Reci ), добра зрак режим стабилност, услуга време

>>Ласерски Машина За Сечење Применливи Индустрии : Рекламирање, Везови, облека, shoemaking, етикета обработка,

Тслот PVC маса со Алуминиумски профил декоративен изглед прекрасен дизајн.Одржување и технолошка поддрш

, Ltd е лоцирана во висока технологија, индустрија зона на Jinan,која е специјализирана во производство на CNC

Совршен Ласерски 3 D кристал гравирање машина главно процес во внатрешноста на кристал и стакло материј

Технички Параметри : Мека Опрема : CoredrawЛасерски Моќ60 WНапон110 / 220 V±10% ,50 / 60 HzМакс.CO2 Ласерот Гравирање маши

(7) не е компатибилен со видови на софтвер како што се TYPE3,Artcam,итн.(4) Напредни Mach3 систем за контрола, прису

Outlook на flatbed печатач со прашина слободни дизајн Интелигентни АнтиНуласистем на Заштита може да се откри

ттВклучени 4 оскаНа информации како што е подолу : Ротација на Оската (4 оска) спецификации : За тривилица

0125 mmПозиција систем : Red dotИнтерфејс : USBМинимална обликувањето карактерписмо 0 Факултативна проекција с

Една Оска Ротари Оска tailstock 4 Оска со 80mm 3ВилициЧак за дрво / метал CNC Рутер фреза CNC3040 6040 6090Пакување листа :

♦ Врвен квалитет компоненти , треба да се направи машина со висока прецизност и висока ефикасност Да се

Машина е прилагодена пред испорака7.Апликацијата индустрија : Реклама индустрија , Уметност и занает, ин

txt Машина тежина: 70kg машината веќе собрани & тестирани добро, може директно да ги користите откако ги од

CNC 3040 Z DIY Кревет Рамка 3040 гравирање машина струг Комплет со топката завртка возење единици оптичка оска

6 umБрзина гравирање060000mm / минСечење брзина040000mm / минЛасерски Излез1100% софтвер поставувањеРесетирање пр

5) Бесплатна обука е понуден во фабриката и на бесплатни примероци се достапни Машината е превозот по мо

5) Бесплатна обука е понуден во фабриката и на бесплатни примероци се достапни Висока точност stepper мотор

Сите се враќа да се испраќаат назад кон компанијата магацин во ОРИГИНАЛНА АМБАЛАЖА .175 mm) и 6mm ColletStepper мот

Scroll