Новак
Etmakit 5DBI USB Безжичен WiFi Адаптер Dongle Мрежа LAN Картичка за примачот мини 802.11 N мобилни лаптоп

Etmakit 5DBI USB Безжичен WiFi Адаптер Dongle Мрежа LAN Картичка за примачот мини 802.11 N мобилни лаптоп

Достапност: Залиха
DEN 167.04


Карактеристики :
Мини преносни USB 2.0 дизајн.
Овој пренослив мини безжичен USB адаптер ви овозможува да поврзете КОМПЈУТЕР на безжична мрежа, и пристап до високо-брзински Интернет конекција. Тоа е идеален за интернет сурфање и on-line игри.
Со 5dbi надворешна Антена.
USB 32-битна 2.4 GHz Обратна SMA,64/128-bit WEP.TKIP,WPA енкрипција.
ДО 150 Mbps(со Automatil Скала Назад),MAX-Внатрешна : 100,Отворено : 300 МЕТРИ ( 1 T1 R).
Поддржува Windows 2000/xp/visat,Win7,Win8,Linux.
Средина Оперативни Температура : 0 - 40 степени.
Температура на чување : -20 - 75 степени.
Оперативен Влажност : 10% - 90% RH, noncondensing.
Чување Влажност : 5% - 95% RH, noncondensing.
Забелешка : ве Молиме симнете возачот и инсталирате во вашиот уред пред да ја користите . Ви благодариме
Возачот Линк :
Пакетот Вклучува :
1 x USB Безжичен LAN Адаптер.
1 x надворешна Антена.

Параметрите на стоката

Производи Статус:
Акции
Бренд Име:
Etmakit
Адаптер Приклучок:
USB
Интерфејс Тип:
USB
Пакет:
No
Примена:
Десктоп
Применливи Тип На Мрежа:
Ethernet
Фреквентен Опсег:
Една фрекфенција (2.4-2.4835 GHz)
Тип:
Безжичната
Вид:
Надворешни
Преносот Го Оценувате:
150Mbps
Безжичен Протокол:
802.11 b,802.11 g,802.11 n
сертификација:
CE
Број На Модел На:
DZ0220

Подобро ви се допаѓа

Индустриски квалитет, потребата за индустриски тестирање на животната срединаШест : МОЖЕ да baud rate автом

CC Грешки Оригинални идентични матирано куќиште, не обичните пластични Краток вовед : Поддршка на софтве

08 ММ растојание)3ПРОЦЕСОРОТ32Битна високи перформанси процесор4Етернет интерфејс10 M / 100 Адаптивни Ethernet и

Производи Состојба : новаТип : БезжичнитеВид : Внатрешна90 дена гаранцијаКартичката се тестирани и се Во

Карактеристики : Мини преносни USB 2.0 дизајн.Овој пренослив мини безжичен USB адаптер ви овозможува да повр

Контакт We Chat безбедност watchdogsmart безбедностДомаќин + две magnetometer сензорОтворена забава We Chat интелигентни

5 начин независни изолација МОЖЕ да (изолација напон 2500 V)2 МОЖЕ да автобус комуникација distance табела (теор

Производи Статус : 95% од новТип : БезжичнитеВид : Внатрешна90 дена гаранцијаКартичката се тестирани и се В

Добредојдовте на Idea Trust Решенија!На безжична картичка е сосема нов .Модулот за поддршка на windows XP / 7~10 опе

2, купи оваа конверзија картичка оваа продавница не ви гарантира DIY е успешен, картичка за инсталација ме

Состојба : 95% од НОВ100 дена гаранцијаСекоја Безжична Картичка е тестиран пред превозот и 100% работиКомпат

0 портПОВРАТНИ информации : Ако не сте задоволни со производот, ве молиме оставете позитивни повратни ин

PCIE 7260 AC 2.4 G / 5 G Двојна Бенд Десктоп 7260 NGW Не 7260 HMW 867 Mbps Безжична PCIE WiFi Bluetooth 4.0 WIFI КАРТИЧКА AC7260 WLANОколу Опис

Опис на производот : Применливи тип на мрежа : 40 G Ethernet картичкаЧип : за Intel XL710QDA1Автобус интерфејс : PCIE x8, к

Користете оригинални коло дијаграм, по сечење, за да се добие МИНИ верзија, поддршка на надградба, поддр

Опис : Brand Name : Инте Дел Број FRU# : 04 X6077 SW10 A11513 Модел : 3160ngw Тип : 802.11 AC Wi Fi + Bluetooth 4.0 biosот : Specal издание NGFF (V2 М 2) И

Опис На Производот : Оваа Двојна Бенд Адаптер испорачува моќни безжична технологија на вашиот десктоп и

Бренд : Atheros Модел : AR9285 AR5 B195 biosот : се користи Само за HP430 431 435 436 4530 S Уред Класа : 802.11 b / g / n 150 Mbps+BT3.0 Тип : Пол

Карактеристики : Оваа картичка е универзална верзија, ќе работат на сите лаптопи освен за IBM / за Леново

Се препорачува од страна на Секретарот Погоден за почетници ZIGBEE development kit (кликнете овде за повеќе детал

Пред да ја купите оваа USB Адаптер, pls се провери дали одговара на вашиот ТВ, ви благодарам.11 n податоци ста

9 во НОВИ и проверени добро100 дена гаранцијаСекоја Безжична Картичка е тестиран пред превозот и 100% работ

Отклучен Новиот Huawei E353 E353s2 3 G USB Модем 21.6 Mbps HSPA+Мобилен Широкопојасен интернет на 3 G Модем Dongle 3 G Стик PK E3351

Модел : 17265 NGWWi Gig (802.11 ad) & Wifi(802.11 ac / agn)Поддршка : Bluetooth 4.0надградба : 867 MСтандард : 802.11 agn / acКомпатибилен со : з

Стока код [533142665881][tyt] Rr S7 AALY / 80 PWDAF0 MLt Ir48a Wh7 YLHD63vz7 D+0 YQm GN+y NO7 URm3 Xl V / 7797 Pu D3u4 Kj H+G5 TZg NJuy YDHc / n NC4je AJc= [ / tyt]

Ги поддржува сите напредни функции, како што се OFDMA, MIMO, ARQ, HARQ, АМЦ, УЛ отвори циклус на моќ и контрола УЛ з

Состојба : НОВА100 дена гаранцијаСекоја Безжична Картичка е тестиран пред превозот и 100% работиПревозот :

Состојба : НОВА100 дена гаранцијаСекоја Безжична Картичка е тестиран пред превозот и 100% работи2.4 ghz 5ghzПол

Scroll