Новак
Капацитетот на батеријата Тестер на RS-232 TES32A

Капацитетот на батеријата Тестер на RS-232 TES32A

Достапност: Залиха
DEN 29554.00
DEN 31440.00

Тест Состојба Без Затворање На Батеријата. (Освен некои земји и APO/FPO). 500g вклучувајќи батерии Димензии Прибл. НИЕ НЕ ГО ПОПРАВИ ИЛИ ДА ГО ЗАМЕНИ ПРЕДМЕТИ СО ИСТЕЧЕН РОК НА ГАРАНЦИЈА. Ви благодариме за разбирањето!
1. Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата цел број. Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, и Т/Т. Неисправни предмети МОРА да БИДАТ пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период (и во оригиналното пакување, ако е можно).
Меморија : 99 групи на вредности Опкружување при работа 0 Cto 50 C (32 F да 122 F), 80%RH или помалку, не-кондензирање.Comparator Функција. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона. кога цел за нас, За руските купувачи, треба да се понуди На Целосното Име на примачот, освен, ако компанијата име не е на располагање и само за лични бизнис, пратката ќе биде мораше да се испорача со ЕМС САМО во Русија. Вие се согласувате да ги сите горе-наведени политики по нарачување на Aliexpress!
.5 V Век на Батеријата 7 часа Тежина Прибл. Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.5 Vpp max Податоци Меморија 500 податочни множества, Континуирани Податоци Меморија 9600 податочни множества (само го користите PC download) Comparator
Поставување : Отпорност на горните и долните граници и напон
throughold граница. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ.Меморија и Прочитајте Функција 6. Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми. 250(L)×100(W)×45(H)mm Додатоци упатството, Батерии, Тест сонда, Софтвер,
RS232 кабел. Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис 's развој, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации и за нас, доколку сте задоволни со нашите производи и услуги.

Параметрите на стоката

Бренд Име:
Tes
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
TES32A
Тип:
Електронски Уред Батеријата Тестер
Батерија Видови Тестирани:
Компактен чување батерии, Алкално и олово-киселина батерии
Капацитетот На Батеријата:
Од 0 до 500AH

Подобро ви се допаѓа

Метар жици е едноставно : две линии во две линии, без дополнителни пристап до напојување; тековните тест,

Голема gadget за размена на инстант тестирање на вашиот види капацитетот на батеријата Наменета за најчес

За било какви прашања ве молиме контактирајте со нас, комуникација е најдобар начин да се реши проблемо

вашето мислење е исклучително важно за нас,ве молиме да ни остават и добра feedbck нас, ако можете.0 (24 V АВТОМ

Лесензачитање , бројка покажува ниво на енергија.Проверки моќ ниво на 9 V и 1.5 V батерииЕден подвижен рака

Оптоварување отпор на мерење на Оптоварувањето на отпор се пресметува со батериски напон поделени од с

Опис : Материјал : Електрични компоненти Боја : Видете слики Цел : 11.1 V12.6 V литиум батерија откривање Голем

Дигитални Метар 4in1 Напон / Current / Отпор / Капацитет за Следење 2.8~26.0 V / 10 A / 1000 Ohm Lcd Мултифункционален Тестер

100% сосема нов и висок квалитет 100% сосема нов и висок квалитет, Големина : 46 * 25 * 10мм / 1.8*0.98*0.39" Големина на Е

Сите Сонце 12 V ЦЦА Дигитални Автомобилство / Автомобили Батеријата Тестер за ЛадноТемпература / Батер

Оваа voltmeter е жици едноставни,тоа само треба да поврзете две жици,црвено жица е да се поврзани со позити

опис на производот : Urijk BT168 D Батеријата Тестер Универзална Дигитален Дисплеј Капацитетот на Батеријата

Напон : 12 V 2 поврзување кабли Количина : 1pc1 x 12 V LCD CCFL Осветлување Tube Тестер За Лаптоп со Екран Поправка 1 x Г

Батеријата Тестер Го Замени Батеријата Conductance Електричниот Систем АналитичарМИКРО468 Батеријата Conductance

7 V литиум серија мултиплатформски, 2 string, 3 string, 4 string, 5 string, 6 string, 7 низа и 8 string 9 string 10 string 11 string 12 string 13 string 14 s

Опис : Материјал : Електрични компоненти Боја : Видете слики Цел : 18 V21 V литиум батерија откривање Големин

Опис : Материјал : Електрични компоненти Боја : Видете слики 11.1 V12.6 V литиум батерија откривање Големина :

Име на производ Батеријата Тестер Модел FY54 Надворешен Материјал Метална Боја Црна, Сива Големина14 x 11 x 6c

Нов Висок Квалитет на Батеријата Отпор Voltmeter Внатрешна Отпорност Метар SM8124 Висока Прецизност Батеријат

6LED дисплеј, јасно да ги презентираат алтернатор и батеријата држава Испорака : Кога ќе нарачате,ве молим

Карактеристики : 1 Кликнете на копчето , можете да се префрлите на напон вредноста и температурата вредн

Карактеристики : Универзална Копчето Батеријата Тајна Тестер АА ААА C D 9 V Проверки ниво на енергија на с

Карактеристики : Изработени од АБС материјал, лесен, удобен за носењеОваа батерија кутија за носител со

13 V Overcharge Заштита Ослободување Губеа : 1m S Надиспуштање Една Клетка Откривање Напон : 22.4 V Надструја Откри

Карактеристики : LCD дисплеј за да лесно се видиПогодно да се стави во воздух за подолго време, што може да

КарактеристикиНапон:2.830.0 VТековната:010.0 На18350 / 18650 / 26650Резолуција:0.1Точноста:+2%Мерка: напон / current / к

Напон : 12 V 2 поврзување кабли Количина : 1pc1 x 12 V LCD CCFL Осветлување Tube Тестер За Лаптоп со Екран Поправка 1 x Г

Притисни на копчето и LED ќе биде светлина, без блиц.Проверка на параметри : Брзи победи на копчето двојно

Scroll